Wolnomyśliciele we Wrocławiu – nasza książka, premiera 13 października.

Przypominamy, że Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów prezentuje książkę „Wolnomyśliciele we Wrocławiu. Od przedwiośnia ludów do faszyzmu”, wydaną we współpracy z Dachverband Freier Weltanschauungsgemeinschaften e.V. Książka opowiada o zapomnianym rozdziale historii Wrocławia, który w XIX wieku był kolebką niemieckich ruchów wolnomyślicielskich. Na spotkaniu odczytamy kilka fragmentów i opowiemy o genezie książki. Będzie też można zakupić pierwsze wydrukowane egzemplarze w atrakcyjnej cenie. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 18:30 przy ul. Matejki 6, Wrocław.

Książka jest dwujęzyczna, polsko – niemiecka i zawiera bardzo ciekawe informacje dotyczące powstawania ruchów wolnomyślicielskich, świeckich i wolnościowych w naszej części Europy. Jest też ciekawym efektem naszej wolnomyślicielskiej współpracy. Krótko mówiąc – historyczna chwila, w której nie może Ciebie zabraknąć! W książce jest nie tylko przeszłość. Wiele tematów jest istotnych również dziś – świeckość, tolerancja. prawa kobiet, dobra edukacja dzieci.

Spotkanie ma charakter otwarty, poprowadzą je Kaja Bryx i Jacek Tabisz. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenia opisane w książce stanowiły także inspirację do zorganizowania międzynarodowej konferencji „Secularity and Plurality. Freethinkers of Wrocław as pioneers of the multicultural dialogue” z udziałem działaczy NGO z różnych krajów Europy, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-23 października, na którą również serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/events/551581175037998/

[divider] [/divider]
img_2916-1
[divider] [/divider]
O autorze wpisu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 2 =