Regresywna lewica i jej argument z samochodów usprawiedliwiający dżihad

 

Postanowiłam odnieść się szerzej do argumentu z samochodów regresywnej lewicy, który następuje zawsze po tym, jak islamski terrorysta wykorzysta ciężarówkę aby rozjechać niewinnych przechodniów w akcie wiary. Taki typ terroryzmu jest szczególnie niebezpieczny, gdyż w każdym europejskim kraju samochodów jest niewiele mniej niż mieszkańców i takie narzędzie mordu jest bardzo dostępne. Regresywna lewica zawsze po zamachu islamskim z użyciem samochodów twierdzi, iż nic się nie stało, bo przecież więcej osób ginie co roku w wypadkach samochodowych, no i pijani kierowcy są co najmniej równie niebezpieczni jak terroryści celowo wjeżdżający samochodem  w niewinnych ludzi. Aby bronić islamu regresywna lewica nie widzi różnicy pomiędzy mordem z premedytacją, a wypadkiem, którego efektem jest nieumyślne zabójstwo (nawet pijany kierowca nie pije po to, aby dodać sobie otuchy w mordowaniu dziesiątków ludzi).

 

Przeprowadźmy zatem analogię. Wyobraźmy sobie, że ktoś chce wykraść ładunki nuklearne i je zdetonować w jakimś dużym mieście. Łapiemy takiego człowieka. Lecz czy mamy prawo go karać? Przecież co roku miliony ludzi umierają w Europie ze starości. Więc może w ogóle powinniśmy – zgodnie z logiką regresywnej lewicy – taką osobę wypuścić i pozwolić jej działać dalej? Przecież ludzie umierają tak czy siak. Więc w czym problem?

 

 

W jednym z filmów Bunuela, zapomniałam już którym, jest taka surrealistyczna scena, że ktoś strzela w przechodniów z wysokiego budynku. Zabija ich wielu i w końcu zostaje złapany, po czym odbywa się rozprawa, na której zostaje uniewinniony. Wychodzi sobie z sądu spokojnie, ludzie poklepują go po plecach, dziennikarze gaworzą z nim radośnie. Do tej pory ta scena wydawała mi się celowo surrealistyczna i kompletnie absurdalna. Ale chyba w dzisiejszych czasach już na tę filmową scenę nie można tak patrzeć. W końcu, gdyby ktoś zaczął strzelać z wysokiego budynku w ludzi krzycząc „Allach Akbar!”, islamofile z regresywnej lewicy powinni zauważyć, iż nie robi on nic wielkiego i nie należy go przesadnie prześladować. W końcu ilu ludzi w Europie corocznie umiera na raka? A on? Zabił co najwyżej kilkadziesiąt osób. Więc może rzeczywiście powinno się go wypuścić i poklepać po plecach? Nie powinno się mu też zapewne konfiskować broni, tak jak się nie konfiskuje pontonów przemytnikom ludzi działającym na Morzu Śródziemnym.

 

Swoimi argumentami regresywna lewica zdaje się forsować tezę, iż osoby, które krzyczą „Allach Akbar” dokonując mordu powinny być traktowane lepiej od innym zabójców. Nie powinno się też szukać jakiegoś wspólnego mianownika, który łączyłby okrzyk „Allach Akbar” z zabójstwem. Co jednak ciekawe, regresywna lewica nie widzi nic złego w mówieniu o „winie kiboli”, „winie prawicy”, „winie kapitalistów”, „winie USA”. Jeśli ktoś nie krzyczy „Allach Akbar” nagle możliwym staje się dokonywanie syntezy w celu znalezienia przyczyny zjawiska i patrzenie na ręce ludziom, którzy należą do grup przemocowych lub przestępczych. Ja sama ciągle nie jestem pewna, ile w tym zaburzeniu percepcji w ocenianiu przemocy przez regresywną lewicę jest celowych intencji, a ile pospolitej niewiedzy i bezmyślnej aktywności w stadzie tożsamym ideologicznie. Jeszcze raz – regresywna lewica mówi o moherach, globalistach, PiSowcach, kibolach, imperialistach, katolikach, rasistach etc. – to są grupy, które podlegają całościowej ocenie. Nie ma jednak, zdaniem regresywnej lewicy, grupy większego ryzyka z którą mógłby się wiązać okrzyk "Allach Akbar". 

O autorze wpisu:

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

48 Odpowiedź na “Regresywna lewica i jej argument z samochodów usprawiedliwiający dżihad”

 1. Czyli tak

  Putin ma prawo budować mocarstwową Rosję poprzez mordowanie chrześcijan na Ukrainie

  Terroryści nie mają prawa budować mocarstwa ISIS poprzez mordowanie chrzescijan w UE.

  Dlaczego?

  Bo Putin ma białą skórę?

  Bo Putin chodzi do cerkwi a terroryści do meczetu?

  Dlaczego Putinowi wolno zabijać a terrorystom z ISIS nie wolno?

  Dlaczego na racjonalnym portalu jest kilka razy więcej artykułów o zbrodniach ISIS niż o zbrodniach Putina mimo że to Putin zabił więcej chrześcijan na Ukrainie niż ISIS w UE?

   

   

  1. Proszę o zaprzestanie trollowania. Autorka nigdzie nie napisała, że popiera Putina, nigdzie też nie wyraziła pogardy dla ludzi z uwagi na kolor skóry. Piętnuje Pani niewinną osobę. Na naszym portalu jest sporo krytyki Putina, są też teksty o Ukrainie. 

   1. Moim zdaniem krytyki Putina powinno być na portalu co najmniej tyle co krytyki ISIS. No ale ja jestem lewaczką i widocznie nie rozumiem że trzeba mordować chrześcijan na Ukrainie żeby ocalić europejską cywilizację. 

   2. Ps. sa takie portale ze pod ciekawym wartosciowym artykulem znajduje sie rowniez mnostwo   ciekawych spostrzezen zawartych w komentarzach, madre rozmowy i dyskuje, wymiana mysli. Takie portale przyciagaja, chce sie wracac.  Nie wiem czy ja ma takiego pecha ale u Was …tak NIE jest, grasuje u Was  trollica Ala Wilk, ktora atakuje  99%  komentarzy, Komentujacy jest w takiej sytuacji ze  zamiast prowadzic z kims merytoryczna dysusje  jest zasypany trollingiem z jej strony, i jałową  wymianą zdan.

    Dobrze byloby ją zbanowac lub ograniczyc mozliwosc wypowiedzi do 3-4 postow na dzien, ale wiem wiem..mamy wolnosc slowa. I trzeba to uszanowac…ale serio jestescie jedynym portalem w ktorym komentarze pod atykulami NIE DAJA MOZLIWOSCI ROZWNIECIA  MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI  bo w nich wybija sie glównie (męczy sobą) ta Wasza trollica. Portal na tym traci.

    1. Zgadzam się z tymi zastrzeżeniami, ale zależy nam na wolności wypowiedzi. Niestety, wolność słowa ma teź swoje skutki uboczne, ale znacznie więcej zalet. Proszę po prostu ignorować osoby, z którymi nie chce pan dyskutować. Wiele osób tak robi i prowadzi dyskusję mimo ich wkładu. Jakiś czas temu obraził się na nas bardzo dogmatyczny lewicowiec uważający Alę za największą mistrzynię komentarzu. 

 2. Ponieważ współczesna Ukraina – czyt. banderstadt – jest tworem wrogim Państwu i Narodowi Polskiemu, na co dowody można znaleść na każdym praktycznie kroku, proszę o nieuleganie presji trola i nie pogłębianie tematu problemów tej krainy, które ma jak najpewniej zasłużenie, ze swych własnych win dziejowych i nie tylko; tak czy owak – nie nasz to problem – my powinniśmy się przed tym wrogiem jedynie zabezpieczać i monitorować, aby znów nie wbił siekiery w plecy, zwłaszcza kobiet i dzieci.

  1. Alu trzymaj się! Robisz dobrą robotę. Czytam te komentarze i wszyscy mówią o Tobie, że jesteś agresywna i żądają dowodów sami wyrażając tylko swoje opinie. Więcej takich jak Ty. Pozdrawiam Jarek

 3. I do autorki: o tym co i jak myśli – a właściwie kompletnie nie myśli w ogóle, gdyż nie ma czym – "regresywna lewica", to najlepiej można sie przekonać czytając komentującą wpisy trolicę. Już kilka tygodni temu zaleciłem jej myślenie dlaczego jej Putin "może" mordować chrześcijan na Ukrainie a ISIS "nie może", i nie tylko nie doszła do żadnych wniosków /oczywistych, że Putin nie morduje chrześcijan bo są chrześcijanami, a ISIS tak/, ale nawet nad tym nie myślała, bo nie ma czym. Tzw. "regresywna lewica" to tylko stado bezmózgich troli, z których część jest zapłacona, żeby bredzić i podważać wszystko bezmózgimi składnikami zdań, a reszta to małomózgie barany, dla których – przez tych pierwszych wyplute bezmózgie składniki zdań – wywołują ruch w resztkach neuronków, dający wrażenie głębokich doznań filozoficznych. Nie można nigdy liczyć, że osobiniki te są w stanie osiągnąć stan normalnego myślenia, zdolnego do analizy logicznych argumentów i zbudowania w efekcie normalnego społeczeństwa.

  1. A jakie to "normalne" społeczeństwo?

   Takie jakie było w III Rzeszy?

   Za jaką "normalnością" tęskni polska prawica? 

   Kiedy w historii była ta "normalność" której dziś nie ma?

  2. Panie Jacku to jest niezalezna.pl  czy racjonalista.tv?

   Nadal będzie Pan tolerował tu wychwalanie terrorysty Putina i wyzywanie ludzi od bezmózgów?

    

   1. Nie ma tu artykułów wychwalających Putina. Raz Radek Czarnecki zrobił wywiad filmowy zbyt przychylny dla Putina, więc skłoniłem go do dogrania wstępu ze mną, aby nieco stonować tę przychylność. Natomiast w komentarzach i sam Putin miże pisać ku swej chwale. Komentarze nie służą tylko potakiwaniu naszym materiałom, Nie powinno się nikogo obrażać, ale Ty trollujesz, w kółko powtarzasz to samo, przypisujesz miłość do Putina każdemu, z kim się nie zgadzasz etc. Jak ktoś ostro zwraca się do trolla, nie reaguję tak samo, jak na chamstwo dotyczące bardziej uczciwych komentarzy, Nie trolluj, będzie mi łatwiej dbać o ogólny porządek. Trolli takie rzeczy nie interesują, ale na wszelki wypadek daję moją rozmowę z Ukrainką: http://racjonalista.tv/nie-nienawidzimy-rosjan-ale-kochamy-ukraine-katarina-novikova/

    1. Różnica jest taka że ja nie trolluję tylko piszę prawdę, bo prawdą jest że Putin zabił więcej chrześcijan na Ukrainie niż ISIS w UE.

     I nie wyzywam nikogo od bezmózgów.

     A Pan pozwala tu na putinowską propagandę typu "Ukraina to banderstan" 

     1. To jest trollowaniem, gdyż ISIS zabiło masę chrześcijan w Syrii i w Iraku, więc czemu tego nie bierze troll pod uwagę? 

     2. A czy Pan nie wie że w wywołanej przez Putina bezsensownej wojnie w Syrii zginęło 300 000 osób zarówno chrześcijan jak i muzułumanów?

     3. No nie!

      Wojna w Syrii wynikła z buntu przeciwników lewicowej dyktatury Asada. Protestującym chodziło o swobody obywatelskie i kwestie bytowo-ekonomiczne.

      Rosja jeszcze w czasadch sowieckich wspierała Asadów, więc pośrednio sie do tego konfliktu przyczyniła.

     4. W Syrii zginęło 300 000 ludzi bo wmieszał się w Putin. W Egipcie Putin się nie wmieszał i jest spokój w porównaniu z Syrią. Gdyby nie Putin to Assad zostałby obalony i byłoby kilakrotnie mniej ofiar. 

     5. Problem polega na tym że polska prawica nie umie odpowiedzieć kiedy to były te idealne czasy Europy Państw Narodowych za którymi tęsknią. Obecnie w lewackiej UE im źle a kiedy było lepiej? PRL co miał wspólnego z racjonalizmem?, II RP już niekoniecznie była państwem narodowym, a I RP to już w ogóle bo Polacy tam stanowili ok. 50-60% mieszkańców. 

 4. "Regresywna lewica zawsze po zamachu islamskim z użyciem samochodów twierdzi, iż nic się nie stało, bo przecież więcej osób ginie co roku w wypadkach samochodowych, no i pijani kierowcy są co najmniej równie niebezpieczni jak terroryści celowo wjeżdżający samochodem  w niewinnych ludzi".

  Do tego argumentu ze statystyk można dorzucac wszelkie nieszcześcia  i choroby. Zgony na choroby serca, raka, udary… Lewica, którą określam nieco inaczej niż regresywna, nie może lub nie chce pojąć, że ofiary zamachów to ofiary "dodane" do tych, które i tak giną w wypadkach, ale którym możemy jakoś zapobiegać, polepszać bezpieczeństwo ruchu, mieć sprawniejsze pojazdy, lepsze drogi itd. coś od nas zależy. Zachowanie ostrożności na drodze jest nam wmawiane na każdym kroku, …jedź tak jakby każdy chciał cię zabić. Rozumiemy ryzyko podróżowania, latania, pływania i podejmujemy je świadomie z własnej woli. W przypadku morderstw w biały dzień, na spokojnym deptaku jesteśmy zaskoczeni i bezradni i to nas przeraża, że w każdej chwili jakiś religijny bezmózg może nas dźgnąć nożem przejechać samochodem. Nagle nie możemy czuć się bezpiecznie w pizzerii, w kinie, na koncercie, imprezie sportowej. Czy tam też teraz mamy się w każdej chwili spodziewać śmierci? Czy uspokoją nas statystyki,że więcej ludzi i tak umiera na zapalenie płuc? Problem polega na kurczeniu się bezpiecznej przestrzeni do życia.

  1. Czy może Pan powiedzieć gdzie poza lewacką UE jest bezpieczniej na tym świecie?

   Może w Rosji gdzie jest 13000 morderstw rocznie?

   A może w USA gdzie schizofrenicy kupują broń palną w majestacie prawa?

   A może w Chinach?

   Gdzie jest ten prawicowy raj na ziemi z którego UE powinna brać przykład?

    

 5. Regresywna lewica wie  że w czasach gdy nie rządziła lewica ginęło 1000 Europejczyków dziennie a nie 1000 Europejczyków rocznie jak dziś. 

  Chodzi oczywiście o lata 1939-1945. Wtedy w Europie nie było muzułumanów.

  Ale prawica jak rozumiem woli Europę Narodów i wojny światowe niż śmierć 1000 Europejczyków rocznie z rąk terrorystów.

   

 6. Wyrzucenie Polski z lewackiej UE poskutkuje spadkiem pensji i wzrostem przestępczości w Polsce do poziomu sprzed wejścia do UE czyli tak około dwukrotnie. A więc nie zabiją nas imigranci, za to zabiją nas rdzenni Polacy. No ale widocznie racjonalne jest twierdzenie że śmierć z ręki Polaka jest lepsza niż śmierć z ręki Syryjczyka.

   

  1. >>Jeżeli ONR przejdzie na islam to można będzie go krytykować czy nie. <<

   -Wykluczone! Islamskich faszystów nie wolno stygmatyzować. Wtedy to będzie inna kultura, a każdy krytyk będzie oskarżany o "irracjonalny strach przed nieznanym", choć mało co jest tak dobrze znane i dało się tak we znaki Europeczykom w ostatnich latach.

 7. Pani Alu, byłbym wdzięczny za wskazanie, gdzie i kto z tej tzw. regresynwej lewicy broni w ten sposób terrorystów. Poza tym, w mojej ocenie, ktoś taki – jeśli istnieje –  nie ma nic współnego z lewicą w ogóle. To moze jakas chora postać antykpaitalizmu, nowe wcielenie mentalności w stylu sowieckim albo nawet odmiana faszyzmu, ale nie lewica.   

  1. Panie Andrzeju.

   W języku prawicowym obrona terrorystów = traktowanie muzułumanów którzy nie popełnili przestępstwa tak samo jak Polaków którzy nie popełnili przestępstwa.

    

  2. DO PANA ANDRZEJA>> ja podam przyklad typowej trollicy z lewicy regresywnej, Magdalen Sroda, cytuje jej wypowiedz " (tego typu wypowiedzi jest wiecej)

   Magdalena Środa O GWAŁTACH w Niemczech: "Nie można mówić "uchodźca-gwałciciel"! Trzeba się zastanowić, JAK ZACHOWUJĄ SIĘ NASI KIBOLE!"

   lub Szczuka w rozmowie o gwaltach w Kolonii, w Szwecji (gdzie statystyki gwaltow sa rozgrzane do czerwonosci) i w Wielkiej  Brytanii (gwalty dokonywane przez gangi mezczyzn o pochodzeniu z B. wschodu i Afryki na bialych dziewczynach, czesto nieletnich) Co na ten temat miala do powiedzienia Szczuka ?"

   "Gwałty są zjawiskiem powszechnym również w Polsce!"

   Autorka tego artykulu na pewno miala na mysli te bezmyslne trollice, i  wiele innych, ktore bez problemu mozemy wyłowić  w sieci, w program TV, czy na ich wlasnych portalach spolecznosciowych

   "

   1. Środzie chodzi o to że wskutek braku edukacji seksualnej w Polsce za gwałt uważa się tylko i wyłącznie włożenie penisa do pochwy kobiety bez jej zgody a nie np. łapanie kobiety za biust czy pośladki bez jej zgody tak jak to jest w krajach lewackich.

    Dlatego statystyki gwałtów dla Polski są inne niż dla lewackich Niemiec czy Szwecji bo Polki nie zgłaszają na policję przypadków łapania za biust bez zgody kobiety. 

    To tak jak z przemocą domową. W Rosji bicie żony jest legalne więc to oczywiste że w Rosji będzie statystycznie mniej przemocy domowej niż w Szwecji czy Niemczech.

    http://www.fronda.pl/a/bicie-zony-to-juz-nie-przestepstwo-gdzie-w-rosji,86625.html

    Prawica porównuje statystyki z krajów gdzie jest różne prawo i różne obyczaje. Moim zdaniem to bez sensu. Dlatego ja porównuję tylko statystyki zabójstw bo to jest mniej więcej to samo na całym świecie. 

 8.  Pocieszające jest to że pewne idee / dzikie pomysły i ideologie idące zbyt daleko w poprzek ludzkiej natury i zdrowego rozsądku ,raczej nie przyjmują się na trwałe w ludzkich społecznościach . Przynajmniej jeśli nie są wspierane totalitarnym aparatem przymusu . Chyba nawet w najciemniejszych latach dyktatury sowieckiej kiedy to starano się  niszczyć więzi rodzinne ,denuncjowanie np: dzieci przez rodziców i na odwrót należało do rzadkości . Dlatego też wszelkie próby zrównania religijnego "wariata" który podrzyna w biały dzień ,ludziom gardła na ulicy z wypadkami komunikacyjnymi tudzież zjawiskami pogodowymi /chorobami cywilizacyjnymi etc spełzną raczej na niczym . 

  1. Problem jest w tym że im bardziej lewacki kraj tym mniej zabitych na drogach. Co z tego że wyjdziemy z lewackiej UE i nie będziemy mieć w Polsce muzułumanów skoro w międzyczasie wzrośnie ilość wypadków samochodowych ( bo nie będziemy mieć kasy z UE na remonty dróg) i ogólnie ilość zabójstw dokonywanych przez Prawdziwych Polaków ( bo spadną pensje w związku z utratą rynku UE przez polskie przedsiębiorstwa).

   Poczytajcie choć raz statystyki zamiast prawicowej propagandy. 

   1. Nie rozumiesz na czym polega wolność. W Polsce więcej osób zginęło na Orlej Perci niż z ręki islamskiego terrorysty. Czy to znaczy, że mamy wpuścić terrorystów albo zakazać wspinaczki górskiej? Nie. Ci, którzy chodzą po górach, są świadomi zagrożenia i godzą się na nie. To samo dotyczy jazdy samochodem. Tymczasem nie ma powodu (w imię jakich wartości? wolności terrorysty do działalności, którą sobie wybral?) by zgadzać się na zagrożenie terrorystyczne. Wymień choćby jeden taki powód. Życie nie jest jedyną wartością, wartością jest również wolność.

    .

    Japonia nie jest krajem lewackim ani mulitikulturalnym, a jest o wiele bardziej bezpieczna niż UE. To a propos twoich wcześniejszych wypowiedzi. Nie słyszałem także, by sprowadzała do siebie imigrantów. Gdyby było to tak bardzo opłacalne, Japonczycy zrobiliby to.

    1. Elasp zlituj się to nie jest niezalezna.pl gdzie ludzie bez zastrzeżeń wierzą w twoje brednie

     https://en.wikipedia.org/wiki/Kobe_Mosque

     https://en.wikipedia.org/wiki/The_Japan_Mosque

     W Japonii jest bezwzględny zakaz posiadania broni palnej dlatego tam jest bezpiecznie, bo muzułumanie w Japonii są nie od dziś. Dlatego ja jestem za zakazem posiadania broni palnej, a Ty rozumiem że chciałbyś żeby każdy żul pod sklepem w Polsce miał pistolet jak w USA?

