Rodzina to podstawa. Tomasz Osieleniec


 
Tym razem red. Ewa Mastalska z Racjonalista.tv rozmawia z Tomaszem Osieleńcem z KKW Kukiz’15 na temat sytuacji polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych oraz polityki państwa wobec gmin, na które nakłada się coraz więcej obowiązków co nie przekłada się na przekazywanie środków pieniężnych na ich realizację. Tomasz Osieleniec jest od 1985 roku członkiem Solidarności Walczącej i do polityki trafił idąc w ślady lidera SW, Kornela Morawieckiego, obecnie jedynki na wrocławskich listach KKW Kukiz’15.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. a co to dzieci się ma dla kasy ?
   Dzieci się ma bo się potrzebuje mieć,bo chce się kogoś kochać i z kimś dzielić.
   Pan Napierała pewnie dzieci nie ma temu głupi w temacie.
   Współczuję dziecku pana Napierały,lepiej by taki ktosiek zanim nie wyleczy zaburzeń osobowości dzieci nie posiadał.

 1. Akurat sytuację rodzinną Tomasza Osielenca znam i wiem ze oni sami z żoną utrzymują swoją rodzinę. Niektórzy ludzie chcą mieć więcej dzieci.

 2. Facet prawniczo-niekompetentny. Narobił dzieci i chce przywilejow. Nie mozna obniżyc podatku od nieruchomosci tylko dlatego, ze ktos narobił dzieci. Może sie zwrocic z propozycją aby gmina czy kto tam stworzyła np. fundusz zapomogowy, i niech kombinuje jak wspomoc Krolikowskich, ale gmina nie ma prawa zmieniania prawa podatkowego. Podobnie z benzyną, jak stacja prywatna to może sama ustalic komu dac rabat, ale nie można miec odgornego nakazu ze wszystkie stacje dopłacają na wielodzietnych. Nastepne kuriozum to żądanie książek za darmo dla wielodzieciakow. Jesli juz to powinien optowac za książkami za „darmo” dla wszystkich dzieci (tych z jednym dzieckiem też), bo wtedy ludzie by byli bardziej skłonni dac pieniadze każdemu dziecku, niezaleznie kto ile spłodził, czy kto sie dzieckiem opiekuje. No i książki powinny byc przechodnie. Dostajesz książke od szkoły i oddajesz niezniszczoną. A jak zniszczysz to rodzice płacą. Uczy to szacunku do cudzej własnosci (i oszczedza lasy).

 3. Pan Piotr Napierała, jak zwykle nie widzi nic dalej, niż czubek własnego nosa. Gdyby było inaczej pewnie zobaczyłby, ze do tych dzieci jak to błyskotliwie ujął „płodzonych na wyścigi” za jakiś czas jeśli nie on sam, bo pewnie skubnął już troche kasy, to jego rodzina wyciągną rękę po emeryturę. Zapomina też, że jak nie od nich, to od imigrantów ekonomicznych Polacy będą oczekiwać łożenia na ZUS dla jego rodziców i niego samego. No cóż, takich mamy rzadzących jakich obywateli…

 4. No to ciekawe czy Pan TO sie załapie na reforme 500 PLN na dziecko. Poł tuzina dzieci to 2500 PLN wiecej na miesiac, na czysto, gratulacje! Zonka (albo on sam) moze przestac pracowac i zając sie dziecmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *