Zwyczajni ateiści. Kamil Chwałek

 

Dziś Grzegorz Roman w ramach cyklu "Zwyczajni ateiści" rozmawia z członkiem PSR Kamilem Chwałkiem. Kamil opisuje swój ateizm w rzeczowy i nie pozbawiony humoru sposób, zarysowując całkiem szerokie spektrum zagadnień, z jakimi stykają się w zdominowanej przez katolicyzm Polsce ateiści. 

Zobacz inne rozmowy z cyklu Zwyczajni ateiści – kliknij tutaj

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Zwyczajni ateiści. Kamil Chwałek”

  1. Ten pan nie ma racji. Wiara w zydowskiego boga nie wynika z obawy co bedzie po zyciu. Rzadko kto bedac w mlodym wieku mysli o smierci, czy tez co bedzie po smierci. Raczej jest to obawa, ze bog ukarze ich za zycia. Bog jest jak kontroler biletow, nie wiadomo kiedy sie po pojawi. 

    Z tymi ksiedzmi ateistami to oczywiscie prawda, ale to dotyczy  inteligentnych ksiezy. Slub w kosciele, to fajna impreza, i to niekoniecznie zwiazana z wiara. Bo slub jest albo koscielny, albo swiecki. Trzeba rozroznic  slub w budunku koscielnym, slub z kleszka, a slub koscielny. 

    Pytanie kto oglupia Polakow? I w jakim celu. Niemcy? Ruskie? Zydzi? Polacy? Watykanczyki? Pasozyci? Geje? Araby?  

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *