Problemy z konwencją, Monika Płatek, Urszula Nowakowska, Jacek Tabisz

Część debaty na temat Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej z udziałem prof. Moniki Płatek, Urszuli Nowakowskiej – dyrektorki Centrum Praw Kobiet, oraz prezesa PSR, Jacka Tabisza.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Problemy z konwencją, Monika Płatek, Urszula Nowakowska, Jacek Tabisz”

  1. Witam,
    czy umieścicie Państwo również dalszy częśc tej debaty? Wypowiedzi publiczności i odpowiedzi prelegentów?

    pozdrawiam

    1. Cóż – akustyka była zła, dużo hałasów z zewnątrz. I tak użyliśmy kilku zaawansowanych programów do rekonstrukcji dźwięku. Powinniśmy mieć więcej mikrofonów, ale rozwijamy się i nie mamy jeszcze budżetu TVN. Proszę poszukać w sieci materiałów z takich debat wrzucanych przez różnych ludzi i organizacje do sieci. Różnica między jakością dźwięku tutaj, a tam jest przeogromna. Tu ma pan dźwięk pomiędzy nagraniem nieprofesjonalnym dokonywanym w złych warunkach akustycznych, a TVN czy TVP. „Zróbcie coś” oznacza w tym wypadku – „wydajcie kilkaset tysięcy złotych na więcej sprzętu”. Zrobimy to, jak będziemy mieli te pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *