Uwagi zgryźliwe

Uwagi zgryźliwe


Dr Sabina Zalewska ma zostać nowym Rzecznikiem Praw Dziecka. Tak chce PiS. Tygodnik Powszechny zarzuca pani doktor plagiat. Sama pani doktor napisała, że pochodzi z Kotliny Kłodzkiej. Urodziła się w Ząbkowicach Śląskich, a wychowała w Kamieńcu Ząbkowickim. Sęk w tym, ze te dwie miejscowości wcale nie leżą w Kotlinie Kłodzkiej. Oddzielają je od niej (Kotliny) Góry Bardzkie. To niby drobiazg, ale świadczy o wiedzy ogólnej pani doktor. To tak, jak ja bym napisał, że -mieszkając na wrocławskim Kozanowie – mieszkam w Leśnicy. To przecież niedaleko.

Stary dowcip


Zajeżdża wóz z węglem na podwórko. Woźnica krzyczy: ludzie węgiel żem przywiózł. Tyś przywiózł? Odzywa się koń.

 

Pastisz


Premier Morawiecki na spotkaniu w Sandomierzu. ….Ludzie, wiem jak jest. Sam negocjowałem wejście Polski do UE… Tyś negocjował? Odezwał się na twitterze Leszek Miller.

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =