We wrześniu spotkacie we Wrocławiu najsławniejszych na świecie sceptyków. Dr Tomasz Witkowski

 

Dr Tomasz Witkowski opowiada nam o najsławniejszych sceptykach i racjonalistach, których już we wrześniu 2017 roku każdy chętny będzie mógł spotkać i posłuchać we Wrocławiu na Europejskim Kongresie Sceptyków. Obok najsłynniejszej specjalistki od memów spotkamy na przykład legendarnego James Randiego, który ufundował milion dolarów dla każdego, kto dowiedzie swoich paranormalnych mocy i który przez wiele lat tego miliona nie stracił. Będzie to jego pierwsza i zapewne ostatnia wizyta w Polsce! Prócz tego możecie się dowiedzieć o warsztatach krytycznego myślenia, jakie również będą atrakcją zbliżającej się konferencji sceptyków.

Tu znajdziecie link do strony sceptyków

Formularz rejestracyjny Daj się porwać nauce

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “We wrześniu spotkacie we Wrocławiu najsławniejszych na świecie sceptyków. Dr Tomasz Witkowski”

  1. Z GMO to bardziej problem monopolu (dla nasion i zsynchronizowanych z nimi środków ochrony), monokultur uprawnych i inwazyjnosci tych upraw, niż sam problem szkodliwości produktu finalnego(chociaż też nie wykluczona bo wymagała by wieloletnich badan) i byc może wpływu na pszczoły.

    Co do podróży samolotem. Statek też sporo paliwa kotłuje. No chyba że żaglowiec lub łódź wiosłowa.

    Ale zapowiada sie ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *