The Global Crisis of Democracy. Dr Brian Klaas

 

Brian Paul Klaas is an American political scientist and columnist at the Washington Post. He is an Assistant Professor in Global Politics at University College London. He is the author of The Despot's Accomplice: How the West is Aiding and Abetting the Decline of Democracy and The Despot's Apprentice: Donald Trump's Attack on Democracy. He is also the co-author of How to Rig An Election.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “The Global Crisis of Democracy. Dr Brian Klaas”

  1. Bardzo ciekawy wyklad i bardzo sie cieszę, że humanisci dostrzegają wreszcie potrzebę zajęcia sie autorytaryzmem, Przekonuję do tego co najmniej od konferencji w Sztokholmie chyba 10 lat temu. Szodka tylko, ze wykladkowca, native speaker, jednak nie bierze pd uwagę, że nie wszycsy sa Anglikami i  nie dba ani troche o to, by mowic troche wolniej i wyraźniej. Naive spekarezt sami sie nie rozumieja przy takiej wymowie. Nawet dzisiaj rano, podczas przesłuchania byłego dyrektora FBI, przesluchiwany wielokrotnie prosil o powtórzenie pytania albo wrecz, zeby jeden czy drugi przesluchujacy mowil wolniej. Tym native spekorom trzba to wciaz przypominac. I tak sa uprzywilejowani, ze caly swiat mowi po angielsku. Niech sie troche wysilą.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − siedem =