Nie ma świeckości bez wolności. Andrzej Dominiczak

 

Wolność jest dla wielu osób żyjących w Polsce czymś bardziej niepotrzebnym niż gumowy zegarek czy plastikowa atrapa chleba do kolorowania. W tym materiale Andrzej Dominiczak tłumaczy, że dążenie do świeckości bez wolności nie ma żadnego sensu. Świeckość niewolników to po prostu nowa religia. Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

8 Odpowiedź na “Nie ma świeckości bez wolności. Andrzej Dominiczak”

  1. Przecież Kaczyński i jego pomagierzy to podjudzacze.
   Po to tam przyszło tvp info, żeby ich powkurwiać i się poprzypierdalać, żeby wywołać taką, a nie inną reakcję, żeby Elasp mógł propagandę na r.tv rozsiewać.

  2. Tym, którzy podobnie jak Elasp nie zrozumieli o jakiej wolności jest mowa, polecam obejrzeć film jeszcze raz, a kiedy nadal nic nie zaskoczy, jeszcze i jeszcze raz, aż do skutku. 

 1. Mamy jeszcze takie kwiatki jak znieważenie prezydenta (art. 135kk) i znieważenie organu konstytucyjnego (art. 226kk)

  Pomimo oburzenia kolejnych ekip rządzących żadnej z nich nie chce się zlikwidować tych przepisów. Szkoda dla władzy odbierać sobie należnej czci od poddanych.

  1. Tak, oczywiście, a problem tym jest większy, że nie ma dobrej defincji zneważenia. Bralyczyk, gdy go o te difiicję pytalem, powiedzial wprost, ze nie da się zdefiniować. To może przesada, ale z pewnością trudno o definicję, krtora moglaby posłużyć jako obiektywna miara odpowiedzilanosci za przestępstwo, zwłaszcza z perspektywy obrońców sacrum. Polecam przy okazji artykuł na ten temat; ma chyba 9 lat, ale jest w pełni aktualny obawiam się: http://www.humanizm.net.pl/kartofel.html  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + jeden =