Polityka Misiu, polityka

 

Rząd PiS, wykręcając się od podniesienia rent i zasiłków opiekuńczych dla rodzin i dzieci wymagających stałej opieki, a to nagle stwierdza, że nie ma już więcej pieniędzy, a to, że takie ustawy nie mogą być uchwalane z dnia na dzień. Władza miga się i kłamie w żywe oczy. Wiele ustaw zmieniających lub łamiących konstytucję było uchwalane z dnia na dzień, czyli w nocy. I daje się. Teraz nie da się. Oczywiście takie procedury są naganne, ale , wg PiS, raz są naganne, a innym razem nie.

 


Co z powyższego wynika? Rząd rozdaje pieniądze po politycznym uważaniu. Jak to się opłaci politycznie lub wzmocni autorytarną władzę, nocne uchwalanie i łamanie prawa zarazem jest stosowane. Jak jest to władzy niewygodne, choć uzasadniane, władza kręci i oszukuje. ….Nie da się, ustawa nie może być pisana na kolanie, trzeba przeliczyć pieniądze w budżecie i takie tam inne kłamstewka, choć projekty leżą w szufladach, ale prezes trzyma klucze w kieszeni. Być może obecna władza liczy na to, że niepełnosprawni po prostu nie chodzą do wyborów więc po co im te pieniądze. Przydadzą się na PiS-owska propagandę, na płatne reklamy w prawicowych pismach, na Polską Fundację Narodową, na dotacje do PiS-owskiej telewizji. To są priorytety, bo pozwalają utrzymać się przy władzy, a jacyś tam niepełnosprawni niech siedzą w domach, bo tej władzy do niczego nie są potrzebni.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

One Reply to “Polityka Misiu, polityka”

  1. Zgadza sie, PiS dokładnie tak się zachowuje. "Ciśnie" pieniądze ze wszystkiego, z czego sie da, bez wzgledu na dalsze konsekwencje, nie liczy się z obywatelem, z przyrodą…

    Z drugiej strony działa często czysto ideologicznie i szkodzi gospodarce, a tym samym "odbiera" pieniądze państwu.

    Taka groteska na każdym kroku. Niestety za te dziecinne zabawy wszyscy płacimy i nawet nie tylko my, ludzie, płacą również zwierzęta i cała przyroda kraju.

    Mam nadzieje, że jest dość ludzi, których to wystarczająco wkurzyło, by poszli na wybory i zagłosowali po prostu przeciwko PiS.

    Tak, oczywiście, sprawa nie jest taka prosta, bo właściwie nie ma na kogo głosować, ale "na bezrybiu i rak ryba", nie będę wybrzydzać w obliczu tego, co PiS robi z państwem, obywatelami, przyrodą i ogólnie, jaki robi "obciach" wszędzie, gdzie się tylko pojawi i odezwie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 18 =