Afera Hartmana – Profesor odpowiada

 

 

Prof. Jan Hartman i Jacek Tabisz rozmawiają o wolności słowa, oraz o prześladowaniach, jakie dotknęły sławnego filozofa z uwagi na esej o kazirodztwie. W rozmowie nie zabraknie też refleksji na temat konserwatyzmu polskiego społeczeństwa, który obecny jest nie tylko po prawej stronie. Czy „afera kazirodcza” czegoś nas nauczyła? Czy wiemy coś więcej o nas samych?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Afera Hartmana – Profesor odpowiada”

  1. Postęp można promować poza granicami tego kraju, niestety. Dobrze, że ktoś znajduje odwagę i porusza kwestie wywołujące dyskusje. Szkoda tylko konsekwencji. Ale Galileusza też chcieli spalić na stosie 🙂 Choć marna to pewnie pociecha.
    Wyrazy sympatii dla Prof. Hartmana.

  2. No cóz: podobno w naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie. To właśnie jest Polska – chciejstwo cywilizacyjne i moralny cynizm, fałsz i zacofanie. Jest chyba wiele prawdy w sformułowanej o nas ocenie przez Norwida – „Polak jest olbrzym a człowiek w Polaku jest karzeł, i jestesmy karykatury i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech okrutny”…. Aktualność tej oceny jest porażajaca i przerażajaca jak spoglądam na …. polską scenę społeczno polityczną….

  3. Wydaje mi się, że media wybierają tylko to, co jest wygodne dla naszej polskiej sensacji. Wyrwane z kontekstu słowa, byle zaognić sytuację. Z tego jednak wynika, że są nastawione na wspieranie poglądów kościoła, bo obawiają się utraty pozycji. A podobno, to komuna stosowała cenzurę – tę cenzurę teraz stosują wszyscy, którzy są od kogoś uzależnieni! A miało być, tak pięknie. A jest tak, jak śpiewają kibice piłki nożnej: „Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało’1 I WSZYSCY UDAJEMY, ŻE JEST DOBRZE? ALE, CZY NA PEWNO!!! I czy znajdzie się ktoś, kto się temu przeciwstawi???

  4. Reasumując , prof . Hartman przeprowadził ( niechcący ) udany eksperyment naukowy na samym sobie , szczęśliwie uchodząc Krucjacie Młodych , czyli uchodząc z życiem … I w tym momencie już właśnie owi ” młodzi ” powinni zostać poddani zainteresowaniu jakiegoś ośrodka badawczego , bowiem ich poglądy , mogą być dużo bardziej sensacyjne niż dosyć jednak akademicki stan umysłu jakiegokolwiek polskiego profesora , w tym prof . Hartmana .

  5. Naprawdę polecam ! Polecam wędrówkę po fascynujących stronach Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks Piotra Skargi i wydawanym przez nich Rycerzu Lepanto , zaraz wypływa z rozpędu Organizacja Monarchistów Polskich i postać prof .Bartyzela , publicystyka p. Adama Danka np. Sejm albo Krzyż , zaraz pojawia się Nacjonalista . pl … Dziennik Narodowo – Radykalny … w podtytule … Piszemy o sprawach , o których inni boją się nawet pomyśleć … a obok … Przelej krew dla innych . Uratuj życie … . automatycznie niejako trafiamy w objęcia Bractwa Kapłańskiego Św Piusa X ( FSSXP ) …. a wszystko to wychodząc od smutnych młodzianków … czyli od Krucjaty Młodych … którym to tak bardzo nagrzeszył prof . Hartman . Jeżeli poczytacie , jeżeli wejdziecie w te klimaty , to przestaniecie się dziwić czemukolwiek … A przypominam jest rok 2014 ! … Naprawdę polecam …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − dwa =