Przewodnicząca Zielonych o globalnym ociepleniu

 

Trump wygrał wybory i wszystko wskazuje na to, że będzie negował zagrożenia związane z globalnym ociepleniem. Tymczasem jest to ogromny problem dla całej ludzkości. Czy, jak sugeruje przywołując słowa Obamy przewodnicząca Partii Zielonych Małgorzata Tracz, Trump zmieni zdanie pod wpływem analiz i raportów na temat zmian w klimacie i kosztów związanych z jego zaburzeniami? A jeśli w czasie kadencji Trumpa USA nie będą czuły się odpowiedzialne za naszą planetę, czy inne państwa niezależnie od tego supermocarstwa będą starały się zapobiec zbliżającej się katastrofie?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

10 Odpowiedź na “Przewodnicząca Zielonych o globalnym ociepleniu”

 1. Bez radykalnej redukcji ludzkiej populacji walka ze zmianami klimatycznymi będzie nieskuteczna. A odnośnie samej Polski , to nasze miasta są najbardziej zanieczyszczone w Europie.

 2. Z całym szacunkiem do pani Tracz, to wyraźnie widać, że nie jest osobą kompetentną do wypowiadania się w tej sprawie, więc dla jej dobra powinna tego nie robić. Lepiej o sprawach merytorycznych rozmawiać z naukowcem, a z politykiem lub polityczką o planach na wdrożenie sugerowanych przez ekspertów rozwiązań.

  1. p. KATARZYNA: Z całym szacunkiem do pani Tracz, to wyraźnie widać, że nie jest osobą kompetentną do wypowiadania się w tej sprawie
   ——–
   Już dawno temu zastanawiałem się nad kryterium, według którego dobierani są dyskutanci na RTV. Ponieważ żadnego klarownego klucza nie da się zauważyć, istnieje możliwość, że jest to dobór w pewnej mierze uznaniowy. Chętnie dowiedzielibyśmy się czegoś więcej.

     1. Znany Wrocławianin, współtwórca teatru Kalambur, teraz od wielu lat Amerykanin – takie było krytetrium.

   1. Myślę, że jeszcze w kwestii wyborów politycznych, problemów społecznych itp. dozwolona jest pewna dowolność, ale tematy naukowe, to już inna bajka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =