Przewodnik po występie flamenco. Emilia Dowgiało i Kaja Bryx

 

Wyjątkowy materiał, z którego wreszcie możemy dowiedzieć się, na czym polega występ flamenco, z jakich elementów się on składa i co one oznaczają. Dzięki Emilii, która łączy wiedzę profesjonalnej tancerki z uniwersyteckimi badaniami genezy flamenco uzyskaliśmy unikatowy przewodnik po występie flamenco. Jeśli lubisz ten taniec, jeśli kochasz Hiszpanię, filmy Saury, Bunuela czy Almodovara – musisz to obejrzeć!

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę Emilii

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Przewodnik po występie flamenco. Emilia Dowgiało i Kaja Bryx”

  1. Prawdziwe Flamenca na Balkonie Europy w Nerja Málaga w klubie Biały Osiol El Burro Blanco de Flamenca!  Tam się jest w Flamenca a nie widzem jak w kinie czy w filharmonii w Szczecinie! 
     
     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *