O sytuacji na Ukrainie mówi Rafał Maszkowski

Rafał Maszkowski, znany działacz wolnościowy i prolaicki, omawia dla RacjonalistaTV konflikt na Ukrainie, oceniając negatywnie rolę putinowskiej Rosji. Jako wnikliwy analityk i publicysta, dociera do nieznanych faktów, które z pewnością pomogą uporządkować naszą wiedzę o tym konflikcie.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “O sytuacji na Ukrainie mówi Rafał Maszkowski”

 1. Może warto wspomnieć, że p. Maszkowski jest jednym z pionierów Internetu w Polsce; byłoby miło, gdyby go kiedyś nakłonić do poopowiadania o tym trochę. Jego pogląd na Wolne Oprogramowanie mógłby być również ciekawy.

 2. Dla mnie to rusofobia, bardzo selektywne przedstawianie faktów.
  Zupełnie pominięto fakt, że odrodził się faszyzm na Ukrainie, Bandera jest uznawany za bohatera narodowego. W mediach pojawiły się przekłamania. Np. wydarzenia w Odessie.
  http://thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/976-masakra-w-odessie-czyli-jak-banderowcy-pielegnuja-tradycje.html

  Było też wiele spraw kryminalnych, np. nielegalny handel organami ludzkimi, z zabitych ludzi.

  Głośna sprawa zestrzelenia samolotu malezyjskiego ucichła, komisja śledcza nie odpowiedziała na pytania
  dlaczego samolot opuścił korytarz powietrzny i zmniejszył pułap i jak była rola ukraińskiego samolotu wojskowego SU27, dlaczego rząd Malezji nie otrzymał taśm z rozmów pilotów z ukraińską naziemną kontrolą lotów? Czarne skrzynki były sprawne techniczne, więc musiały być nagrane rozmowy, a tu cisza. Tajemnicze jest to że wśród odnalezionych laptopów nie było dokumentów starszych niż 2013 r.

  Wojna wewnętrzna (domowa) została przedstawiona jako agresja Rosji, a przemilcza się powody dlaczego ludność prorosyjska zaczęła walczyć o autonomię, o chaosie wewnętrznym – kłótnie w parlamencie ukraińskim, złodziejska prywatyzacja i pojawienie się oligarchów, korupcja, wzrost siły ukraińskich faszystów, np. partia Swoboda, ataki na ludność prorosyjską, wielu uchodźców przeszło do Białorusi, itd.

  1. Podzielam Twój ogląd sprawy. Z samolotem malezyjskim to od chwili dotarcia informacji byłem pewny, że to sprawka Ukrainy, dlatego teraz jest cicho, gdyż niezbite dowody na to przeczą narracji nakręconej przez USA, której wykonawcą były i są władze Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =