Masowa imigracja a strategie wyborcze lewicy. Piotr Napierała

 

Wielu komentatorów podkreśla, że wspieranie masowej migracji przez lewicę ma związek ze strategiami wyborczymi lewicy. To ciekawy temat i niecodzienna sytuacja – formacja polityczna stwarza sobie bowiem wyborców ściągając z zewnątrz nowych mieszkańców kraju. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Teza nie jest spiskowa, ale prawdziwa.  Slyszalem niedawno w TOKFM rozmowe red. Żakowskiego z rzecznikiem Bodnarem. Tuż po wyborach samorządowych ubolewali, że masa nowych polskich obywateli nie mogła zaglosować no i przez to wynik jest wypaczony. Glosili poglæd, że prawa wyborcze migruja z imigrantami, czas więc zminic polski i w ogóle europejski ustrój wyborczy. Nawet ujawnili strategie jak sie za to zabrac. Istnieje podobno wyrok sądu nadający prawa wyborcze Europejczykom w ramach UE. Ani slowa nie bylo o tym, że integracja nowych państw z UE, to dlugi proces, scalania ustaw, systemow prawnych, co za tym idzie kultury prawnej i politycznej. A po akcesji i tak obowiazuja okresy przejściowe. Lewica jest mistrzem w stosowanie dwójmyślenia.

 2. No i znowu Żydzi winni, ten Żyd Soros chciałby zalac cała Europe migrantami. Nie mogliby Żydzi z nim porozmawiac?

 3. Migranci nie są lewicowi. Polska imigracja w USA jest dość konserwatywna. Za Brexitem głosowała spora liczba tradycyjnej brytyjkskiej kolonialej imigracji. Ludzie z krajów muzułmańskich to też w większości konserwatyści. 

  Prawica potrzebuje imigracji bo pozwala im to na wmawianie warstowm społecznym wrażliwym na ich ekonomiczny status że winę za to ponoszą imigranci. Tu nie zmieniło się nic od stuleci. Ten tradycyjny prawicowy mit dwumyślenia, że imigranci jednocześnie zabierają pracę i żyją z zasiłków. Zabierają dostęp do opieki zdrowotnej czy szkół. 

  Na przykład https://youtu.be/nwbVxr3IOFs?t=147
  On żyje w przekonaniu że jego status społeczny musi być lepszy niż jakiegoś imigranta. A to przekonanie jest dominującą narracją prawicy. Żeby nie powiedzieć rasistów

  1. Migranci nie są lewicowi. Polska imigracja w USA jest dość konserwatywna. Za Brexitem głosowała spora liczba tradycyjnej brytyjkskiej kolonialej imigracji. Ludzie z krajów muzułmańskich to też w większości konserwatyści. 

   Bingo

   ===
   Prawica potrzebuje imigracji bo pozwala im to na wmawianie warstowm społecznym wrażliwym na ich ekonomiczny status że winę za to ponoszą imigranci. 

   Bingo.
   Zawsze o to w tym chodzi. By użyć imigrantów przeciw innym ludziom i odebrać wszystkim na przykład publiczną służbę zdrowia.
   O tym świadczą też argumenty używane przez Napierałę, Tabisza, Korgę i Szaniawską.
   Islamu przecież nigdy nie krytykują.
   ====
   Nawet Vote Leave / zwolennicy Breksitu mówili, że jak się pozbędą brudnych Polaków, to będzie można więcej ludzi z były kolonii sprowadzić. 
   Napierała był za Breksitem. Co tylko potwierdza jego ojkofobię.
   Podwójną. Wobec Polaków i wobec obywateli UE i samej unii.

  1. Czy tam wymiana populacji. Jakość tak mówili.
   Eurosceptycy (zwolennicy zniszczenia UE tacy jak Napierała) zastępują białych Polaków czarnymi i brązowymi ludźmi. 😉
   W szczególności muzułmanami z Pakistanu. 🙂
   I ten europoseł Dobromir Sośnierz, którego Jacek Tabisz podziwiał bronił zwolenników breksitu, którzy zastępują Polaków muzułmanami i mu przeszkadzało to, że negocjatorzy UE bronią interesu obywateli UE i stawiają ich jako pierwszych, nad ludźmi, którzy tymi obywatelami wkrótce nie będą.
   Nigdy nie należy głosować na eurosceptyków takich, jak Sośnierz.

   1. Nigdzie i nigdy nie podziwiałem Sośnierza. To jest właśnie metoda V-R. Pisać tysiące zdań i kłamać na temat niecenionych ludzi. Nie jestem też zwolennikiem Brexitu, twierdzę tylko, że nie wszyscy Brexitowcy są idiotami czy faszystami. 

    1. Film Jak być Europejscykiem? Jacek Tabisz
     Pana słowa z tego filmu:
     "No to nie jest aż takie głupie…"
     "Dobrze jest radzić eurosceptykowi, by wykorzystał środki do rozsadzania UE".
     "Jeśli ktoś akurat za to krytykuje Korwina, to jest to nierozsądne"
     "Odstąpił miejsce człowiekowi ze swojej partii, który też spełnia swoje zadanie dobrze"
     To tak jakby dobrze mówić o Hitlerze, że był "skuteczny" w eksterminacji pewnych grup ludzi.
     Jak najbardziej był "racjonalny" i skuteczny i nie "aż taki głupi". 
     Nie zmienia to jednak faktu, że był totalnym debilem, idiotą i kretynem.
     Jak ktoś się oburza porównaniem, to niech sobie wstawi jakiegoś innego pozornie "mądrego" człowieka, a w rzeczywistości debila.
     No chyba, że to nie Sośniarz zastąpił Korwina.

     ===
     Nie jestem też zwolennikiem Brexitu, twierdzę tylko, że nie wszyscy Brexitowcy są idiotami czy faszystami. 
     —-
     To nie są nasi przyjaciele. To wystarczy, żeby ich nie popierać i nie ronić nad nimi łez.
     Są de facto wrogo nastawieni do Polaków. Jak Ci ludzie z Nigerii. Niech wracają do Afryki jak im się nie podoba. Nigeria nie jest członkiem UE. Mogą sobie zabrać resztę tych idiotów breksitowców takich, jak Farage czy Johnson.
     =====
     A metoda, którą Pan opisał, stosuje Pan przeciw UE. Jest metoda Borisa Johnsona. Gada Pan niesprawdzone głupoty, przez które wszyscy mogą się potem poczuć oszukani, bo jednak okazuje się, że UE stawia mur między turcją i syrią, zawarła umowę z Libią i tak dalej. Demonizuje Pan UE, na siłę próbuje Pan między innymi ośmieszyć UE, żeby się jej pozbyć. Zaraz będzie Pan gadał o bananach.

     A kłamstwa to są w filmie u Napierały. Już na początku o Candice Owens. Którą cały Internet uważa za oszustkę.

    2. Jak ktoś się oburza porównaniem, to niech sobie wstawi jakiegoś innego pozornie "mądrego" człowieka, a w rzeczywistości debila.
     ====
     O, na przykład Pablo Escobara.
     Też można mówić, że taki mądry, bo miał miliardy.
     Zaradny życiowo.
     Przedsiębiorca. Biznesmen. Nie pasożyt.
     A w rzeczywistości zwykły debil, idiota i kretyn.

 4. Kłamstwo Napierały: https://youtu.be/CNrL4nxtlLE?t=86
  I to jest jak najbardziej prawicowy kanał.
  Może nie według Napierały, bo według niego prawdziwa prawica to Black Pigeon Speaks, człowiek, który sądzi między innymi, że kobiety i ateiści niszczą cywilizacje.

 5. Echo TV published a longer article that indicates that the Fidesz plan, for the time being at least, is to label all opposition parties, including Jobbik, as pro-immigrant.
  (Fidesz planuje określenie każdej partii, w tym Jobbiku, jak pro-imigracyjnej)
  Źródło: Hungarian Spectrum: REACTION TO THE CALL FOR A JOINT OPPOSITION PARTY LIST FOR THE EP ELECTION
  ====
  Jak widać po Fideszu to, co mówi Napierała jest częścią orbanowsko-banonowskiej propagandy.
  Dodatkowo działa to tak:
  Znacjonalizowany (państwowy) bank => kasa wszystkich Polaków z tego banku => prywatne radio zostaje przejęte przez pisowską oligarchię i zaczyna siać propagandę w stylu orbanowskim => jesteś zwykłym człowiekiem, który nie chce między innymi za darmo pracować w soboty, zostajesz nazwany członkiem sieci Sorosa, chcącym zniszczyć wartości rodziny chrześcijańskiej przez sprowadzenie muzułmanów.

  Można zmienić "sieć Sorosa", na lewica, PO, chadecja, nieprawdziwa (nienacjonalistyczna, nieantyunijna) prawica itp. na jedno wychodzi, taki sam rodzaj propagandy.

  Dodatkowo o tym, że Napierała gada bzdury świadczą jego wcześniejsze filmy oraz projekcja najwyraźniej jego wcześniejszej miłości do islamu na wszystkich ludzi. 
  Sądzi chyba według siebie. Sam tak myśli, że to jest dobry pomysł, ale się ukrywa z tym.
  Czy jak wcześniej mówił na filmach, że ok jak będą imigranci z krajów muzułmańskich, to liczył na władze prawicy i poparcie w wyborach, bo imigranci muzułmańscy są prawicowi?
  Czy przedstawiał wtedy swoją strategię wyborczą? Czy taki miał plan?

  Napierała siedzi ludziom w głowach i bawi się w telepatę.

   

 6. Reasumując, Napierała, jak zwykle reprezentował przekaz dnia od Bannona i Orbana, ich antyunijną propagandę oraz teorie spiskowe.
  Cel jest jeden: przypisać każdemu, kto się nie zgadza z prawicową nieliberalną (orban to powiedział, nieliberalna demokracja), niedemokratyczną (Napierała nie uważa się za demokratę) oraz dążącą do osłabienia UE, jej zniszczenia i jej rozbiorów neo-reakcją (nie mylić z normalną prawicą), miłość do islamu i pro-imigracyjność, nazywać ludzi lewakami, członkami sieci Sorosa, nieprawdziwą prawicą itd., po to, by użyć muzułmanów przeciwko niemuzułmanom, zniszczyć ludziom życie, ukarać niemuzułmanów za islam, odebrać ludziom UE i zainstalować wszędzie orbanowsko-putinowskie reżimy (według Napierały prawdziwą prawicę). O to głównie w tym wszystkim chodzi.

  1. Oczywistym jest też, że taka działalność jak Piotra Napierały (prawdziwa prawica to tylko neoreakcja i tak dalej) ma na celu cenzurowanie ludzi, ustanowienie tabu i kontrolę nad społeczeństwem.

 7. Mokry sen Napierały, czyli działania "prawdziwej", "zatroskanej" prawicy: https://www.reddit.com/r/europe/comments/actyv3/hungarian_mp_forcefully_removed_from_the_hq_of/

  I niech się Napierała nie wykręca, że nie popiera Orbana, bo oczywiście popiera, już sam fakt, że popiera pis oznacza poparcie dla Orbana, bo PIS = Orban. Tylko Polacy uniemożliwiają Pisowi działania takie i gorsze, których tak bardzo pragnie. Polska jest zajebista pomimo tej "prawdziwej" i pseudozatroskanej prawicy z pisu i tym podobnych partii i wbrew nim. Pomimo Napierałom i Sośniarzom oraz wbrew nim i ich mokrym snom. 
  W końcu centroprawicę i chadecję Napierała uważa za nieprawdziwą prawicę, więc zostaje Orban oraz świadome i celowe karanie niemuzułmanów za Islam, celowe i świadome usprawiedliwianie takiego działania Islamem i muzułmanami (Pretekst islamski).

 8. Politico: How the UN migration pact got trolled (można wyguglować)

  Przekaz dnia dla Napierały. Tabisza?
  W tym filmie też Napierała mówił przekazem dnia o global compact.
  Pamiętajmy, że kiedyś mówił, że jest tam stwierdzenie, którego w nim nie ma, że migracja jest prawem człowieka (nie było takiego stwierdzenia), żeby okłamać ludzi.

  Przekaz dnia orbanowsko-bannonowskiej propagandy:

  While the agreement was barely talked about on social media until mid-September, far-right and right-wing populist influencers discovered the issue in mid-September and began spreading large-scale distorted interpretations and misinformation about the U.N. migration pact,” the researchers wrote in the paper.

  From that point, the discussion developed around social media accounts operated by the website Epoch Times; right-wing populist columnist Thomas Böhm, who runs the "alternative" information campaign website journalistenwatch; and the nationalist, anti-Islam blog Philosophia Perennis — all of which featured in the top 10 mentioned accounts in over 1 million analyzed tweets globally after October 31.

  "YouTube plays a particularly important role in the dissemination of distorted or even false information within the right-wing populist and extreme right-wing scenes," the researchers added, stating that right-wing populists and conspiracy theorists were responsible for about half of the top videos about the deal. 

  “Given the prominence of the anti-migration narrative across the different groups in that space, the U.N. migration pact was something that could galvanize these groups all over the world,” said Chloe Colliver, head of the digital analysis unit at ISD.

  “U.S. and European groups do work together. But within Europe the problem has become the mainstreaming of these ideas, and it is more organic than we think. It is pushed by certain groups, but it has taken on a life of its own now,” Colliver said.

  Austria’s far-right drove agenda

  ISD found that for months, the most shared link on German social media channels was to a petition against the U.N. pact organized by Sellner, an Austrian far-right activist who was called “the new face of the far-right in Europe” by the BBC.

  After Heinz-Christian Strache, the country's vice chancellor and leader of the far-right Freedom Party, expressed his objections to the pact in September, Sellner picked up the theme. In a video he calls for an “information war” to start “spreading fire.” According to Sellner, the pact would mean the “demise of the European people” and the realization of the “vision of the future of the global elites.”
  ====

  Jak widać coś takiego myśl i treść oryginalna rzadko istnieje u Napierały / Tabisza. Większość to kopiowane i hasła hasła z angielskojęzycznych filmów na YT. 
  Przeważnie jest to jakiś przekaz dnia.

 9. No i VERNON_ROCHE znowu dyskutuje z samym sobą. Biegunka nieuporządkowanych myśli, dużo słów, mało treści. 

 10. Napierała Napierała Napierała. Ty mi vernon lepiej udowodnij że lewica nie kombinuje albo że imigranci są prawicowi. Przy okazji warto zwrócić uwagę że lewica jest zawsze taka sama a prawica odnosi się do konkretnej tradycji więc prawicowy Arab ma bliżej do lewicy polskiej niż prawicy jeśli chodzi o interes.

  1. Nie będę w ten sposób pisał. Chcesz mnie zmusić do stosowania masowych generalizacji na temat ludzi, żebym używał słowa prawica, sugerując że wszyscy ludzie o prawicowych poglądach to Ci sami ludzie.
   Nie, nie czuję nienawiści do ludzi o prawicowych poglądach tak, jak ty, Tabisz, Korga i Szaniawska czujecie nienawiść do ludzi o lewicowych poglądach i uważacie, że należy ich zajebać, zamordować i zniszczyć. Przecież ludzie, których zapewne uważasz za „prawdziwą prawicę, bo nie chadecję” z młodzieży wszechpolskiej wypisała akt zgonu, bo go miała za lewaqa złego.
   Tak, Napierała, bo Napierała odpowiada za to, co mówi Napierała, a nie mój sąsiad.
   Nie, odmawiam siania nienawiści do ludzi w sposób, w jaki robisz to Ty, a także Tabisz, Korga i Szaniawska.
   Twoje żądania udawadniania w sprawach oczywistych są na poziomie: udowodnij lepiej, że Ryszard Petru nie jest komunistą.
   Udowodnij Piotrze Napierało, że jesteś normalny.

   1. Przecież ludzie, których zapewne uważasz za „prawdziwą prawicę, bo nie chadecję” z młodzieży wszechpolskiej wypisała akt zgonu, bo go miała za lewaqa złego. => Przecież ludzie, których zapewne uważasz za „prawdziwą prawicę, bo nie chadecję” z młodzieży wszechpolskiej wypisała akt zgonu dla prezydenta Gdańska, bo go miała za lewaqa złego.
    O to tutaj chodzi zresztą. Żeby wszyscy ludzie, którzy nie są neoreakcjonistami, przestali istnieć.

   1. Swoją drogą V_R zauważyłem, że na to, że ktoś krytykuje bliską Ci ideologię Ty odpowiadasz atakiem ad personam. Mam nadzieję, że inni uczestnicy dyskusji też to widzą i nawet, jeśli żywią bliską Tobie ideologię, są w stanie w miarę obiektywnie ocenić Twoje nastawienie w dyskusjach. Na przyszłość prosiłbym, abyś zamiast atakować ad personam krytykował czyjąś ideologię, ewentualnie bronił własnej. Ludzie, którzy myślą inaczej niż Ty nie są diabłami, lecz także ludźmi. 

    1. @Jacek Tabisz
     Człowieku, jaką ideologię?
     Czy nawet nie widzisz, że pisząc "ideologię" siejesz pogardę wobec ludzi, robiąc z nich jakichś bezmyślnych ludzi jak z sekty?
     Kto tak mówi o innych ludziach? Jest Pan pierwszym człowiekiem, którego w życiu spotkałem, który sugeruje, że na przykład wyborcę partii konserwatywnej w UK można nazywać prawicowym ideologiem i sugerować, że jest jakimś bezmyślnym zombie.

     To Pan chce prowokować do wzajemnej nienawiści.
     To Pan chce, żeby ludzie pisali "prawica", żeby czuli taką masową nienawiść do innych ludzi jak wasza czwórka czuje.
     Przecież to Pan stosuje ataki na ludzi na masową skalę przy użyciu generalizacji.
     To Pan przy użyciu generalizacji podjudza i szczuje jednych ludzi do nienawiści przeciw innym.
     Przecież nigdy nie odnosi się Pan do tego, co ludzie mówią, nigdy nie ma indywidualnego podejścia do tego, co mówią poszczególni ludzie, tylko tworzy Pan wcześniej karykaturę / jakieś wymysły z dupy /opinię z góry o każdym człowieku (na zasadzie w USA człowiek o prawicowych poglądach ukradł zegarek, więc wszyscy ludzie o prawicowych poglądach w Polsce to złodzieje, a prawica to „ideologia” kradzieży, więc nie powinna istnieć) i narzuca to Pan na każdego człowieka i każe mu się Pan z tego tłumaczyć właśnie po to, żeby szczuć na innych, bo uważa Pan ich za diabłów, żeby siać nienawiść wszystkich, do każdego.
     Przecież Napierała pisał, że należy Macrona zabić przy użyciu gilotyny, bo taki lewaq.
     Przecież dokładnie macie podejście do ludzi jak w tej piosence „Dość tego, kuc, kuc” śpiewanej prawdopodobnie przez ultrafana Korwina, gdzie jest dosłownie wezwanie do przemocy wobec „lewaqów”. Sam Pan w filmie Liberalni muzułmanie rozczarowani lewicą. Refleksje na temat tez Schirmbecka. Jacek Tabisz sugeruje, że jak ktoś ma lewicowe poglądy, to jest jak zwolennik Stalina. Sam tytuł jest już generalizacją w celu szczucia na ludzi.
     Ludzie mają prawo się bronić przed nienawiścią i szczuciem uprawianym przy użyciu generalizacji.
     =====
     Człowieku, co za bzdury piszesz o atakach ad-personam.
     Nie umiesz wziąć na klatę wolności słowa.

     Normalnie mam indywidualne podejście do człowieka, do tego, czego akurat Pan, Napierała, Korga i Szaniawska chce, jakie społeczeństwo chcecie zbudować, jak chcecie żeby świat wyglądał (na to zwracam uwagę i o tym piszę; przecież muzułmanina Pan w życiu nie skrytykował), do tego jak próbujecie szczuć jednych ludzi na drugich, jak usprawiedliwiacie muzułmanami/Islamem każde zło i wszystko to, co chcecie ludziom odebrać i narzucić, zasłaniając się Islamem/Muzułmanami.
     A z takim gadaniem to jest Pan po prostu hipokrytą, bo Pan chce mi usta zamknąć, żeby nie można było mówić prawdy waszej czwórce, prawdy o Panu żeby negatywny wpływ tego, czego chcecie został objęty tabu, żeby nie można było powiedzieć prawdy, że Pan wraz z pozostałą trójką chcecie usprawiedliwić każde zło Islamem/Muzułmanami, poświęcić niemuzułmanów, bo Islam, karać niemuzułmanów za Islam, żeby nie można było powiedzieć prawdy, że Pan uważa, że kultura jest przenoszona genetycznie.
     A takimi tekstami o atakach personalnych to mnie Pan próbuje cenzurować, żeby nie można było mówić prawdy o Panu i pozostałej trójce, żeby nie można było protestować przeciwko karaniu przez was zwykłych ludzi niemuzułmanów za Islam/Muzułamanów i poświęcaniu ich, byleby nie było żadnego muzułmanina.
     Żeby nie można było powiedzieć wprost: teraz Pan kłamie i udaje ofiarę.

     To jest zakłamanie i hipokryzja.

     Mam prawo o tym pisać, nie zamknie mi Pan ust.
     Ja nikogo nigdy tutaj nie obraziłem (co najwyżej się broniłem, gdy na masową skalę obrażaliście ludzi generalizacjami z dupy), zawsze pisałem prawdę.

     ===
     Czy Pan uważa, że ludzie są jakimiś ideologiami? Kto tak myśli w ogóle?
     Czy Pan uważa, że wszyscy ludzie są jakimiś komputerami, które wykonują program o nazwie "ideologia"? Czy Pan uważa, że ludzie nie są przede wszystkim i najpierw indywidualnymi ludźmi, a nie ideologiami i stereotypami?
     Kto normalny się w ten sposób myśli i tak ocenia innych ludzi?
     -====
     Ludzie, którzy myślą inaczej niż Ty nie są diabłami, lecz także ludźmi. 

     To proszę do siebie takie uwagi, bo Pan ma innych ludzi za diabłów, do których Pan próbuje wzniecić nienawiść – jak napisałem już wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *