Świeckość jako kluczowa wartość dla Europy. Pierre Arnaud Perrouty

 

Pierre-Arnaud Perrouty, dyrektor wykonawczy Europejskiej Federacji Humanistycznej, opowiada, że jego zdaniem świeckie państwo jest najlepszym gwarantem pokojowego współistnienia ludzi przynależących do różnych kultur i religii.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Świeckość jako kluczowa wartość dla Europy. Pierre Arnaud Perrouty”

  1. Ogromne – nie do przecenienia – zasługi dla świeckości Polski ma wielki specjalista od prawa wyznaniowego prof. Michał Pietrzak.
    http://www.h-net.org/~eopolska/Konstytucjonalism/Roz7/demokratyczne_panstwo.htm
    http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,5/s,614473#w615390
    Starszy już pan, choć całkowicie sprawny intelektualnie i rozmawialiśmy na konferencji poświęconej świeckości aby zrobić wywiad dla Racjonalisty.tv. I co? Tylko na rozmowie się skończyło? Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *