O tradycji religijnej i ochronie przyrody. Aleksandra Kluczka

 

Związki tradycji religijnej w Polsce i ochrony przyrody nie zawsze są przyjazne. O tych mankamentach opowiada na Kongresie Świeckości Aleksandra Kluczka

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Nastepna skatolona ….. A co mnie obchodzi co KrK sądzi o przyrodzie. Co na temat przyrody sądzi  związek filatelistyczy? klub  pilki noznej,  związek gospodarzy wiejskich,  muzulmanscy  tatarzy …? Czy wy juz do konca macie zniewolone umysly przez klechy? rece opadają.

  1. pozostawanie w ignorancji na temat klechów na pewno nie pomoże w odsuwaniu ich od wpływów

   raczej utrudni

   1. Ale ja nie zamierzam odsuwac klechow od wpływow, maja (powinni miec) takie same prawa i obowiazki jak reszta obywateli. Nie zamierzam ich zatrudniac jako słuzby  specjalne czy mundurowe (i czegos im zakazywac). Jak chca to niech całuja Kopacz w reke.  Dla mnie sa wolnymi obywatelami, moga sie zenic i kochac,  byle sie trzymali z dala od czynow pedofilskich. Kazdy ma prawo wpływac, czy probowac wpływac/lobowac.  Najlepiej bym sie ich pozbył, bo to pasozyty, ale takich cwaniakow jest wiecej. Gdybym miał  władze to bym temu klubowi zabronił kontakt z dziecmi do lat np. 18.  

    1. Zatem gdybyś miał wladzę to byś zrobił Kubę, Chiny Ludowe albo ZSRR.

     Ro już lepiej żeby klechy ją miały. Z dwojga złego…

     1. Zrobilbym 100 x ZSRR, 1000 x Kube. A jeden raz USA. Jak ilosc osob przekraczająca  zasady (pobytu w USA) jest wieksza niz np. 3% to jest kara czy tez brak przywileju (wizowego) zbiorowy. Podobnie dla grupy jako kler bym wprowadzil zasade, ze gdy ilosc przestepstw pedofilskich przekroczy w danym roku 3%, to reszta tez ma szlaban na kontakt z dziecmi. Jak w nastepnym roku sie jako grupa poprawią to zniose zakaz (moze). Oczywiscie ze dopuszczam aby klechy byly we wladzach, nie widze w tym nic zlego aby premierem czy ministrem zostal klecha. Moze prezydentem zostac aktor, pilkarz to dlaczego nie przebieraniec w sukience. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *