Rząd zatonął w Wenecji! Wiśniewski, Chybicka, Zdrojewska, Gabryjelska


 
Fizycy, romanistki, wybitni lekarze, wielu wykształconych obywateli naszego kraju, którzy bronili jego wolności w najtrudniejszych czasach, wyraża swoje oburzenie pogardą PiSu wobec prawa, polskiej konstytucji i obaw naszych sojuszników z UE i USA. Czy PiS rzeczywiście chce, abyśmy stali się samotnym pionkiem na łasce Putina? Ile warta jest taka władza, ile warta jest taka „Polska w ruinie”? Czy Kaczyński jest mądrzejszy od wszystkich liczących się prawników w kraju, od Komisji Weneckiej, od prawników i analityków w całych Zachodnim świecie?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Zdrojewska …Zdrojewski… czyli rodzinne zarabianie na polityce. Jeszcze tam brak syna czy wujka. U A.Dupy zresztą jest podobnie. Jedni i drudzy niczego innego pewnie nie potrafią.

 2. Nie rozumiem czemu KOD nie zrobi manifestacji w obronie „Faktów i Mitów” np. przed siedzibą redakcji. W czasie „wjazdu” CBŚ do siedziby „Wprost” były tam tłumy i niezła przepychanka. Ale jak widać są równi i równiejsi. Podobny protest mogliby zrobić w obronie R.Kotlińskiego pod aresztem.

  1. Nikt nie jest samobójcą, nawet lewaccy dziennikarze mają odrobinę „instynktu samozachowawczego” – nikt o zdrowych zmysłach nie będzie nadstawiał karku i resztek autorytetu w obronie człowieka, któremu może grozić nawet dożywocie.

   1. Za poprzednich rządów PiS-u mieliśmy podobnie . Potem z braku dowodów osoby były zwalniane i jeszcze płacono im wysokie odszkodowania. Pis-owskie państwo bezprawia. A to wszystko przez to że PO nie potrafiło pewnych osób postawić przez Trybunałem Stanu i wyeliminować ich z polityki na zawsze.

    1. Dobrze pewnie wiesz, że sprawa red. Kotlińskiego toczy się od paru lat – wtedy PiS nie rządził. Tym bardziej, że został zatrzymany jeszcze w lutym, gdy Prokuratura była zupełnie niezależna.

     1. To już były rządy PiS-u. Jest prawdopodobne że były naciski ze strony Ziobry. Jakoś dziwnie ta akcja zbiegła się z serią tekstów „FiM” przeciwko obecnie rządzacym. Dla kleru też byli „cierniem w oku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *