Theatrum Flores – kolejny odcinek naszego osiemnastowiecznego serialu: „Honor szlachcica” !

Akcja 4 odcinka rozgrywa się w Meersburgu, rezydencji księcia-biskupa Konstancji (ale film kręciliśmy w bazylice w Gostyniu). Mamy tu księdza ekonoma, który handluje winem z protestantami pod nieobecność rozrywkowego księcia-biskupa, kryptokatoliczkę, która chce się osiedlić w sielskim państewku, oraz hrabiego który chce koniecznie kupić wino, mimo powrotu księdza-biskupa, co z tego wyniknie?

Pozdrawiam po szlachecku z Posnanii
PN

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

2 Odpowiedzi na “Theatrum Flores – kolejny odcinek naszego osiemnastowiecznego serialu: „Honor szlachcica” !”

  1. Duchowieństwo rimskokatoliczewskie zgodziło się na nagranie? Przebóg!
    😉
    W bazylice na Świętej Górze trzymają w podpiwniczeniu taką fajną mumię do której można się pomodlić. Kiedyś nawet fotkę zrobiłem, ale nie wiem już gdzie jest.
    A w ogóle, to w Owińskach nie byłoby bliżej? Ładne opactwo i do tego odmalowali ostatnio.
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + dziesięć =