Uśmiechnięty populizm Roberta Biedronia. Piotr Napierała

 

Polityczny celebryta o szerokim uśmiechu i programie złożonym z nierealnych obietnic – czy takie postaci stanowią przyszłość w polskiej polityce.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Uśmiechnięty populizm Roberta Biedronia. Piotr Napierała”

  1. Faktycznie polityka energetyczna to ciezki punkt dla nieznajacych sie na technice. Zafajdanie krajobrazu poprzez wiatraki to nie jest dobry pomysł. Widac wiosna jest zdominowana przez zielonych. Rowniez elektrownie jadrowe starej generacji (na uranie) to tez stary i drogi pomysł.  Biedron powinien obiecac rozwoj polskiej mysli atomowej i aumatyzacyjnej i zainwestowac w srednie i małe elektrownie działające na pierwiastku tor. Te elektrownie jadrowe nie maja praktycznie zadnych wad tych starych na uranie. To byłaby sensacja – zieloni chcą inwestowac w atom ! 
    Inna sprawa, powinien pozwolic ruskim pociągnąc rure do Niemiec. Jednym ruchem zlikwidował by rure na dnie Bałtyku (ekologia) – byłaby nieopłacalna, Schröder by płakał 24h na dobe, a przy okazji na tym zarobił. 

  2. Poza tym Wiosna ma z czego zabrac, koszty na Kosciół rz.kat, to rzędu 20 mld na rok, na amerykanski złom i bazę trumpa i izraelską armię (8 mld) to dalsze 20-30 mld. PiS tego nie zrobi, więc to PiS na pewno podniesie podatki albo najpierw spróbuje wypuscic obligacje i się zapożyczymy u siebie i innych. 

  3. Propozycje Biedronia dla Polski: miliony muzułmanów z Azji i Afryki, którzy nigdy się nie zintegrują, nauczanie w szkołach, że LGBT jest fajne, cenzurowanie ludzi którzy mają inne zdanie – skrajna poprawność polityczna. To jest przyszłość Polski działającej zgodnie z wizją Biedronia.

  4. Zawód polityka polega na zdobyciu władzy – ciekawym eksperymentem będzie zobaczyć jak wywiąże się z powyższego Biedroń. Nie zakładam, że bardzo namiesza, gdyby jednak, to ugrzęźnie w problemach i wtedy siłą rzeczy będzie musiał się zdobyć na jakiś konkret i program (oby już nie z większym +). Fachowiec to raczej słaby, ale może mieć takich czy innych doradców. Nie wydaje mi się jednak, że będzie bardziej szkodliwy niż PIS. Lewicowe rozdawnictwo osiągnęło już apogeum za PIS-u, ale w połączeniu z odpychającym klerykalnym przekazem tej partii. Jeżeli Biedroń będzie  zapewne to kontynuował to z bardziej strawnym, "róbta co chceta". W jakąś cenzurę bardziej wynaturzoną niż mamy obecnie nie wierzę, gdyż  "jedynie słuszny przekaz" mediów oficjalnych wręcz doprowadza do wymiotów –  myśę ze Biedroń tego nie przebije,(chyba że zamknie TVN). Co do migrantów to Biedroń nie jest idiotą i wie , że Polacy boją się tego tematu jak ognia, więc żeby mieć poparcie będzie tu bardzo ostrożny. Nie wiem co może jeszcze spiepszyć Biedroń w tym kraju, wydaje mi się, że będzie mu trudno znaleźć taką dziedzinę. Może jeszcze za wcześnie na oceny a może nie będzie trzeba go oceniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =