Na jakich fundamentach budować jednoczący się świat? Lech Wałęsa

 

Prezydent Lech Wałęsa mówi o fundamentach, które powinny być uniwersalne dla jednoczącego się świata.

Jacek Tabisz
O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. dajmy już lepiej spokój z tym jednoczeniem to jakies szalenstwo. jak cos sie spieprzy nie będzie innego kraju by zaczac od nowa. Global Compact on Migration to katastrofa na papierze już – migracja jako prawo człowieka? i co ? 2 mld biedaków będzie chodzić po swiecie? cywilizacja może tego nie wytrzymać. Na szczęscie Trump Xi Putin  Salvini i Abe raczej ropiżdżą to szalenstwo zanim sie zacznie. Musimy szybko uciekać z UE w sojuszu z Rosją lub USA 

  1. . jak cos sie spieprzy nie będzie innego kraju by zaczac od nowa
   ====
   Temperatura wzrośnie tak bardzo, że nie będzie dało się żyć…. oh wait… 🙂

   ====
   w sojuszu z Rosją

   https://youtu.be/ApZCjHS4ZwI
   Piotr Napierała już ćwiczy na powitanie swoich nowych panów/właścicieli hymn ZSRR, którego rozpad ciągle opłakuje Putin.

   1. Piotr ćwiczy wszystkie hymny i odtwarza wiele historycznych zdarzeń i postaci, wcielając się w tych złych i w tych dobrych. To tak jakbyś aktora grającego w liście Schindlera nazwał nazistą. Pomyśl o swoim nastawieniu Vernon_Roche. 

    1. Aktorzy z listy Schindlera nie chcą zmienić Polski w kolonię Putina.
     Aktorzy z listy Schindlera nie chcą mi niczego zabrać.

    2. Aktorzy z listy Schindlera prawdopodobnie nie są darwinistami społecznymi, których poglądy są zabójcze dla klasy ludowej, czyli mnie. Popierać między innymi Napierałę to jak przystawić sobie pistolet do skroni i pociągnąć za spust. 
     Dla was to czy ktoś będzie ciągnął od 1 do 1 i przeżywał lęk egzystencjalny, gdyby się stało coś złego (jakaś choroba, utrata pracy), to są ideologie z Berkeley.
     —-

     W czym Brytyjczycy różnią się od Europejczyków ze Starego Kontynentu, że taki model byłby dla nich łatwiejszy do zaakceptowania?

     Oni są darwinistami. Zawsze akceptowali zasadę, że wygrywa silniejszy, a państwo nie służy temu, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby obywatela. Nie mieli rewolucji, nie byli okupowani, ich struktura społeczna i poglądy na życie nie zostały nigdy poddane dramatycznej próbie. Były rządy socjaldemokratyczne po wojnie, ale to był zawsze kraj ciężki do życia dla ludzi biednych. I to jest akceptowane, choć może ludzie są niezadowoleni z różnych aspektów życia. Przecież Blair faktycznie kontynuował politykę Margaret Thatcher.
     https://www.rp.pl/Brexit/181009651-Brexit-jest-faktem-I-bedzie-sukcesem.html
     —-
     Nic dziwnego, że się Napierale Brexit podoba. U niego ta akceptacja pewnie wynosi ze 150% (podejrzewam, że u Pana też jest duża, skoro zawsze Pan stawia sprawę, że "islam jest najważniejszy", więc co tam poświęcić jakiś ludzi) i sam się chwali, że jest darwinistą społecznym. Ostatnio pisał, że trzeba "poświęcić dziadka". Tu o żaden islam nigdy nie chodziło, ale o to, żeby panował darwinizm społeczny, prawicowy zamordyzm i żeby upokorzyć ludzi, o ten stosunek do ludzi, który widać u Ziemkiewicza, gdy nazywa Polaków Polactwem, bo nie chcą być prawicowymi konserwatystami, a gadanie o ojkofobii i miłości do islamu ma to wszystko przykryć. Nie chcesz żeby Twój ojciec/dziadek spał na łóżku mokrym od własnego moczu (jak chciała ostatnio Napierała), nie chcesz go „poświęcić”? To jesteś ojkofobem i miłośnikiem islamu.

  1. Rzeczywisty człowiek z ludu. W przeciwieństwie do Trumpa, który w przeciwieństwie do Trumpa, którego zawodem było bycie synem ojca i który dostał od niego ponad 400 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach.

   In Donald J. Trump’s version of how he got rich, he was the master dealmaker who parlayed an initial $1 million loan from his father into a $10 billion empire. It was his guts and gumption that overcame setbacks, and his father, Fred C. Trump, was simply a cheerleader.

   But an investigation by The New York Times shows that by age 3, Donald Trump was earning $200,000 a year in today’s dollars from his father’s empire. He was a millionaire by age 8. By the time he was 17, his father had given him part ownership of a 52-unit apartment building. Soon after he graduated from college, he was receiving the equivalent of $1 million a year from his father. The money increased with the years, to more than $5 million annually in his 40s and 50s.

   In all, financial records reveal, Mr. Trump received the equivalent today of at least $413 million from his father’s real estate empire.

   Here are four ways that Fred Trump made his children rich.

   https://www.nytimes.com/interactive/2018/10/02/us/politics/trump-family-wealth.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur

   Gardzić Wałęsą, to gardzić polską klasą ludową. Ludźmi, którzy nie mieli kasiastych rodziców ani znajomości jak Trump.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *