Piąta kolumna, czyli agenci wpływu obcych państw. Piotr Napierała i Jacek Tabisz

 

Mamy w Polsce lobbystów i agentów wpływu USA, Rosji, Niemiec, Francji, a zapewne też Chin, Indii i wielu innych krajów. Czy to źle? Czy powinniśmy zacząć wołać na alarm i zaprenumerować wszelkie pisma i portale zawierające co bardziej soczyste teorie spiskowe, z jednym z naszych internetowych imienników na czele? A może to, że w Polsce działają osoby lobbujące na rzecz Niemiec, a w Wilnie znajdziemy mieszkańców lobbujących na rzecz Warszawy to po prostu… normalność? Parafrazując pewną niemiecką sieć sklepów z elektroniką, oto film nie dla idiotów…

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Co innego lobbowanie, a co innego piąta kolumna. Piąta kolumna to ci ktorzy z radoscią by witali okupanta i wiedzieli go jako swojego. Np. Niemcy z opolskiego mogliby serdecznie witac Niemcow wkraczających do Polski w celu przyłączenia Sląska/Opola do Niemiec. Albo Zydzi z dziesiątego pokolenia ktorzy by nagle poczuli, ze jest szansa na utworzenie „JudeoPolonii”, czy jakos tak. Poki co najwiekszą piątą kolumną jest panstwo rzymsko-katolicke (kler), ktory ma agentow w całym kraju. Ci agenci juz nieraz w historii Polski pokazali, ze są bardziej lojalni wobec Watykanu niz panstwa zwanego Polską. Kto wie czy Pendziolino nie jest wkładem w panstwo koscielne.
  Lobbowanie OK, problemem jest nieuczciwa konkurencja i łapowki.

 2. Czyli w ogólnym sensie agenturalność dotyczy „agentury” ideologii a jej wymiana na „rynku wymiany myśli i idei” jest niczym innym jak multikulturalizmem. Czyli multikulturalizm to stan naturalny. Centra kultury promieniują swoją kulturę poprzez „agentów” a my tylko niezdarnie przyszywamy łatkę nazwy kraju do tych idei zaczerpniętych z tych krajów -ośrodków kultury. Biznes też jest przecież kulturą a czasem nawet kultura jest też biznesem.
  PS. Nie jest prawdą, że są jakieś linie kolejowe rzekomo przeznaczone na czas wojny wyłącznie. To mit panowie racjonaliści

 3. Co jest z polską racją stanu?
  Na początku lat 90-tych politycy lobbowali na rzecz likwidacji przedsiębiorstw państwowych, pojawił się POPIWEK, co przyspieszyło ten proces. Prywatyzacja była bardzo niekorzystna dla skarbu państwa, niewątpliwie dochodziło do korupcji. Kto stracił, kto skorzystał? Analizując, widać działania agentów obcych mocarstw. Ostatnie wybory był wynikiem frustracji społecznej, że poprzednicy nie działali w interesie polskiej racji stanu, w ważnych sprawach ignorowali głos społeczny.
  Po upadku muru berlińskiego Polska miała okazję politycznie być bardziej niezależna, a tu Leszek Miler leci do Waszyngtonu złożyć hołd nowemu panu.

 4. Antysemityzm to silna wiara, że syjonistyczni agenci i mają duży wpływ na światową politykę. Większość nieszczęść to ich wina. Jak jest w rzeczywistości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *