Racjonalistyczny przeglad tygodnia (2)

W parlamencie odbył się kongres Ruchu Narodowego. Jak widać wcale nie trzeba mieć pięciu procent, by dostać się do sejmu.

Nastąpił przełom w śledztwie w sprawie afery Amber Gold. Poseł Suski znalazł trop wiodący do Katarzyny Wielkiej!

Jarosław Kaczyński został uznany przez portal Politico Europe czwartym najpotężniejszym Europejczykiem. Tayyip Recep Erdogan, który był dopiero siódmy, postanowił wziąć się do roboty i rozpocząć pościg za Jarosławem.

Prezes PiS powiedział w radiowej Trójce, że ze strony PiS "będą próby doprowadzenia do pewnego uporządkowania działań opozycji". Dodał też, że jego ugrupowanie będzie dążyć do tego, by "naturalny w demokracji spór polityczny przebiegał tak, jak powinien przebiegać". Jak bowiem wiadomo w demokracji o tym, jak powinien przebiegać spór polityczny i o tym, jakie działania powinna podejmować opozycja, decyduje naczelnik państwa.

Podczas wizyty w Polsce Victor Orban wraz z premier Polski Beatą Szydło zwiedził wystawę malarstwa węgierskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Dyrektor tego muzeum, że Orban w zasadzie sam zajął się oprowadzaniem pani premier po wystawie. Można, więc się domyślić, że politycy wymienili ze sobą niejedno zdanie dotyczące sztuki. Na poważną rozmowę o polityce przyjdzie za to czas, gdy węgierski premier zatelefonuje do naszego naczelnika państwa.

W ramach promocji przez papieża Franciszka kościoła otwartego, nowym arcybiskupem Krakowa został orędownik "dobrej zmiany" Marek Jędraszewski.

Posłom PiS-u zaczęło być wreszcie wstyd swoich poczynań. Z tego względu przenieśli obrady sejmu do sali kolumnowej. W końcu jak komuś jest wstyd swych czynów, to musi się z nimi ukryć.

 

 

 

O autorze wpisu:

2 Odpowiedzi na “Racjonalistyczny przeglad tygodnia (2)”

  1. *Jarosław Kaczyński został uznany przez portal Politico Europe czwartym najpotężniejszym Europejczykiem.*
    -Jarosław potęgą jest i basta. Nie rozumiem dlaczego dopiero czwarty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =