Strajk nauczycieli

W Indiach nauczycielami mogli być tylko członkowie najwyższej kasty braminów i zwani byli "guru". W wielu krajach romańskich zyskanie pracy nauczyciela to wielki zaszczyt. Chętni zdają bardzo trudne egzaminy i czekają długo na możliwość uczenia. Nauczyciel to jeden z najważniejszych zawodów, jednak nie tak łatwo przekłada się na mierzalne zyski. Czy jednak nauczyciele powinni strajkować w czasie matur i egzaminów końcowych? Więcej na filmie: 

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Strajk nauczycieli”

  1. Pomysł żeby do pensji nauczycielskiej dodawać "procent" od tego co wypracują ich wychowankowie ciekawy. Można to rozszerzyć. – Być może tak  samo  powinno być w przypadku emerytur rodziców.  Oczywiście żeby przy okazji nikogo nie skrzywdzić, musiałoby to funkcjonować jako dodatek/część  wynagrodzenia nauczyciela lub emerytury rodzica. Myślę, że w większości  przypadków byłoby to zachętą dla wychowawców do sumiennej pracy. Niestety jak to z dobrymi pomysłami bywa, nigdy nie zostanie wprowadzony w życie. Mało tego, nikt nigdy  takiego rozwiązania  nie weźmie pod rozwagę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 10 =