Wolność jest jak zdrowie. Jacek Tabisz


 
W trakcie prodemokratycznej demonstracji redaktor naczelny RacjonalistaTV mówi o tym, że wolność jest jak zdrowie i Polska prędzej czy później ozdrowieje. Pojawia się natomiast pytanie o zdrowie obecnego rządu. Sam dał Komisji Weneckiej sprawę do przeanalizowania, a teraz nagle ma problem z analizą zrobioną tylko i wyłącznie na jego życzenie… Może przy okazji odwiedzania głodujących pod Kancelarią Rady Ministrów demokratów warto też wpaść na chwilę do pobliskiego gmachu i zanieść naszym ministrom trochę ziółek i innych medykamentów?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. „Wolność jest jak zdrowie”.
  Pani w szkole mówiła, że Litwa.
  😉
  Metaforyka chorobowa bardzo mi się podoba. Zawsze powtarzam tym spośród znajomych, którzy tak bardzo przejęli się 8-letnimi rządami PO, że aż w Jarosławie ujrzeli swe jedyne zbawienie, że zamiana peło na wPiSdu, to jak zamiana grypy na ebolę.
  🙂

 2. W tym rządzie są osoby którym potrzebna jest pomoc lekarska i pielęgniarska. Pierwszy na leczenie powinien udać się Macierewicz. Dwaj potężnie zbudowani pielęgniarze powinni wkroczyć do jego gabinetu , okutać pacjenta w kaftan bezpieczeństwa i podać mu różową pigułkę. Następnie zawieść go w karetce na sygnale do pewnego szpitala. Zamknąć go w sali bez klamek i z gumowymi ścianami. Tam go już podleczą. Choć może to potrwać bardzo długo. To wyjątkowo ciężki przypadek.

    1. Jedno z podstawowych praw ekonomii mówi, że nie można zjeść króliczka i mieć króliczka. Wiem coś o tym, bo kiedyś miałem świnkę.
     Ale jeśli ktoś ma schizofrenię, to…
     😉

     1. Właśnie nie „zjadłem”, dlatego „miałem” (w myśl powyższej zasady).
      🙂
      Poza tym nigdy dość przypominać, że świnka jest całkiem jadalna, stąd też jej spożycie nie byłoby dziwniejsze niż zjedzenie, słodkiego, puszystego króliczka.
      😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *