Sytuacja ateistów w Rumunii

Wywiad z Monicą Belițoiu, rumuńską działaczką na rzecz praw ateistów między innymi. Podobieństwa i różnice w religijności Polaków i Rumunów. Który z tych krajów jest bardziej religijny i co za tym idzie złączony z Kościołami? Prognoza zmian w najbliższej i dalszej przyszłości. Program nagrany na Dniach Ateizmu 2022. For english as well.

O autorze wpisu:

3 Odpowiedzi na “Sytuacja ateistów w Rumunii”

  1. Teraz już przeskoczyliscie na Rumunię?To kolejny pomysł Tabisza?Tak się ostatnio zajmował prawami ateistów w świecie muzułmańskim, że zignorował kompletnie problemy na polskim podwórku, ale Rumunia to chyba nie kraj muzułmański?

    1. Ten komentarz jest tak idiotyczny, że na następne będzie ban. Ale zostawiam go, aby inni czytelnicy poznali „styl myślenia Matheo”. Nie obrońco islamu. Nie ja wymyśliłem kraj „Rumunia”, nie ja wyczarowałem od A do Z naszą z Rumunami współpracę.

      1. Za to ty jesteś odpowiedzialny swoimi artykułami za wzrost islamofobii i rasizmu w Polsce.Jako syn Polki i Nigeryjczyka od 2015 roku za sprawą pisowców przekonałem się do czego zdolni są polscy kibole wykleci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − jeden =