Projekt „francuski islam” poniósł totalną klęskę

 
Jak donosi analityczka polityczna Judith Bergman z Gatestone Institute, projekt „francuski islam” poniósł całkowite fiasko. Z 2200-stronicowego raportu „Przedmieścia Republiki” wynika, iż muzułmańscy imigranci we Francji coraz częściej odrzucają wartości francuskie i elementy tożsamości oparte na europejskich wartościach, a w zamian zanurzają się w islamie. Raport ostrzega, że ​islamskie prawo szariatu pozostaje punktem odniesienia dla imigrantów wypierając francuskie  prawo cywilne. Dzieje się tak w znaczącej części przedmieść Paryża.
 
Zasada  „importowania” imamów nie posiadających znajomości lokalnego języka i zwyczajów jest taka sama w całej Europie. Katar i Arabia Saudyjska, gdzie oficjalną formą islamu jest wahabizm, są głównymi mecenasami meczetów w Europie. Wahabizm zniechęca do integracji muzułmanów na Zachodzie, w zamian aktywnie zachęcając do dżihadu przeciwko nie-muzułmanom. Katar sfinansował meczety we Francji, Włoszech, Irlandii i Hiszpanii, oraz w wielu innych miejscach, przyczyniając się tym samym do rozprzestrzeniana wahabizmu na całym kontynencie europejskim.
[divider] [/divider]
juditg
[divider] [/divider]
Judith Bergman/Twitter
[divider] [/divider]
W ubiegłym tygodniu Austria zdecydowała się na wydalenie pierwszego zagranicznego imama finansowanego z zewnętrz po wygaśnięciu jego wizy. Decyzja została podjęta zgodnie z nowymi postanowieniami ustawy o przeciwdziałaniu radykalizacji, które przeszły w Austrii rok temu pomimo znacznych kontrowersji. Głównym celem ustawy jest przeciwdziałanie ekstremizmowi. Ustawa wymaga od imamów znajomości języka niemieckiego, oraz zakazuje finansowania zagranicznego dla meczetów, imamów i organizacji muzułmańskich w Austrii. Zapisy ustawy podkreślają również, że prawa austriackie muszą mieć pierwszeństwo przed islamskim prawem szariatu dla muzułmanów mieszkających w ojczyźnie Mozarta.
 
Link do artykułu Judith Bergman

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Projekt „francuski islam” poniósł totalną klęskę”

  1. Jak obserwuję problemy związane z Islamem na zachodzie, to jedną z najdziwniejszych rzeczy jest to, że wszędzie widać różnego rodzaju „Centra porozumienia między Islamem a zachodem”, które są de facto frontami Bractwa Muzułmańskiego, realizującymi ich politykę. Te centra mimo wszystko mają spory wpływ na politykę przeciwdziałania ekstremizmowi (szczególnie jeśli rząd lub cały kraj jest lewicowy), jak i na dyskusję publiczna na temat Islamu i ekstremizmu. I co się potem dziwić, że te programy i pomysły nie działają, skoro pojęcie rządzących o Islamie jest ujemne (nie dość że nic sami nie wiedzą, to jeszcze dają się oszukiwać).
    Przy okazji, wygląda na to że takim tworzącym się w Polsce frontem Bractwa jest Liga Muzułmańska. Oczywiście nie mam twardych dowodów, bo nie pisałbym tego tutaj tylko szedł na policję. Ale polecam na przyszłość na tą organizację uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 9 =