O świeckości w Polsce. Mirosław Woroniecki

 

Lider Kongresu Świeckości, prawnik Mirosław Woroniecki mówi w mocnych i przemyślanych słowach o stanie świeckości w Polsce. Wiele trzeba zmienić, lecz potrzebna jest aktywność tych, którym na świeckości zależy… Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

Jacek Tabisz
O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “O świeckości w Polsce. Mirosław Woroniecki”

  1. Czyli co, wine za obecna sytuacje  ponosi Cimoszewicz, Miller, Kwasniewski, Oleksy  i SLD.  Dopuscił do złamania  konstytucji, nie odkrecił umow, ustaw, itp. bo sie wystraszył JP2, jakby JP2 mogł łamac  konstytucje. Pewnie w dobrej wierze, ze Krk nie zawłaszczy terenu. A potem sie wycofał  i dał noge z zycia politycznego. Trudno sie dziwic, skoro Oleksy na kolanach otwierał dziubek, aby mu kleszka wpusił w gardło opłatek. 

    Hartman okresla Nowoczesna, PO jako tchorzy, ale co z samego wykrzykiwania, skoro te partie nie są u władzy.  Liczą sie czyny a nie pokrzykiwania. Wiekszymi tchorzami okazali sie panowie z SLD,  będąc u władzy i sprzedając Polske Watykanowi. 

    Najciekawsze co po PiSie. Osobiscie nie wierzę w jakies odkręcanie umow i ustaw. Bedzie  jedynie bardziej europejsko, bo to pokolenie jest tak skatolone, ze tego sie nie da odkręcic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *