Radio Maryja: Sekrety władzy i bogactwa. Rafał Maszkowski

 

Czy Radio Maryja jest najważniejszym głosem polskich katolików? Do ilu ludzi dociera? Czy ojciec Rydzyk jest utalentowanym biznesmenem, czy też topi miliony w nieudanych przedsięwzięciach? Jakie są relacje Radia Maryja z polskimi biskupami i politykami? Odpowiedzi na te pytania udzieli Wam Rafał Maszkowski, pionier polskiego internetu, działacz niepodległościowy i badacz Radia Maryja, oraz tropiciel podejrzanych działań ojca Rydzyka.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Radio Maryja: Sekrety władzy i bogactwa. Rafał Maszkowski”

  1. Słabe to, zadnych sekretow sie nie dowiedziałem. Rydzol, jak kazdy obywatel, moze prowadzic działalnosc gospodarczą i polityczną. Moze tez utapiac pieniądze gdzie chce, jesli działa zgodnie z prawem. Jesli nie, to pretensje raczej do panstwa polskiego, ze ma albo dwuznaczne prawo albo pozwala na łamanie prawa i nie jest w stanie swojego prawa wyegzekwowac, albo kary są smiesznie male.
    Gdyby nie anty-semicke zapędy RM, to nikt by sie Rydzolem nie interesował. Rydzol robi kawał dobrej roboty, bo sie opiekuje osobami dotkniętymi dewoctwem.
    Ze jest oszustem to fakt, ale jest takim samym oszustem jak Krk (Rydzol nie podlega Krk w Polsce),
    nie widze roznicy. Szkodnik i pasozyt, ale to nie jest Al Capone.

  2. Temat jak temat, warto rozmawiać…

    Nie widziałem, nie wiem czy obejrzę. Wstępniak mi marszczy skórę na plecach. Bo za diabła nie umiem pojąć czemu ludzie strony niby racjonalistycznej, niby humanistycznej z uporem godnym lepszej sprawy kalkują bełkot religijny, nobilitując go. Jak ksiądz to "ojciec", jak msza to "święta"… może pora wyrosnąć z religijnego prania mózgu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − szesnaście =