W odpowiedzi dla Piotra Korgi

No i stało się. Nasz forumowy "racjonalista'', autor słów sprzed kilku lat na tym portalu, że:  ''islam to gówno'', postanowił opubikować artykuł, w którym żali się, jak to bardzo został źle potraktowany i strasznie occenzurowany przez takiego lewaka jak ja. Korga pisze tak: 

 W związku z kilkakrotnym wykasowaniem mojego komentarza pod artykułem Piotra Browarskiego "Polska islamofobia",” zapewne przez samego autora, postanowiłem zamieścić go oddzielnie,  w formie artykułu, gdzie mam nadzieję nie dosięgnie go wrażliwość lewicowego humanisty.  

Chciałbym wyjaśnić, dlaczego komentarz Korgi został usunięty spod mojego tekstu. Co ciekawe jest on tak uparty, że wkleił dwa razy ten sam post. Kiedy za pierwszym razem został on usunięty, jak na ''racjonalistycznego bojownika'' przystało, wkleił go jeszcze raz.  W swoim artykule rzekomo skopiował  komentarz, który został usunięty. W wersji z jego tekstu miał brzmieć on tak:

Nie istnieje żadna islamofobia, choć funkcjonuje taki termin wymyślony przez cwanych muzułmanów, podchwycony i nagminnie wykorzystywany przez tzw. lewactwo i pseudoliberałów do walki z wolnością słowa, do której zalicza się też prawo do krytyki religii, tu islamu. Strach przed islamem, komunistyczno faszystowską ideologią religijną, skrajnie nietolerancyjną, agresywną, wrogą wszelkim prawom i wolnościom człowieka, którymi jeszcze możemy cieszyć się w Europie, jest jak najzdrowszym ludzkim odruchem, przejawem instynktu samozachowawczego i posiadania choćby odrobiny zdrowego rozsądku, którego najwyraźniej zupełnie pozbawieni są już lewicowi “intelektuaiści”, konsekwentnie ślepi na fakt, że w żadnym kraju z większością muzułmańską nie mogliby wygłaszać, ani nawet przyznać się do swoich poglądów bez narażenia życia.

Na nieszczęśćie dla Piotra Korgi, system WordPress wysyła na skrzynkę email autora artykułu każdy post, który pojawi się pod jego tekstem. Zatem dwukrotnie skasowany post Korgi tak na prawdę brzmial tak:

Nie istnieje żadna islamofobia, choć funkcjonuje taki termin wymyślony przez cwanych muzułmanów i podchwycony przez tępe lewactwo do walki z wolnością słowa. Strach przed islamem, komunistyczno faszystofską ideologią religijną, skrajnie nietolerancyjną, zacofaną i agresywną, wrogą wszelkim wolnościom i prawom człowieka, jest najzdrowszym odruchem istoty posiadającej instykt samozachowawczy i choćby resztki zdrowego rozsądku. Co jak widać nie dotyczy lewicowych ''inteketualistów'', którzy jakoś nie za bardzo mogą sobie wygłaszać swoje pogolądy w krajach zamieszkanych przez większość wyznającą islam.

Jak widać, rzekomo przekopiowany usunięty komentarz różni się trochę od tego, co rzeczywiście opublikował dwukrotnie Korga pod moim tekstem. Nagle zniknęło choćby słowo ''tępe''. Przypadek? Nie sądzę.

Komentarz P. Korgi został usunięty ze względu na sformułowanie ''tępe lewactwo''. Jest to sformułowanie obraźliwe i niespuszczalne. Niedopuszczalne tym bardziej na portalu racjonalistycznym, który powinien trzymać poziom. Korga jest znany z knajackiego języka, jednak nie ma mojej zgody na coś takiego. Przynajmniej nie pod moimi tekstami. Jego usunięty dwukrotnie post z powodu użytego terminu ''tępe lewactwo'' nosi znamiona mowy nienawiści.

Inne jego zdanie, że islam – tu cytat – jest 'komunistyczno faszystofską ideologią religijną'', podpada pod. art. 196. KK. Dobrze by było, aby rozgrzana główka naszego ''racjonalisty'' uswiadomiła sobie, że naraża siebie jak i bezmyślnie caly portal racjonalista.tv na odpowiedzialność karną.

Na sam koniec chciałbym powiedzieć jeszcze jedno. Sposobem na walkę z religijnym oszołomstwem nie może być inne oszołomstwo, bo to trochę jak walka zła ze złem – nic z tego dobrego być nie może. Warto o tym pamiętać…

O autorze wpisu:

Sceptyk i wolnomyśliciel, który ponad zadręczenie głuchych niebios prośbami przedkłada wartość naukowych dociekań.

4 Odpowiedzi na “W odpowiedzi dla Piotra Korgi”

 1. Faktycznie można zaobserwować u niektórych „racjonalistów” prawicowe odchylenie.
  Jestem za zwalczaniem islamu tak jak każdej zboczonej religii i ideologii. U nas w PL tez jest dużo w tym polu do naprawienia.
  Ale nie mam ksenofobicznych czy rasistowskich przekonań wywodzących się z psycho-prawicy.
  Ludziom na całym świecie trzeba pomagać uwolnić się od fanatycznych ideologii i to jest konieczne.
  Zas co do dobrze pojętego racjonalizmu to uważam ze złe jest zarówno zbyt prawicowe jak i zbyt lewicowe odchylenie. Racjonalizm powinien maksymalnie trzymać się centrum i umiaru zgodnie ze stoickim podejściem.

 2. Sformułowanie Piotra Korgi "komunistyczno-faszystowska ideologia religijna" nie klei się.
  Komunizm jest zupełnie inną ideologią niż faszyzm – ich wspólnym mianownikiem jest totalitaryzm, zaś program polityczny zupełnie inny.
  ———————–
  PS
  @PIOTR BROWARSKI
  Dziękuję za ciekawe eseje.
  Przypominam tylko, że nadal oczekuję na obiecany esej nt. hipotezy wieloświata. 🙂
  Pozdrawiam.

 3.    Jeżeli sformułowanie "tępe lewactwo" jest wyrazem "mowy nienawiści", to zwrot "mądre lewactwo" powinien być uznany za wyraz przeciwnieństwa, najzwijmy to przewieństwo "mową miłości". Wynikałoby z tego, że oceny skrajne są tylko i wyrazem emocji – dobrych lub złych, ale zawsze zaburzających percepcję i oddalających do nas prawdy, wszakże miłość zaślepia nie gorzej jak nienawiść. Z tego zaś wynika, że każda ocena (nie licząc mdłej i niezdecydowanej) jest nieobiektywna i że "politycznie poprawne" byłoby unikanie wszelkich zdecydowanych ocen. Jest to chyba fałsz, o czym świadczy doświadczenie, które jest przecież w stanie wyłowić nienawiść, każdy z nas bowiem potrafi empirycznie znależć w sobie to uczucie, jeżeli faktycznie w nas jest. I doświadczenie to pokazuje, że bardzo często dezakceptujemy coś radykalnie bez cienia nienawiści. Nienawiść jest zresztą (jak sądzę) stosunkowo rzadkim uczuciem, równie rzadkim, jak jej przeciwieństwo.

  1. Są to wyrażenia wartościujace i nacechowane wrogościa wobec pewnych poglądów.
   Samo słowo lewactwo jest obraźliwe i świadczy o niechęci lub nienawiści jego autora do lewicy.
   Tak samo sformułowanie katol, ateusz vel bezboznik, żydek, prawak, muzułman itd.
   Należy unikać takich prostackich słów i konstruktywnie krytykować to co mi/ci się niepodoba i uzasadniać dlaczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =