O tym jak kot cyklista i wegetarianin chciał słuchać ministra Waszczykowskiego. Marian Maciejewski


 
Tłum wołający o demokrację. Deszcz, niepogoda, smutek i nadzieja. A w środku tego tłumu Marian Maciejewski opowiada o swoim szalonym kocie, który chciał się zapisać do PiS i po wielu zabawnych perypetiach odniósł porażkę. Czy macie pomysł jak pomóc kotu Maciejewskiego? Na marginesie przypomnę, że Voltaire był jednym z mistrzów ciętego humoru, a jednocześnie jest jednym z ojców założycieli współczesnego racjonalizmu, więc nie wińcie nas za ten zabawny materiał.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “O tym jak kot cyklista i wegetarianin chciał słuchać ministra Waszczykowskiego. Marian Maciejewski”

    1. Ja znam niezły kawał, niestety się on nadaje wyłącznie do opowiedzenia, napisany nie jest w ogóle śmieszny (nadto jest to humor dość kontrowersyjny z punktu widzenia przyzwoitości i dobrych obyczajów). Zaczyna się tak:
      – Jakie były ostatnie słowa prezydenta Kaczyńskiego po rozpyleniu helu?
      ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 11 =