Kraj widziany przez opozycję i kraj zwolenników rządu

Kraj widziany przez opozycję

Jest coraz gorzej. 
Władza zdemolowała wymiar sprawiedliwości i obsadziła do zdeprawowanymi osobami. Łamanie Konstytucji uchodzi za cnotę, bo została ona uchwalona przez postkomunistów.
Prezydent zamiast przemawiać desperacko krzyczy do obywateli. Nie ma tam treści, ale za to jest głośno i to się wielu podoba. 


Pogarsza się i tak zły system ochrony zdrowia. O oświacie zapanował bałagan.


Organem uchwałodawczym i wykonawczym władzy jest jedna osoba co stawia nasz kraj w przedsionku dyktatury. Pokłóciłyśmy się z UE i innymi krajami. 
Na ulicach kierowcy sami sobie wymierzają sprawiedliwość. Grupy narodowców zastraszają obywateli czemu biernie przygląda się policja. 
W więzieniach, jak nigdy dotąd, masowo mnożą się samobójstwa lub tzw. samobójstwa.


Współpracujący z Hitlerem Polacy zostali wyniesieni do panteonu polskich bohaterów narodowych.
Władza regularnie wskazuje narodowi nowych wrogów, których należy zwalczać nawet jak ich nie ma. 
Nie wiedzieć czemu, od kilku lat, susza, burze i trąby powietrzne na zmianę pustoszą nasz kraj, choć jest on zawierzony wszystkim największym świętym. 
Spada długość życia Polaków, za to wzrasta spożycie alkoholu, co niektórzy złośliwi przypisują programowi 500+. Jest to nie prawda, bo indagowani w tej sprawie rodzice twierdzą, że te pieniądze przeznaczają wyłącznie na wychowanie swoich pociech. 

 


Mimo programu 500+, który miał przyczynić się do wzrostu dzietności, w starzejącym się kraju nic z tego nie wyszło i jesteśmy w ogonie Europy pod tym względem. 
Jesteśmy najbrudniejszym krajem Europy, ale nadal będziemy spalać węgiel i śmieci w domowych paleniskach, bo tak wychodzi najtaniej. 


Władza lata sobie na prawo i lewo rządowymi samolotami i rozbija rządowe limuzyny i dlatego, co o rusz, trzeba, za miliony, dokupować nowe auta z najgórniejszej półki. 
Telewizja rządowa stanowi propagandowe ramię władzy, za co ta władza sowicie, z pieniędzy wszystkich obywateli, wynagradza funkcjonariuszy TV. 
Ponieważ armia poszła w rozsypkę i służy do wojskowych parad trzeba ściągać do kraju obce wojska i słono za to płacić.


Zwolennicy tej władzy powiadają, owszem ta władza, jak i poprzednie, kradnie, ale też i nam to i owo daje i dlatego jesteśmy zadowoleni.
Jak zwolennicy władzy widzą nasz kraj w następnym odcinku.

 

 

Kraj widziany oczyma obecnej władzy (i jej zwolenników)

Po rządach koalicji PO-PSL PiS zastało kraj w ruinie. Mafia VAT-owska ukradła w tym czasie, za przyzwoleniem tamtej władzy, kilkaset miliardów złotych. 
Teraz wstaliśmy z kolan i przestajemy być wasalami Zachodu. Obywatele dostali 500+ i inne bonusy. Dzieci przestały chodzić głodne i wiele z nich mogło wreszcie zobaczyć morze czy góry. Sprawiedliwy rząd walczy z niesprawiedliwymi sądami. Parlament, rząd i prezydent to jedna drużyna pragnąca wyłącznie dobra obywateli. Kraj się rozwija wyjątkowo dynamicznie. W Polsce jest dobrze bo nie ma w niej obcych. My, Polacy, jesteśmy dumnym, dobrym i gościnnym narodem przywiązanym do wartości katolickich i dlatego kościół jest ważnym sprzymierzeńcem politycznym władzy. Reforma szkolnictwa spowoduje, że staniemy się bardzo wykształconym społeczeństwem. 


Niestety jest spora grupa zdradzieckich mord, które ryją pod dobrym i sprawiedliwym rządem, a przecież prezes, premier, a nawet i prezydent bardzo się starają. 


Podstawowym źródłem obiektywnej wiedzy i informacji o tym co się dzieje w kraju jest rządowa telewizja z prezesem Kurskim na czele. Inne, prywatne media powinny być w najbliższym czasie wzięte w cugle i wtedy wreszcie nikt nie będzie wichrzył i krytykował władzy, która zawsze chce dobrze. Nasza armia jest nareszcie sprawa i silna. I dlatego Rosja nas się boi i atakuje naszą dobrą władzę. 


Aktualnie bohaterami są żołnierze wyklęci, bo zabijali komunistów i Rosjan. Teraz Niemcy będą naszymi historycznymi sojusznikami, ale najpierw muszą tylko zapłacić odszkodowania za ostatnią wojnę. 
Solą naszej ziemi będą obywatele wsi i miasteczek. Inteligencja i inne grupy zbyt samodzielnie myślące będą pod baczną obserwacją, by nie sprowadziły ludu polskiego na manowce. Parafie są strażnicami moralności i polskości. Są ideowym ramieniem władzy w terenie.


Teraz każdy może sobie wybrać to, co chce z tego co napisałem w poprzednim materiale i w tym i skompilować sobie swój własny wizerunek Polski wedle upodobania


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

4 Odpowiedzi na “Kraj widziany przez opozycję i kraj zwolenników rządu”

  1. Nic nie będę wybierać , bo obie wizje są bzdurne. Armia ma się nieźle. Karakale odpadły dobrze, F35 jeszcze niekupione – źle. Jesteśmy brudnym krajem ale nie do tego stopnia by to groziło faktycznie zdrowiu. Wegiel brudzi ale to nasza energia a inna jest droga, a wiatraki są nieskuteczne, ale Niemcy się uparli robic je swoim pseudoeko towarem eksportowym. W edukacji jest tak se i wcześniej tez było tak se.

  2. "…Współpracujący z Hitlerem Polacy zostali wyniesieni do panteonu polskich bohaterów narodowych…" – to jest modna lewicowa bajka. Nic takiego nie mialo miejsca, ani współpraca ani wyniesienie. ugadanie NSZ z Wehrmachtem by mogli sie spokojnie wycofac prze Pana "kumplami" z Moskwy trudno nazwać współpracą : )

    1. Gdyby wojna potrwała dłużej to NSZ pewnie stałby się częścią WAFFEN-SS i ramię w ramię by razem walczyli jak towarzysze broni. Mentalnie i ideowo tak bardzo się od siebie nie różnili. NSZ i ich wizja narodowo-katolickiej Polszy którą można tylko zwymiotować,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + czternaście =