Krytyka politycznego islamu z pozycji liberalnych. Wolnomyśliciele. Dr Piotr Ślusarczyk

 

Dr Piotr Ślusarczyk przedstawia nam postać Ayaan Hirsi Ali i mówi o tym, jak wysokie jest poparcie wśród muzułmanów dla szariatu i fundamentalizmu religijnego. Za Ayaan zwraca uwagę na poparcie dla postulatów radykalnych muzułmanów ze strony części środowisk lewicowych i nawet feministycznych oraz LGBT. Przytacza postać reformatora, który próbował skłonić muzułmanów do przyjęcia bardziej humanistycznych sur mekkańskich Koranu zamiast tych wojowniczych i głoszących nietolerancję pochodzących z medyńskiego okresu twórczości Proroka. Ów reformator został skazany na śmierć za apostazję. Czy reforma islamu jest możliwa? Czy szariatyzacja Europy jest groźniejsza od terroryzmu?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Krytyka politycznego islamu z pozycji liberalnych. Wolnomyśliciele. Dr Piotr Ślusarczyk”

 1. Bardzo istotne słowa na koniec. Terroryzm to nie największe zagrożenie dla Europy, bo ten przynajmniej można zwalczac jawnie, choć pewni politycy kazali się swoim obywatelom do tego przyzwyczajać. Gorsza jest ewolucyjna szariatyzacja europejskich miast, krok po kroku zwiększanie się liczby muzułmanów i ich radykalizacja. To umożliwianie im korzystania ze wszelkich europejskich praw i wolności, pozwolenie na wchodzenie ze swoimi religijnymi obyczajami we wszelkie dziedziny życia, a brak stawiania jasnych wymagań co do poszanowania świeckiego prawa, równości, równouprawnienia, wolności słowa, prawa do wolności sumienia, porzucenia religii. A wszystko to za przyczyną polityków, głównie lewicowych,  zaślepionych  polityczną  poprawnością, fałszywie pojętą tolerancją i szacunkiem wobec religii i tradycji, usiłujących zamykać ludziom usta pojęciem mowy nienawiści i bredniami o faszyzmie, ksenofobii, islamofobii. 

 2. Islam grozi Europie w dwojaki sposob.Jeden to teroryzm 

  w ktorym gina niewinni ludzie.Drugi to masowa emigracja do Europy  ludzi ktorzy reporezentuja zacofana brutalna kulture i ktorzy nie zaakceptuja zachodniej cywilizacji. Wykorzystujac zachodnie swobody i polityczna naiwnoscMuzulmanie beda chcieli wprowadzic zasady Islamu powstale 1400 lat temu w zacofanej Arabii. 

 3. Niby to wszystko wiemy od dość dawna, ale trzeba przypominać, na czym polega zagrożenie islamizacją, tym bardziej że ten proces wciąż postępuje. Może nawet robić co kwartał rodzał raportu z ostatnich miesięcy zawierający ogólne omówienie i przykłady postępującej islamizacji?    

 4. Ogolnie jestem osoba ktora kiedys zawsze glosowala za PO (poza ostanimimi wyborami wlasnie ze wzgelu na islam)
  , do dzis mam liberalne poglady – uwazam ze osoby hetereosekualne powinni miec mozliwosc poslubienia osoby tej samej plci, a kobiety i mezczyzni wolny dostep do antykoncepcji czy nawet aborcji, jestem tez za wolnoscia pogladow i religii…o ile nie uderzają one w nasze liberalno europejskie wartosci..i tu zaczyna sie moj problem z islamem. islam to ideologia , polityczno- religijna, która nie ma szans zintegrowania sie z nami, (i co NIESTETY udowadnia kazdego dnia! Dosc falszowania rzeczywisatosci czas powiedziec prawde EUROPA MA OGROMNY PROBLEM Z ISLAMEM, KTORY SAMA SOBIE SPROWADZILA ZA POSREDNICTWEM NIEODPOWIEDZIALNYCH LEWACKICH POLITYKOW W EU …… za Sorosowo-SAUDYJSKO ARABSKIE pieniadze). Czas wstac z kolan I ZACZĄĆ bronic europejskich wartosci (to ostani moment! -WARTOSCI za ktore gineli nasi przodkowie) Uwazam ze islam nalezy zwrownac z faszyzmem, moj poglad nie wynika z ksenofobii, ale z faktow i znajomosci tematu. 90% muzulmanow pochodzenia arabskiego , ktorzy przybyli do Europy NIENAWIDZĄ naszych wartosci (a ta nienawisc ukrywaja w szatach 'wolnosci religijnej", ktorą my i nadajemy) ALE gdy tylko osiagna odpowiednia liczbe zaczna wplywac na nasza polityke (juz wplywaja "dzieki" leweckim rzadom (prosze nie mylic lewakow z prawdziowym liberalizmem) i zaczna zmieniac nasze zycie w szaracki koszmar! ZAWSZE TAK JEST GDZIE ROZMNAZA SIE ISLAM!!! W obliczu tego wszystkiego co sie dzieje, co sam widze w Europie, uwazam ze nie da sie inaczej JUŻ pokonac problemu niz tylko na dwa sposoby:
  1) zakaz islamu w Europie (ktory w 99% odpowiada faszyzmowi)
  LUB na poczatek:
  2 zmuszenie silą : kara :bezwzglednych deportacji dla calych rodzin, nawet do krajow przodkow za nieposzanowanie naszych praw i brak integracji i opóre wobec przyjecia wartosci europejskich,(tak, wiem bedzie to zwiazane z deporetacje okolo 60-70 % muzulmanow z Europy)
  ALE INNEGO WYSCIA NIE MA, (naiwniacy porzuccie nadzieje)
  Czekam na rzad, ktory to zacznie.,
  w innym wypadku jest po nas..
  Niestety to ten moment gdy:
  albo my albo oni (szariat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + jedenaście =