      

    2. Przecież w Polsce mimo tego że nie ma muzułumanów i tak jest większe prawdopodobieństwo śmierci na drodze ( czy na przejściu dla pieszych) niż w Niemczech.

     Mamy 3000 zabitych na drogach – tyle samo co 80-mln Niemcy. Kto u nas zabija na drogach? Muzułumanie? Geje?

     A i tak to jest lepiej niż przed wejściem do lewackiej UE bo kiedyś w Polsce mieliśmy 5000 osób zabitych na drogach – bo mieliśmy dziurawe i wąskie drogi jak w Rosji. Jeżeli wyrzucą nas z UE to liczba zabitych na drogach wzrośnie bo lewacka UE przestanie finansować nam remonty dróg. I zapewne się okaże że wzrost zabitych na drogach w Polsce będzie większy niż wzrost zabitych przez terrorystów muzułumańskich w lewackiej UE.

     No ale widocznie dla Prawdziwych Polaków lepsza jest śmierć na drodze w wypadku spowodowanym przez Białego Słowiańskiego Polaka niż śmierć na drodze w wyniku zamachu muzułumańskiego terrorysty.

     Dla nas lewaków śmierć to śmierć. Wolimy 1000 osób zabitych przez terrorystów niż 2000 osób zabitych przez Białych Słowian na drogach. 

     1. Polskę stać będzie na remonty dróg własnym sumptem, więc cały twój argument upada. Pieniądze otrzymujmy na budowę dróg. Budowa ta (zwłaszcza autostrad) jest oczywiście dużo bardziej kosztowna, ale jej efekty trwają na lata. Poza tym obecne ("lewackie") władze UE nie są wieczne. Zobaczymy, co przyniosą kolejne wybory do PE. 

      .

      Poza tym istnieje lużny związek między stanem dróg a liczbą ofiar. To nie drogi zabijają (i nie "ciężarówki", które "wjeżdżają w tłum"), tylko ludzie. Gdy droga jest w złym stanie, jedziesz bardzo ostroznie i z bezpieczną prędkością. I tyle. Przyczyna tkwi w mentalności, która nie jest budowana przez pieniądzę z UE. Twój argument twoj opiera sie więc na fałszywym zalożeniu.

      .

      Co wolisz – życie w takim kraju jak Japonia, czy w UE – i dlaczego?

     2. A skąd wiesz że Polski będzie stać na remonty dróg własnym sumptem, skoro Polski nigdy nie było stać na remonty dróg gdy nie była w lewackiej UE?

      Skąd nagle weźmiemy kasę? Orban nam w forintach wynagrodzi stracony rynek unijny czy co?

      Gdy droga jest w złym stanie wtedy się jedzie z bezpieczną prędkością? To skąd się brało 5000 zabitych na drogach rocznie w Polsce przed wejściem do lewackiej UE? Wtedy drogi były dziurawe i wąskie i wszyscy jeździli wolno?

      A czy w Rosji dziś wszyscy jeżdżą wolno? Mają przecież wąskie i dziurawe drogi.

      O ile wzrosła ilość zabitych na polskich drogach po wejściu do lewackiej UE?

      Wolę życ w lewackiej UE niż Niepodległej Polsce skłóconej z całym światem oprócz Węgier. 

       

       

     3. Zadajesz pytania, na które masz odpowiedz w wypowiedzi, do ktorej się odnosisz. Pieniądze na remonty znajdą się w kasie państwa, która ostatnio jest coraz bardziej zasobna – sprawdż dlaczego. Budowana jest polska gospodarka – istnienie państwa w oparciu o fundusze i dotacje z zewnątrz nie jest przecież możliwe na dłuższą metę, a i kraje Unii nie będą nas dotować w niskończoność (bo niby dlaczego?).  W UE też zresztą skończą się pieniądze do podziału, bo ktoś musi je wypracowywać, a nie słyszałem, żeby inżynierowie z Pakistanu czy dentyści z Konga rwali się do pracy. Przeciwnie niż Polacy w Polsce – i żyjący tu Ukraińcy, Wietmamczycy i im p. 

      .

      Jeżeli drogi są dziurawe, powinno się jeżdzić wolno. Powinno się – a nie zawsze tak bywa, bo jest to kwestia mentalności, o czym właśnie pisałem.  Dzięki kontaktom z Zachodem mentalność Polaków w roku 2017 jest trochę inna niż w 1985 albo 1995 roku. Inne jest podejście do wielu spraw i to podejście powinno procentować w następnych latach.

       

     4. @ Elasp

      Jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie polskiej gospodarki której 80% eksportu idzie do krajów UE jeżeli UE nałoży na nas sankcje?

      Orban nam wyrówna forintami? Orban da nam kasę na budowę dróg?

      Dodrukujesz pieniędzy?

      Eksport krajów UE do Polski to 1% eksportu krajów UE w ogóle. Eksport Polski do krajów UE to 80% eksportu Polski w ogóle.

      Widzę że masz pomysły gospodarcze a'la Twój idol Putin – sankcje, izolacja i wzrost gospodarczy minus 3% rocznie.

      Pokaż statystyki o ile wzrosła liczba zabitych na polskich drogach po wejściu do UE skoro twierdzisz że po dziurawych drogach ludzie jeżdżą wolniej i bezpieczniej.

       

 9. Kolejna rzecz. 

  Wyjście Polski z lewackiej UE spowoduje

  1. wyrzucenie Polaków z Niemiec, Francji, Holandii, Szwecji itp.

  2. ci Polacy przyjadą do Polski

  3. ci Polacy będą zarabiać 1500 zł zamiast 1500 euro

  4. ci Polacy będą sfrustrowani 4-krotnym spadkiem zarobków

  5. wzrośnie przestępczość bo ludzie sfrustrowani piją, jeżdżą samochodami ale też kradną a wiadomo że jak kradzież to będzie też czasami zabójstwo

  6. liczba zabójstw w Polsce może wzrosnąć do poziomu Białorusi czy Ukrainy bo miejmy nadzieję że nie Rosji.

  7. Będzie to oznaczać wzrost zabitych w Polsce o kilkaset osób rocznie

  8. Czyli – wyjdziemy z UE, obniżymy sobie pensje, wzrośnie liczba zabójstw ale zabijać będą Biali Słowianie a nie muzułumanie

  9. Polacy będą przepływać w nocy przez Odrę albo przekradać się przez góry do Czech żeby znaleźć pracę na czarno za więcej niż 1500 zł 

  Taki niestety może być koniec rządów PiS. 

  1. Szwajcaria nie jest w UE i ma sie bardzo dobrze. Gosporarka polska idzie we właściwym kierunku. Cały twój argument – do poprawki, bo jest palcem na wodzie pisany. 

   1. Szwajcaria jest w Schengen i mieszka tam ponad pół miliona muzułumanów ( 5%)

    Rozumiem że skoro Szwajcaria jest Twoim wzorem to nie masz nic przeciwko sprowadzeniu pół miliona muzułumanów do Polski? 

     

   2. A możesz mi powiedzieć w jaki cudowny sposób po wyrzuceniu Polski z UE, zamknięciu rynków unijnych dla polskich firm i powrocie Polaków z UE do Polski pensje w Polsce wzrosną do poziomu szwajcarskiego?

    Oprzemy się na handlu z Węgrami ( bo Trump przecież uważa że import z Polski do USA to zło) i w ten sposób się dorobimy?

     

 10. No i wydało się.

  Elasp wychwala Szwajcarię a nienawidzi UE.

  W Szwajcarii jest 5% muzułumanów.

  W UE jest 4% muzułumanów.

  Elasp to kryptolewak 🙂 

   1. Rozumiem Elasp że nie masz nic przeciwko temu żeby w Polsce żyło pół miliona muzułmanów? Tylu jest muzułumanów w Szwajcarii. 

 11. Fantastyczna logika Ala Wilk. Skoro Putin jest dyktatorem i bombarduje Syrie to islamski teroryzm  nie jest zlem. Dzieki takiej mentalnosci Europa jest atakowana bo ISIS uderza w najslabsze spoleczenstwa. Uzywajac logike  typu Ala Wilk        mozna usprawiedliwic wszystko. Na  przyklad Polnocna  Korea nie jest problemem bo kudzie i tak umra  nawet bez  bomby atomowej.Albo terorystyczne ataki nie sa problemem 

  Hitler mordowal wiwcej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 1 =