• sobota, 28 listopada 2020 r.

Zwyczajni ateiści. Dominik Gajewski i Grzegorz Roman

 

W cyklu "Zwyczajni ateiści" Grzegorz Roman rozmawia z Dominikiem Gajewskim, pasjonatem nauki i merytorycznych sporów, twórcą gier komputerowych i wieloletnim działaczem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. 

Podobne materiały

12 komentarzy

 1. bogdan schmidt
  15 października 2019 at 21:35 - odpowiedz

  Oj tam, oj tam, ateizm przereklamowany trochę jest. Od dwóch dni odmawiam dziękczynne koronki, że Przekupni i Sutenerzy nie mają nie tylko większości konstytucyjnej, ale nawet takiej, która pozwala odrzucić prezydenckie weto.

  • Lucyan
   15 października 2019 at 21:43 - odpowiedz

   Zamow msze w intencji pomyslnych wyborow prezydenckich, bo pol koronki bedzie zmarnowane.

  • Elasp
   15 października 2019 at 22:58 - odpowiedz

   "Przekupni i Sutenerzy" – ilu członków PiSu to ludzie przekupni i sutenerzy?

  • Anna
   16 października 2019 at 16:07 - odpowiedz

   bogdan schmidt 15 października 2019 at 21:35

   Oj tam, oj tam, ateizm przereklamowany trochę jest. Od dwóch dni odmawiam dziękczynne koronki, że Przekupni i Sutenerzy nie mają nie tylko większości konstytucyjnej, ale nawet takiej, która pozwala odrzucić prezydenckie weto.

   Dokładnie proszę Pana. 

   "- Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią k… nic. Będą prowadzić sprawy – i ch… – mówi szef klubu PO.

   Jeden z działaczy ocenia, że jeżeli Pobłockiemu postawią akt oskarżenia, "to jest koniec". – Nic nie jest końcem – odpowiada szef klubu PO. – Przecież to jest gruba sprawa – nalega działacz. – Na wybory idą głosować ludzie, którzy g… się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia – uspokaja Neumann.

   "Nasz elektorat uzna, że to jest k… atak PiS-u"

   Szef klubu PO mówi też o innych politykach związanych z opozycją, na których ciążyły zarzuty, wymieniając Hannę Zdanowską, Krzysztofa Żuka, Radosława Witkowskiego, Pawła Adamowicza, Jacka Karnowskiego i Jacka Jaśkowiaka.

   – On (Pobłocki – red.) będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k…, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k… atak PiS-u, żeby go zabić – mówi na nagraniu Neumann. – I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k…, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego (znaczenia – red.) – dodaje. – Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – stwierdza Neumann" rp.pl

   • bogdan schmidt
    17 października 2019 at 14:27 - odpowiedz

    Proszę zadzwonić i opowowiedzieć to banasiowi, a jak nie pomoże, to ''simonowi'' i ''paolowi''. Oni tym, którym trzeba zgwałcą córki lub potną ich piłą łańcuchową. 

    • Anna
     17 października 2019 at 17:22 - odpowiedz

     Chyba prawda zabolała. Proszę samemu zadzwonić gdzie Pan tam chce. Już pisałam. że nie jestem na posyłki a tym bardziej w celu przekazywania bredni, które Pan wypisuje. Ja tej grypsery, której Panowie używacie nawet nie rozumiem. No cóż Panowie oświeceni a my prosty lud. Folwarczny.

 2. bogdan schmidt
  15 października 2019 at 23:34 - odpowiedz

  Te najwyższe standardy moralne oglądam od dłuższego czasu, wspominam czule rozmowę w pokoiku sejmowym pani Beger, radnego Kałużę, księdza z wypchaną kopertą i rozważania o kryształowości charakteru tytanów uczciwości: Kaczyńskiego, Kuchcińskiego, Banasia, itd., itp. Jakoś kategorycznych potępień ze strony nowogrodzian nie słyszę, raczej pogłoski o składaniu intratnych propozycji opozycyjnym senatorom elektom. I pis-służby, jak dotąd nie zajęły się ''Simonem'' i ''Paolem'', by wyjaśnić ich związki z małopolskim wzorcem przyzwoitości. 

  PS. Argumentu, że poprzednicy byli tacy sami lub gorsi, nie kupuję. To byli zdrajcy, zaprzańcy, element animalny najgorszego sortu, nie różniący się zasadniczo od agentów GESTAPO. Najmoralniejsza z najlepszych zmiana, tym miała nas zachwycić, że same w niej anioły unoszone pod niebiosa na skrzydłach wzmożenia moralnego.

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  16 października 2019 at 02:16 - odpowiedz

  wszystko fajnie. Zawsze uważałem Dominika za bardzo łebskiego człowieka, ale np. ja tam wierzę, że są dobrzy i źli ludzie. Źli to ci jedocześnie, ​pełni: kompleksów, agresji, głupoty i bezwzględności czyli ci ocierajacy sie o psychopatię

  • MICHAL
   16 października 2019 at 08:48 - odpowiedz

   czyli zepsuci genetycznie, środowiskowo.

   • MICHAL
    16 października 2019 at 09:37 - odpowiedz

    a może zmodyfikowani genetycznie, środowiskowo?

 4. Janusz
  Janusz
  16 października 2019 at 06:53 - odpowiedz

  Ateista to czlowiek ktory plynie w zyciu pod prad.  Dlatego mozemy powiedziec ze kazdy ateista jest niezwykly.

 5. Kamil Tkacz
  3 listopada 2019 at 05:49 - odpowiedz

  Kolejna ciekawa rozmowa z kolejną ciekawą osobą.  10min:15 sec Chyba pan Dominik ma na myśli experyment w etyce nazywany, tłumacząc z angielskiego – "zasłona niewiedzy" wyłożony przez amerykańskiego filozofa Johna Rawlsa.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *