• wtorek, 19 stycznia 2021 r.

Terytorializm człowieka. Dr inż. Maciej Szarejko

 

Człowiek – jako gatunek – niemal cały czas swojego ewolucyjnego dojrzewania spędził we wspólnotach łowiecko-zbierackich. Kolonizując najróżniejsze środowiska przyrodnicze, odtwarzał podobne środowiska społeczne. Czy również dziś – we współczesnych miastach – człowiek próbuje zachowywać się jak łowca-zbieracz? Co dziś oznacza łowiectwo? Czy konkurencję ekonomiczną? Czy odpowiednikiem zbieractwa jest dziś ochrona prywatności? A co dziś oznaczać może życie w zgodzie z własną, ludzką naturą? To tylko kilka z wielu pytań, na które podczas VI Wrocławskich Dni Darwina odpowie dr inż. Maciej Szarejko z Laboratorium Cybernetyki Jakości Życia (Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe, Politechnika Wrocławska) podczas wykładu zatytułowanego "Terytorializm człowieka – archaizm czy klucz do zrozumienia życia we współczesnym mieście?".

Podobne materiały

2 komentarze

  1. Xenomorph
    11 września 2019 at 18:59 - odpowiedz

    Ten człowiek może i coś wie i ma do przekazania, ale wykład to kompletny chaos. Zbiór luźno i intuicyjnie powiązanych ze sobą refleksji i ciekawostek. Skróty myślowe zrozumiałe chyba tylko dla wykładowcy. Zgadzam się z potrzebą integracji wiedzy z nauk społecznych, przyrodniczych, inżynierskich co jak mniemam jest intencją wypowiadającego się, ale ten wykład nic nie wnosi w tym względzie.

  2. Dariusz
    15 września 2019 at 16:40 - odpowiedz

    Zgadzam się z wyżej zamieszczonym komentarzem. Wykładowca zachwycony – przede wszystkim sobą – facet zapewne ma jakąś wiedzę, ale nie ogarnia tej interdyscyplinarności z powodu braków merytorycznych. Wykład chaotyczny i nie wnoszący niczego nowego. Po namyśle: nie polecam.  Słaby wykładowca po prostu, niekontaktowy, mówi cicho, skacze z tematu na temat, nie jest zainteresowany tym, czy treści prekazywane przez niego docierają do słuchacza. Wrażenie- za przeproszeniem – jakby przyszlo się na wykład osoby nie do końca zdrowej.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *