Waldemar Bednarz – kandydat zjednoczonej lewicy na prezydenta Wrocławia

 

Waldemar Bednarz cieszy się szerokim poparciem większości środowisk lewicowych Wrocławia, związanych z SLD, UP, PZ, PPS i nie tylko. Dysponuje on rozległą wiedzą na temat Wrocławia, jego długów, jego problemów i jego perspektyw. Śmiało staje do boju z Rafałem Dutkiewiczem, człowiekiem prawicy cieszącym się ogromną popularnością w Polsce i za granicą. Mimo lewicowości część pomysłów na prosperity Wrocławia czerpie Waldemar Bednarz ze swoich doświadczeń amerykańskich. Jeśli jesteście zainteresowani Wrocławiem, dzięki wywiadowi z Bednarzem dowiecie się więcej na jego temat.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Myślę, że warto dodac o poparciu Waldemara Bednarza przez Partię Zieloni i PPS …bo co to znaczy innych środowisk lewicowych jak zwiazani są z innym KW

 2. PIT – najważniejszy podatek dla miasta, największe wpływy
  Karta Wrocławianina – Benefit od miasta
  Benefit kupuję sobie gdy go potrzebuję.
  Miasto chce go wcisnąć na siłę, niezbędne są pieniądze – patrz najwyższe wpływy.
  Miasto chce wciągnąć mieszkańców, by płacili PIT – Zastanówmy się kto płaci za Benefit, a kto zgarnia marżę.
  Tyle wniosków na temat karty Wrocławianina, Warszawiaka, etc..
  Dobrze, że Pan Bednaż zauważa marnotrawstwo jakie jest aktualnie w mieście. Jak najbardziej zgadzam się, że budowanie stadionów, czy innych obiektów jest często niepotrzebne i rujnuje budżet miejski. Cieszy mnie to, że widzi Pan Bednaż „przekręty” podczas prywatyzacji.
  Jedna rzecz mnie tylko niepokoi. Wszelkie spółki miasta mają nadal pozostać w rękach miasta. Różnica tylko w tym, że jednym zostaną zabrane dofinansowania, a przekazane innym. A może lepiej byłoby oddać tę kwestię ludziom? Zamiast pobierać od nich najważniejszy podatek (najważniejszy dla miasta). Zostawić im trochę grosza, niech sami sobie benefity kupują. Tyle co kupią to ich i zarobią na tym Ci, którzy się tym zajmują (i mieszkają w mieście), a nie miasto. Miasto niech sobie zarabia, np. na podatkach od gruntu czy nieruchomości.
  I tak dalej do końca rozmowy, cały czas dotacje dofinansowania, etc. A niech się miasto (politycy, urzędnicy) odczepi! Może wtedy będzie lepiej.

 3. Przepraszam bardzo za błąd w nazwisku kandydata. Cały czas sądziłem, powinno być przez „ż” Oczywiście Pan Bednarz. Jeszcze raz przepraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *