Wolne Media: Nie godzimy się na powrót realnego socjalizmu! Koczan i Korczak. KOD 9 I

 

Media w rękach władzy, jak za PZPR. Czy Polacy się na to zgodzą? Czy będą wierzyć w to, co zobaczą? Czy będą to oglądać? Uczestnicy manifestacji KOD we Wrocławiu (9 stycznia) śmią w to wątpić. Wielu przyjechało na rowerach i udało się po wspólnym proteście na wegański posiłek. A w obronie mediów wypowiada się w imieniu rady programowej TVP Wrocław Henryk Koczan. Natomiast Michał Korczak prosi protestujących, aby skupili się na obronie demokracji i schowali transparenty takie jak „Fuck Duck”.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

17 Odpowiedź na “Wolne Media: Nie godzimy się na powrót realnego socjalizmu! Koczan i Korczak. KOD 9 I”

 1. Jak ABW na zlecenie Sienkiewicza wyrywało laptop Latkowskiemu to gdzie był KOD. Rozumiem ze wtedy były wolne media i wolność słowa. Hipokryzja level expert.
  Takie mają standardy „kiedy my rządzimy to są wolne mendia i demokracja, ale wara innym”.

   1. Nie wiem czy Pan do końca śledził sprawę Blidy ?? Śledztwo wykazało że Blida usiłowała zastrzelić agentów ABW, jednak nie umiała posługiwać się bronią i postrzeliła się sama. To nie było samobójstwo.

  1. Fakt wykazali się skandaliczną nieudolnością w wykonaniu zlecenia prokuratury.
   Przypuszczam że w cywilizowanych krajach potrzebowali by 5 minut aby zlecenie sfinalizować

 2. Media publiczne zawsze były rządowe i proszę nie udawać że kiedykolwiek było inaczej. Z resztą w ogóle trudno sobie wyobrazić żeby rząd który który płaci z budżetu na media publiczne, pozostał bez wpływu na nie. Kto płaci ten wymaga.

   1. Fakt, z tym że rząd ma akurat swobodę w marnotrawieniu podatków, i tak będzie aż do do czasu aż nie wprowadzi się karno-skarbowej odpowiedzialności rządu za to.

     1. Przy odpowiednio wysokich zarobkach menadżerskich.
      Płatność z zysku(osiągniętych pożytków) czy obligacjami też jest rozwiązaniem.

 3. zamiast komentarza ” „Uwierzyłam w coś, co jest jedynie trampoliną dla kilkunastu osób. Przepraszam za to. Wszystkich „moich ludzi” zrobiłam w bambuko. Taka była moja rola, ale wykonywaniem rozkazów nie da się niczego wyjaśnić” – napisała koordynatorka KOD na województwo warmińsko-mazurskie. Ujawniła też, że na tajnej grupie KOD jeden z członków zarządu organizacji miał napisać ludziom: „wy tu k… nie jesteście od filozofowania, tylko od roboty. Jak się nie podoba to won”. Koordynatorka, Anna Grzybowska wcześniej poprosiła Mateusza Kijowskiego (szef KOD), by „rozliczył finanse KOD i pokazał faktury””

  1. Nie wiem, jak jest naprawdę, ale do centralistycznej pozycji Kijowskiego mam silne zastrzeżenia. Ważne jest natomiast, że ludzie bronią prawa konstytucyjnego. KOD im pomaga się tylko zorganizować. Jak KOD się solidnie potknie, Ci ludzie nie zmienią zdania. Oni nie wychodzą z domu dla KOD. Oni bronią swoich praw.

 4. Wszystkie media powinny być prywatne. Państwo „misję”, jeżeli już chce może realizować przez zlecanie tymże prywatnym mediom.

  1. To bzdurne myślenie. Bo nikt nie udowodnił, że to będzie tańsze. Opłacanie coraz więcej prywatnych stacji za produkowanie i puszczanie prorządowej propagandy, zamiast załatwiania tego we własnym zakresie.

   1. Prywatne zawsze będzie tańsze. Choćby dlatego, że jest konkurencja. Państwowe media nie obawiają się bankructwa, gdyż Państwo z Pańskich i moich pieniędzy dopłaci za nieudolność menedżera z nadania partyjnego. Tak np. dzieje się ze spółką LOT.
    Obecnie media nie dość, że są państwowe to na dodatek te prywatne (Gazeta Wyborcza, Newsweek, a, także TVN z POLSAT-em) były utrzymywane z Państwowych pieniędzy promując kampanię typu Pij Mleko, Nie Jedz Drożdżówek, itd. Oczywiście, teraz zarabiać będą np TV Republika, Do Rzeczy, Uważam Rze, ewentualnie TRWAM. Myślę, że likwidacja, chociaż tego jednego (państwowego) garba już obniżyła by koszty państwowej propagandy (która jest nieunikniona, bez względu na to czy rządzi PiS czy PO czy inni socjaliści)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =