Na jakich fundamentach budować jednoczący się świat? Lech Wałęsa

 

Prezydent Lech Wałęsa mówi o fundamentach, które powinny być uniwersalne dla jednoczącego się świata.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

8 Odpowiedź na “Na jakich fundamentach budować jednoczący się świat? Lech Wałęsa”

 1. dajmy już lepiej spokój z tym jednoczeniem to jakies szalenstwo. jak cos sie spieprzy nie będzie innego kraju by zaczac od nowa. Global Compact on Migration to katastrofa na papierze już – migracja jako prawo człowieka? i co ? 2 mld biedaków będzie chodzić po swiecie? cywilizacja może tego nie wytrzymać. Na szczęscie Trump Xi Putin  Salvini i Abe raczej ropiżdżą to szalenstwo zanim sie zacznie. Musimy szybko uciekać z UE w sojuszu z Rosją lub USA 

  1. . jak cos sie spieprzy nie będzie innego kraju by zaczac od nowa
   ====
   Temperatura wzrośnie tak bardzo, że nie będzie dało się żyć…. oh wait… 🙂

   ====
   w sojuszu z Rosją

   https://youtu.be/ApZCjHS4ZwI
   Piotr Napierała już ćwiczy na powitanie swoich nowych panów/właścicieli hymn ZSRR, którego rozpad ciągle opłakuje Putin.

   1. Piotr ćwiczy wszystkie hymny i odtwarza wiele historycznych zdarzeń i postaci, wcielając się w tych złych i w tych dobrych. To tak jakbyś aktora grającego w liście Schindlera nazwał nazistą. Pomyśl o swoim nastawieniu Vernon_Roche. 

    1. Aktorzy z listy Schindlera prawdopodobnie nie są darwinistami społecznymi, których poglądy są zabójcze dla klasy ludowej, czyli mnie. Popierać między innymi Napierałę to jak przystawić sobie pistolet do skroni i pociągnąć za spust. 
     Dla was to czy ktoś będzie ciągnął od 1 do 1 i przeżywał lęk egzystencjalny, gdyby się stało coś złego (jakaś choroba, utrata pracy), to są ideologie z Berkeley.
     —-

     W czym Brytyjczycy różnią się od Europejczyków ze Starego Kontynentu, że taki model byłby dla nich łatwiejszy do zaakceptowania?

     Oni są darwinistami. Zawsze akceptowali zasadę, że wygrywa silniejszy, a państwo nie służy temu, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby obywatela. Nie mieli rewolucji, nie byli okupowani, ich struktura społeczna i poglądy na życie nie zostały nigdy poddane dramatycznej próbie. Były rządy socjaldemokratyczne po wojnie, ale to był zawsze kraj ciężki do życia dla ludzi biednych. I to jest akceptowane, choć może ludzie są niezadowoleni z różnych aspektów życia. Przecież Blair faktycznie kontynuował politykę Margaret Thatcher.
     https://www.rp.pl/Brexit/181009651-Brexit-jest-faktem-I-bedzie-sukcesem.html
     —-
     Nic dziwnego, że się Napierale Brexit podoba. U niego ta akceptacja pewnie wynosi ze 150% (podejrzewam, że u Pana też jest duża, skoro zawsze Pan stawia sprawę, że "islam jest najważniejszy", więc co tam poświęcić jakiś ludzi) i sam się chwali, że jest darwinistą społecznym. Ostatnio pisał, że trzeba "poświęcić dziadka". Tu o żaden islam nigdy nie chodziło, ale o to, żeby panował darwinizm społeczny, prawicowy zamordyzm i żeby upokorzyć ludzi, o ten stosunek do ludzi, który widać u Ziemkiewicza, gdy nazywa Polaków Polactwem, bo nie chcą być prawicowymi konserwatystami, a gadanie o ojkofobii i miłości do islamu ma to wszystko przykryć. Nie chcesz żeby Twój ojciec/dziadek spał na łóżku mokrym od własnego moczu (jak chciała ostatnio Napierała), nie chcesz go „poświęcić”? To jesteś ojkofobem i miłośnikiem islamu.

  1. Rzeczywisty człowiek z ludu. W przeciwieństwie do Trumpa, który w przeciwieństwie do Trumpa, którego zawodem było bycie synem ojca i który dostał od niego ponad 400 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach.

   In Donald J. Trump’s version of how he got rich, he was the master dealmaker who parlayed an initial $1 million loan from his father into a $10 billion empire. It was his guts and gumption that overcame setbacks, and his father, Fred C. Trump, was simply a cheerleader.

   But an investigation by The New York Times shows that by age 3, Donald Trump was earning $200,000 a year in today’s dollars from his father’s empire. He was a millionaire by age 8. By the time he was 17, his father had given him part ownership of a 52-unit apartment building. Soon after he graduated from college, he was receiving the equivalent of $1 million a year from his father. The money increased with the years, to more than $5 million annually in his 40s and 50s.

   In all, financial records reveal, Mr. Trump received the equivalent today of at least $413 million from his father’s real estate empire.

   Here are four ways that Fred Trump made his children rich.

   https://www.nytimes.com/interactive/2018/10/02/us/politics/trump-family-wealth.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur

   Gardzić Wałęsą, to gardzić polską klasą ludową. Ludźmi, którzy nie mieli kasiastych rodziców ani znajomości jak Trump.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =