• czwartek, 28 stycznia 2021 r.

Które państwa stworzyły terroryzm islamski?

W moich dwóch klipach staram się odpowiedzieć jak najbardziej racjonalnie na pytanie jakie państwa odpowiadają za rozwój czy też epidemię islamskiego terroryzmu.

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

2 komentarze

 1. Azazel
  29 grudnia 2014 at 20:17 - odpowiedz

  Bardzo ciekawe. Czyli można powiedzieć że taka bardziej ”lewa” europejska lewica przez swoją anty amerykańskość i naiwność też przyczyniła się do po trochu wzmocnienia islamskiego terroryzmu.

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  29 grudnia 2014 at 20:25 - odpowiedz

  Tak podobnie jak realpolitikowa prawica

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *