Nie chcemy demolki naszego kraju, nie chcemy obudzić się w PRLu. Tracz, Mieszkowski, Korczak

 

PRL już był. Wtedy jedna jedyna jedynie słuszna partia ustalała, jak ludzie mają żyć, co mają robić, co myśleć. Cały świat był wrogi, poza obowiązkową przyjaźnią do ZSRR. Czy wrócimy do tych czasów? Musicie zobaczyć koniecznie ten materiał. Wzruszycie się słuchając Michała Korczaka, zobaczycie też dwoje polityków w akcji – Małgorzatę Tracz i Krzysztofa Mieszkowskiego.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Nie chcemy demolki naszego kraju, nie chcemy obudzić się w PRLu. Tracz, Mieszkowski, Korczak”

 1. Za 50 lat skończy się węgiel na świecie,potem ropa i gaz….(o ile liczba ludności ziemi nie wzrośnie).
  Na pewno pojawi się reglamentacja(kartki na prąd i benzynę) aby utrzymać dostęp do prądu dla wszystkich obywateli–wszędzie na świecie. /Np.2kWh to ilość prądu wystarczająca na oświetlenie (żarówką LED) i ładowanie telefonu komórkowego przez miesiąc -2kWh można również zużyć w ciągu 1 godziny włączając kaloryfer olejowy-elektryczny.
  /Podrożeje transport,a prawie jedyną formą kontaktu pomiędzy ludzmi będzie telefon komórkowy,który jak wiadomo można namierzyć z satelity co do centymetra.
  To wszystko niestety niezbyt ładnie pachnie!!!!!!!.
  Na następne zapasy węgla trzeba zaczekać około 400 mln lat.
  Może się okazać, że na ziemi nie przeżyje 10 mld ludzi, a jedynie tyle, ile żyło przed rozpoczęciem rewolucji „węgla i stali”,czyli ok. 1.5 mld.
  Te STO to jest nasza najbliższa pszyszłość. Np. rząd USA zaczyna powolutku rozdawać baterie
  słoneczne i przyzwyczajać obywateli do „samodzielności”.Po działaniach wielkich mocarstw widać,że są świadome kiepskiej pszyszłości.
  Trochę szkoda czasu na pseudointelektualne,pseudoreligijne pseudonaukowe dywagacje..
  Co za sto lat może obiecać rząd–prawdopodobnie tylko modlitwę…
  Problemem Polski nie jest forma ustroju politycznego
  Czy Polska posiada armię ,która mogłaby zdobyć ropę lub gaz /zabijając ludzi oczywiście przy okazji/–NIE.Polska armia służyła i służyć będzie załatwianiu prywatnych interesów polskiej „śmietanki”-poza prawem ,oczywiście…i tak do końca…lol
  A może Matka Polka która urodzi świętego albo geniusza….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *