Polak, Węgier – dwa bratanki? Piotr Napierała i Jacek Tabisz

 

Za sprawą polityki PiS okazuje się, że powinniśmy wierzyć, iż Węgrzy są naszym wielowiekowym, najbliższym sojusznikiem. Posłuchajmy zatem, co nam mówi na ten temat historia. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “Polak, Węgier – dwa bratanki? Piotr Napierała i Jacek Tabisz”

 1. Omowiliscie Panowie wszystkie kraje oscienne, zabrnelliscie nawet do Armenii i Gruzji – a o Slowakach nic?! Jasne, mozna wypomniec zawsze Druga Wojne Swiatowa, ale Janosik to chyba taki wspolny narodowy bohater. I jakos, przynajmniej stereotypowo, wydaja mi sie wlasnie oni z sasiadow najsympatyczniejsi, nie mowiac o tym ze jezyk maja bardzo podobny (dla mnie duzo bardziej niz czeski).

 2. Bez węgierskiej muzyki i węgierskich orkiestr da sie zyc, ale bez węgierskiej architektury von Neumanna (Neumann János Lajos) to dzis trudno, bysmy lezeli i kwiczeli, spiewali psalmy w kosciołach. To jest tak jak dwoch humanistow się spotka i dyskutuje kto pisał piekniejsze wiersze. 

  Trudno mowic o bratankach, bo przeciez wojny sie prowadziło z sąsiadami, a nie z kosmitami czy Papuą Nowa Gwinea. Wtedy zawsze znajdą sie jakies zadry.  Ostatnio to jednak Niemcy i czesciowo Rosjanie zaszli nam najbardziej za skorę. Jak ktos ma rodzine częsciowo niemiecką to bedzie widział  w Niemcach bratankow, a jak cos wschodniego to bratankow wschodnich.   Wg obecnego rządu naszymi bratankami są Jankesi, szczegolnie ci z żydowskimi korzeniami.

  1. Wg obecnego rządu naszymi bratankami są Jankesi, szczegolnie ci z żydowskimi korzeniami.
   ===
   Trochę antysemicko.
   Ale tak marzenie bycia wasalem Trumpa (Budyń zdaje się w zębach i na kolanach zawiózł daninę) oraz szczera chęć wyrzeknięcia się bycia Europejczykiem, a także zniszczenia Europejskiej / Unijnej suwerenności jest widoczna u polskiej i nie tylko prawicy. U Orbana jest widoczna chęć bycia wasalem Putina. Zresztą u sporej części polskiej prawicy chyba też.

  2. bez węgierskiej architektury von Neumanna (Neumann János Lajos) to dzis trudno, bysmy lezeli i kwiczeli, spiewali psalmy w kosciołach.

   .

   To prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =