Potencjał kobiet. Niedoceniony kapitał regionu

 

Na dolnośląskim Kongresie Kobiet znane działaczki społeczne i przedsiębiorczynie mówią o niewykorzystanym potencjale kobiet. Jak sprawić, aby wszyscy ludzie, niezależnie od płci, mogli się włączyć w budowanie polskiego dobrobytu?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Potencjał kobiet. Niedoceniony kapitał regionu”

  1. Kobiety to lepsza polowa ludzkosci.Lepsza w wielu wymiarach ktore mozna zmierzyc empirycznie.
    NIestety kobiety maja tradycjonalnych wrogow ktorzy je ponizaja.
    Czolowym wrogiem sa religie .Muzulmanizm w tym przoduje ale inne religie nie sa duzo lepsze. W Chrzescijanstwie glownym bohaterem jest mlody mezczyzna bedacy bogiem ale jewgo matka bogiem nie jest.Wazna ale drugorzedna. Odsuniecie kobiet od kaplanstwa jest historycznym skandalem .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *