Palenie zabija

 

Polska na najbrudniejsze powietrze w Europie. Palimy w piecach byle czym, jeździmy autami ze starymi silnikami, energię elektryczną produkujemy z węgla kamiennego i brunatnego. To brudne powietrze sprawia, że kiedy kwitną sady to trujące dioksyny spadają na kwiaty. Z tych kwiatów pszczoły zbierają brudny nektar i niosą do uli. Potem jabłka wzrastają w otulinie smogowej, choć rolnicy zachwalają nasze jedzenie jako wyjątkowo zdrowe. Brud z powietrza opada na trawy, które zjadają krowy, a my potem pijemy od nich mleko i jemy przetwory. Różnej maści popioły opadają na zboża. Ze zbóż robimy mąkę i pasze dla zwierząt. Wolno chodzące kury dziobią trawę, na którą opadają dioksyny z pobliskiego domowego komina, gdzie spala się plastiki. Od dawna unikam jaj z tzw. wiejskiego chowu. Są bardziej zanieczyszczone od jaj od kur z chowu klatkowego. Władze czyniły niewiele, aby ten stan poprawić i dlatego staliśmy się „brudasem” Europy.

 

kommm

 

Czy polityka ma coś do brudnego powietrza? Oczywiście, że ma bardzo dużo. PiS postawiło na brudną energetykę węglową i tępi odnawialne źródła energii. Gospodarstwa domowe wiejskie i miejskie nie przejmują się apelami o niespalanie brudnego opału. U nas patriotyzm , popierany przez PiS, ma wymiar narodowy i katolicki, ale nie prospołeczny i obywatelski. Czci się honor i ojczyznę, ale lekceważy się całkowicie walkę o czyste powietrze. Dlatego nie mam nadziei na poprawę polskiego powierza za rządów PiS. Póki co, minister zdrowia Radziwiłł , w ramach walki z brudnym powietrzem, zalecił ograniczenie palenia papierosów. Co ma robić ponad 60 procent obywateli, którzy nie palą? Na to minister nie udzielił odpowiedzi.

 

Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

  1. Dość lewackiej propagandy. Polacy doskonale wiedzą że raka powodują szczepionki a nie palenie plastikami czy jeżdżenie starymi Passerati ITD. 🙂 

  2. MFW obliczając na ile subsydiowana jest dziś produkcja energii słusznie dorzuca do obliczeń koszty leczenia i koszty ekonomiczne śmierci w wyniku chorób spowodowanych zanieczyszczeniem. Słusznie bo energia odnawialna nie generuje tego kosztu, a współczesna branża energetyczna to antyrynkowy, antyinowacyjny i najbardziej subsydiowany moloch świata. Czysta energia też jest dziś subsydiowana ale z każdym rokiem tanieje.

  3. Ale ludzie wiedzą że to szczepionki powodują raka a nie spalanie paliw kopalnych. Spytajcie Cejrowskiego i Pawlikowskiej. Co tam jacyś masoni z MFW mogą wiedzieć. 

  4. Sęk w tym, że tylko 10 % emisji pochodzi z elektrowni, 10% ze spalin samochodowych, około 10 z przemysłu, a pozostałe to emisja niska, czyli z dospodarstw domowych. MOzna powiedzieć, że w Polsce domowe odnisko jest głównym źrodłem nieczystosci w atmsfereze.
     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *