Tygodnik Faktycznie 9/2017. Kościół chroni sprawców, polityka międzynarodowa PiS i papież wobec ateistów

W dziewiątym tegorocznym wydaniu Tygodnika Faktycznie dominują dwa tematy: chronienie księży pedofilów przez polskich biskupów i prawda o tzw. żołnierzach wyklętych. Episkopat organizuje publiczne modły za ofiary pedofilii a jednocześnie wysokiej rangi hierarchowie lekceważą te ofiary i chronią sprawców. W sprawie żołnierzy wyklętych tygodnik publikuje m.in. ustalenia CIA z okresu powojennego na temat roli i społecznego odbioru działalności zbrojnego podziemia oraz wywiad z przedstawicielem społeczności słowackiej w Polsce na temat działalności „Ognia” na Podhalu.

 

Ponadto w tygodniku znajdziemy podsumowanie dotychczasowej działalności międzynarodowej rządu PiS oraz nigdzie niepublikowaną historię o osobistym wpływie jaki wywiera „zwykły poseł” Jarosław Kaczyński na działalność prokuratury.

 

Z okazji nadchodzącego Dnia kobiet znajdziemy także tekst o tym, że we współczesnej Polsce „świeckość jest kobietą”.

 

Ponadto znajdziemy w tym numerze raport o ekspansji Kościoła w miejscach historycznego kultu pogańskiego w Polsce. Rzecz o tyle zdumiewająca, że świadczy o tym, iż „krucjata przeciw poganom” trwa już w Polsce 1051 lat…

 

W dziale historycznym znajdziemy opowieść o rewolucji obyczajowej w czasach II RP. W dziale światopoglądowym tekst o poście w jego chrześcijańskim rozumieniu oraz o tym, czy papież Franciszek naprawdę pochwalił ostatnio ateistów, czy może raczej ich obraził.

 

Ponadto jak zawsze w Tygodniku Faktycznie duży dział informacyjny z kraju i ze świata, dział zdrowotny i dużo humoru, a także felietony: Anny Grodzkiej, Jana Hartmana, Piotra Ikonowicza, Andrzeja Jaczewskiego i Piotra Szumlewicza.

 

O autorze wpisu:

One Reply to “Tygodnik Faktycznie 9/2017. Kościół chroni sprawców, polityka międzynarodowa PiS i papież wobec ateistów”

  1. „świeckość jest kobietą” – smutne to, ze polscy swieccy mezczyzni tacy zakłamani i takimi tchorzami. Moze po prostu wygodni. Przypomna to mi hasło "Polską jej kobietą", moze i jest ale do bicia i poniżania przez lepszy sort i "panow". 

    A jesli chodzi o Episkopat to trudno żądac aby szef mafii rozwalał  mafie od srodka. Ewidentna wina panstwa (Tuska :), Kwasniewskiego i Millera), ze pozwalali na panstwo w panstwie.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *