Pierwsze urodziny RacjonalistaTV

 

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2015 roku, RacjonalistaTV obchodzi swoje pierwsze urodziny. To ciekawa data, 20 rano było bowiem nad Polską częściowe zaćmienie Słońca. O 18:00 we wrocławskiej Baszcie spotkają się z nami sympatycy RacjonalistaTV, którym była tego dnia po drodze piękna wrocławska starówka. Zostanie wyświetlony krótki urodzinowy film, który Wy wszyscy będziecie mogli zobaczyć na naszym kanale już od 19:00 w pierwszy wiosenny wieczór. Jeśli chcecie dać nam prezent, każde wsparcie się przyda – od polecania naszej telewizji znajomym, po wsparcie finansowe i propozycje włączenia się w nasze medialne działania, czy to nagraniowe, czy to publicystyczne. Zapraszamy też na naszą stronę Facebookową.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Pierwsze urodziny RacjonalistaTV”

  1. Oby za rok świetować nam wszystkim się udało w jeszcze bardziej słonecznych nastrojach i widzieć bardziej optymistycznie efekty naszej wspólnej działaności (przyznaję: mojej drobnej, mało widocznej). Choć dotychczasowy projekt – i to co w jego ramach zostało dokonane – p/n racjonalista.tv jest bez wątpienia projektem niezwykłym na nasze, nadwislańskie warunki i już samo przetrwanie w dobrej formie przez 12 m-cy jest wyczynem nie lada. Najlepszego dla całego „szefostwa” projektu. Radek Cz.

  2. Bardzo gratuluję! Cieszę się, że jesteście. Robicie bardzo dobrą robotę. Bardzo cenne jest, że co dzień jest nowa audycja. Życzę wielu kolejnych rocznic!

  3. Urodzinowe zyczenia, czy chrzest juz był 🙂 ?
    Nie rozumiem jednak dlaczego nie macie mozliwosci płacenia kartą? Dzis na swiecie mało kto uzywa wpłat przez bank na długie konta bankowe 70 1140 2004 0000 3102 7543 9284. Czy prawo zabrania finasowania kartą? Jesli tak to zacznijcie sprzedawac opłatki po 10 zl (przy zakupie 5 gr za opłatek), złoty interes, chetnie kupie. A jesli do tego poswiecone to po 20 zł sztuka, z wysyłką na cały swiat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 3 =