• niedziela, 17 stycznia 2021 r.

Nieposłuszni i niepokorni. Paweł Kasprzak i Andrzej Dominiczak

 

Paweł Kasprzak jest jednym z liderów Obywateli.RP – najbardziej niepokornej i bezkompromisowej części antypisowskiej opozycji. To jedyna grupa stosująca konsekwentnie zasadę nieposłuszeństwa obywatelskiego. Obywatele RP czynią to w przekonaniu, że niestosowanie się do przepisów przyjętych z naruszeniem prawa konstytucyjnego oraz fundamentalnych norm i wartości demokratycznego państwa prawnego nie jest w istocie naruszeniem prawa. Rozmowa dotyczy działań grupy i jej planów na najbliższą przyszłość, a wśród nich wezwania do bojkotu mediów "narodowych" i kampanii na rzecz odzyskanie mediów przez społeczeństwo. Wszyscy bowiem mamy prawo do rzetelniej i obiektywnej informacji, a państwo ma obowiązek nasze prawa respektować.

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Beti
  9 grudnia 2016 at 21:55 - odpowiedz

  Bardzo interesujący wywiad. Ja nie mam w sobie tyle odwagi, ile pan Paweł Kasprzak.

 2. Lucyan
  10 grudnia 2016 at 10:13 - odpowiedz

  Panie Andrzeju, nie wstyd Panu wysyłac kobiety (37:00) na barykady, a moze od razu tak kobiety i dzieci? To ze mezczyzni polscy są fajtłapy nie znaczy, ze powinni wyreczac sie kobietami. Potworny WSTYD. Czy chce Pan zeby jakas kobieta zgineła i została meczenniczką? Niech Pan pubudzi facetow do działania, a nie wysługuje sie biednymi kobietami.
  Wasze gadanie o kobietach i rewolucji francuskiej to zatajanie prawdy. Prawda, ze kobiety we Francji wtedy tez sie ruszyły. Ale zostały potwornie oszukane i NIC nie wywalczyły. Zostały pominiete, rownosc kobiet i mezczyzn została usunieta przez panskich „wielkich francuskich intelektualistow” i dopiero w roku 1944 (!!!) kobiety we Francji dostały prawa wyborcze. Dopiero w 1944, 150 lat po rewolucji. Wiech niech panowie nie oszukują i nie podpuszczają kobiet. Bo kobiety bez poparcia mezczyzn zostaną po prostu brutalnie zgwałcone przez tych pisowskich cwaniaczkow. To mezczyzni powinni byc na barykadach (z poparciem kobiet), a nie odwrotnie.
  Przypomina to naszych polskich (polsko-zydowskich) intelektualistow i pseudo-intelektualistow ktorzy od 1989 roku sprzedali i sprzedają polskie kobiety klerowi.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   10 grudnia 2016 at 10:25 - odpowiedz

   „Polsko – żydowscy intelektualiści” – oj zapachniało mi antysemityzmem. Czemu Pan, Panie Lucyanie nie podkreśla innych typów pochodzenia. Polsko – ormiańscy intelektualiści, polsko – rosyjscy intelektualiści, polsko – niemieccy intelektualiści. Ja najpewniej miałem Ormian wśród swoich przodków, więc jestem w Pana klasyfikacji polsko – ormiańskim intelektualistą. Czemu tylko „polsko – żydowscy”?

  • Andrzej
   Andrzej
   10 grudnia 2016 at 10:49 - odpowiedz

   Panie Lucyanie, nie wysyłam kobiet na barykady ani nigdzie indziej. Rozmawiamy o różnych formach protestów bez przemocy, takich jak niedawny czarny protest, który okazał się tak skuteczny. Myślę, że pisowcy rzeczywiście mają kłopot z tym, jak traktować protestujące kobiety, bo wyrośli w tradycji, w której kobiety nie odgrywają roli politycznej, w której lekceważy się ich prawa, a za to całuje w rączkę. Tradycja ta jest w pewnej mierze bezradna wobec kobiet wyemancypowanych, które angażują si w walkę polityczną. A jeśli kiedyś będę kogoś wyzwał na barykady, co jest mało prawdopodobne, to będą to i mężczyźni, i kobiety.

 3. BOGDAN
  14 grudnia 2016 at 07:52 - odpowiedz

  MEANDRY WYZWOLENIA KOBIET —W CZASIE WIELKICH KONFLIKTOW ZBROJNYCH – PRACA I WALKA KOBIET – BYŁA WAZNA – ALE ROZNE SIŁY ROZNIE JA WYKOZYSTYWAŁY – I ROZNE BYŁY SKUTKI TAKICH DZIAŁAN —TROCHE HISTORII—ARABOWIE PODCZAS EXPANJI MAHOMETA —PONOSILI OLBRZYMIE STRATY – ORAZ POSIADALI WIELE BRANEK – WPROWADZILI PRAWO 4 LEGALNYCH ZON –CO CIEKAWE COS PODOBNEGO PLANOWAŁ HITLER PO WIELKICH STRATACH NA WSCHODZI – DLA ELITY HITLEROWSKIEJ /ALE ZDAWAŁ SOBIE SPRAWE ZE NIEMCY NIESA PRZYGOTOWANE NA TO PSYCHOLOGICZNIE -POZATYM BEDZIE OPOR KOSCIOŁOW -NOWA RELIGIA POGANSKA GERMANSKA PRZYGOTOWYWANA NA TO ZEZWALAŁA -PRYWATNIE BYŁ KONSERWATYSTA ///ANGLICY FORMACJE KOBIET POMOCNICZE I RACZEJ NA TERYTORIUM WIELKIEJ BRYTANII/AMERYKANIE PRACA KOBIET W PRZEMYSLE /ROSJA – STALIN- PRACA KOBIET W PRZEMYSLE I WYDZIELONE ODZIAŁY KOBIECE —-OBECNIE MIESZANE ODZIAŁY W ARMII AMERYKANSKIEJ /MAM PRZYJACIOLKE AMERYKANSKIEGO OFICERA NA FRONCIE /WYDZIELONE ODZIAŁY KOBIET KURDYJEK – BARDZO SKUTECZNE– -ORTODOKSI MUZUŁMANSCY -POJEDYNCZE DZIECI SAMOBOJCZYNIE I KOBIETY SNAJPERZY —W JUGOSŁAWII W PARTYZANTCE TITO BARDZO DUZA ROLA KO BIET /ROWNIEZ W GRECKIEJ LEWICOWEJ I WŁOSKIEJ FRANCUSKIEJ /—ZMIAN OPCJI NA PRAWICOWA ORAZ TRADYCYJNA ROLA KOBIETY W KRAJACH POŁUDNIOWYCH EUROPY –Z CZASEM WYGASZENIE TYCH TENDENCJI—WYDAJE SIE ZE EXPERYMENT KADAFIEGO – NOWEJ ROLI KOBIETY MUZUŁMANSKIEJ W LIBII BYŁ RACZEJ FASADOWY –ALE W LIBII MIAŁY NAJWIEKSZE PRAWA W CAŁYM SWIECIE MUZUŁMANSKIM -TEN EXPERYMENT CAŁKOWICIE ZOSTAŁ ZNISZCZONY A SZKODA —-PODZIWIAM POLSKIE KOBIETY KTÓRYCH CZESC JAEST NA TYLE WYZWOLONA ZE SAMA WYPRACOWUJE W DZIAŁANIU SWOJE METODY I NIKT ICH NIE WYSYŁA NA BARYKADY -NAJWYZEJ SAME TO ROBIA -ZA SOLIDARNOSCI – BYLY POMOCNICAMI /POZANIELICZNYMI WYJATKAMI /TERAZ AUDENTYCZNE LIDERKI NIEZALEZNE -KLER POLSKI /W TYM KOBIETY -W WIEKSZOSCI BARDZO ZACOFANY -NIESTETY -JA OSOBISCIE NAJLEPSZE ZYCZENIA DLA POLSKICH KOBIET – REWOLUCJA SWIADOMOSCI W POLSCE TRWA -I NIKT JEJ NIEZROBI LEPIEJ OD WAS SAMYCH -ZA WAS W ASZYM IMIENIU

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *