Europa – kontynent ludzi słabych. Najlepsi Europejczycy są w USA. Piotr Napierała

O niechęci Europejczyków do samych siebie, o wywieszeniu cywilizacyjnej "białej flagi" świadczy choćby wypowiedź redaktorki Wanat, która uznała, że "my już sobie pożyliśmy i powinniśmy oddać swoje miejsce przyjezdnym". Takich wypowiedzi jest więcej i taki nastrój dominuje w głównonurtowych mediach. Jako "zbrodniarze kolonializmu" powinniśmy po prostu zejść ze sceny historii, mimo, że wszystkie cywilizacje podbijały i kolonizowały gdy stały się silne, a nie oferowały podbitym lepszego prawa, kolei czy edukacji. Gdzie zatem szukać Europejczyków, którzy chcą istnieć i rozwijać to co cenne? Może w USA?

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

12 Odpowiedź na “Europa – kontynent ludzi słabych. Najlepsi Europejczycy są w USA. Piotr Napierała”

 1. Taak, najbardziej pierdołowaci sa Niemcy. Polska dzielnie sie broni. Polscy Zydzi obronia nas przed arabskimi Arabami. Poza tym obroni nas Izrael, w razie czego tu przyjedzie i sie osiedli. Nie damy sie, dlatego płacimy haracz i Jankesom i Zydom za nasza obrone. Tylko sie troche juz pogubiłem dlaczego. 

 2. 10 minut ojkofobii.
  10 minut tworzenia podziałów między Europą i USA.
  Brak zauważenia, że wszystko do czego autor ma pretensje jest importem z USA.

 3. Masz duzo racji Piotr. Europejczycy maja dobre zycie ale nie chca bronic swojej cywilizacji. Polska jest troche rozsasdniejsza niz kraje Europy zachopdniej ktore za cene spokoju  chca wywiesic biala flage z napisem Allahu Akbar. 

   

 4. Lewica jest w tym podobna do ciemnoty religijnej, że usilnie dopasowuje rzeczyswistość  do swojej ideologii i potrafi przy tym kręcić bicz na własny tyłek… tudzież na tyłki  następnych  pokoleń. Jak już coś sobie ubzdura,to nie ma mocnych. I wcale nie chodzi jej o los pokrzywdzonych, po prostu każdy pretekst jest dobry, by dokopać swoim przeciwnikom, USA, prawicy, kapitalistom, Izraelowi, mianując się obrońcami uciśnionych, nawet jeśli oni nie mniej kogoś uciskali. Jak ponoć powiedział Leonardo da Vinci  – Człowiek  zasługuje na pochwałę lub naganę tylko za takie czyny, których podjęcie lub odrzucenie leży w jego mocy. – Czyli nikt nie odpowiada za winy poprzednich pokoleń, nie ma win dziedzicznych, ani odpowiedzialności zbiorowej.  Jednak jeszcze  nie cała Europa zidiociała do reszty, mimo iż faktycznie na szczytach władzy  wielu krajów, instytucji, mediów tzw. głównego  nurtu, aż roi się od przekupnych  zdrajców i zwykłych lewackich politpoprawnych, niereformowalnych cymbałów. Niestety nie brak ich też w USA.

 5. Z tą genetyką to już niezły odjazd. Ja na przykład mogę wymyślić sobie na poczekaniu następującą teorię: Europę opuszczały najsłabsze geny, ludzie, którzy klepali biedą, bo nie potrafili dostosować się do silniejszych genetycznie osobników. W wyniku czego, po wielu latach w Europie zostały jednostki najsilniejsze, co  skutkowało wmożoną konkurencją i pojawieniem się w końcu skrajności w postaci Mussoliniego, Franco, Hitlera, Stalina. No można sobie wymyślać do woli. Przyszły mi do głowy jeszcze dwie teorie, ale mimo, że to fajna rozrywka, to szkoda na nią tutaj czasu. To nie jest racjonalizm, to wymyślanie historyjek.

  1. Najśmieszniejsze jest to, że cały czas wychwala ludzi, którzy chcą emigrować z Afryki do Europy. Czyżby mieli lepsze geny od tych, którzy chcą zostać w Afryce, bo ich chęć emigracji wiąże się z większym optymizmem dotyczącym życia na nowym kontynencie? 🙂

 6. Ten to ma geny:

  “Look, having nuclear — my uncle was a great professor and scientist and engineer, Dr. John Trump at MIT; good genes, very good genes, OK, very smart, the Wharton School of Finance, very good, very smart — you know, if you’re a conservative Republican, if I were a liberal, if, like, OK, if I ran as a liberal Democrat, they would say I’m one of the smartest people anywhere in the world — it’s true! — but when you’re a conservative Republican they try — oh, do they do a number — that’s why I always start off: Went to Wharton, was a good student, went there, went there, did this, built a fortune — you know I have to give my like credentials all the time, because we’re a little disadvantaged — but you look at the nuclear deal, the thing that really bothers me — it would have been so easy, and it’s not as important as these lives are — nuclear is powerful; my uncle explained that to me many, many years ago, the power and that was 35 years ago; he would explain the power of what’s going to happen and he was right, who would have thought? — but when you look at what’s going on with the four prisoners — now it used to be three, now it’s four — but when it was three and even now, I would have said it’s all in the messenger; fellas, and it is fellas because, you know, they don’t, they haven’t figured that the women are smarter right now than the men, so, you know, it’s gonna take them about another 150 years — but the Persians are great negotiators, the Iranians are great negotiators, so, and they, they just killed, they just killed us.”

  1. Słuchaj, mamy nuklearne — mój wujek był wspaniały profesorem i naukowcem i inżynierem, dr John Trump z MIT, dobre geny, bardzo dobre geny, OK, bardzo mądry, szkoła Wharton School of Finance bardzo dobra, bardzo mądra — wiesz, jeśli jesteś konserwatywnym Republikaninem, gdybym był liberałem, jeśli, jak, OK, gdybym startował w wyborach jako liberalny demokrata, powiedzieliby, że jestem jednym najmądrzejszych osób w dowolnym miejscu na świecie — to prawda! — ale gdy jesteś konserwatywnym Republikaninem, próbują sztuczek — dlatego zawsze zaczynam od: Studiowałem w Whartonie, byłem dobrym studentem, studiowałem tam, studiowałem tam, zrobiłem to, zdobyłem fortunę, wiesz, muszę cały czas informować o swoich kwalifikacjach, ponieważ mamy trochę pod górkę — ale porozumienie nuklearne z Iranem, to, co mnie naprawdę martwi, byłoby tak łatwo, i to nie jest tak ważne jak życia — nuklearne to potęga, mój wujek wyjaśnił mi to wiele, wiele lat temu, potęgę i to było 35 lat temu, wyjaśniał mi potęgę tego, co się stanie i miał rację, kto by pomyślał? ale jak popatrzymy na to, co się dzieje z czterema więźniami — kiedyś było trzech, teraz jest czterech — ale kiedy było trzech, a nawet teraz, powiedziałbym, że chodzi o posłańca, facetów i to są faceci, bo, wiesz, nie zorientowali się, że kobiety są teraz mądrzejsze niż mężczyźni, dlatego, wiesz, zajmie im to kolejne 150 lat — ale Persowie to świetni negocjatorzy, Irańczycy to świetni negocjatorzy, dlatego, oni po prostu, właśnie zabili nas, zabili nas, pokonali

   Współczuje ludziom, którzy muszą Trumpa przekładać na angielski, by potem przełożyć go na inny język. 🙂
   Ale geny ma świetne, szczególnie te, które pozwalają mu być pozerem. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =