Zwyczajni ateiści. Magdalena Kowalczyk

 

Tym razem gościnią Zwyczajnych (?) Ateistów jest osoba całkowicie niezwyczajna – Magdalena Kowalczyk, która jest jedną z najbardziej stanowczych ateistek w naszym cyklu. Nie uważa ona jednak religii za chorobę, ale za całkowicie zły wybór, o czym mówi nie owijając w bawełnę. Magda cieszy się z całkiem bezbożnego życia i myśli o wszystkich ludziach z ogromną dozą humanizmu.

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

8 Odpowiedź na “Zwyczajni ateiści. Magdalena Kowalczyk”

 1. Obama nie przywrocił na szczescie tylko został zmuszony. Gdy USA sie zorientowały, ze Europa im odjezdza w badaniach nad komorkami macierzystymi, to nawet amerykanskie oszołomy były bezsilne. Była to decyzja finansowa, a nie moralna.

 2. Obama nie jest jakimś praise the lord cowboy, lecz człowiekiem wykształconym. Demokraci zapowiadali przywrócenie kiedy Bush zabranial. Nie wszyscy Amerykanie to kretyni…

 3. Pani Magdo Kowalczyk.
  Jest pani wspaniałą ateistką i wspaniałą Mamą. Prawie w 100% zgadzam się z pani wypowiedziami szczególnie z tą, w której oskarża pani religie i ich kościoły o hamowanie rozwoju medycyny.
  Kler czyli ci wyjątkowo podli ludzie głoszący różne religie to największe zło dla ludzi całego świata.
  Od wieków zabijają ludzi na różne sposoby także przez zakazywanie prowadzenia badań i wykorzystanie komórek macierzystych.
  Ja również oskarżam ich o śmierć mojego Synka i przeklinam.
  Nie zgadzam się tylko z panią w tym, że wiara w urojonych bogów może komukolwiek dawać szczęście. Moim zdaniem wręcz przeciwnie… Wiara powoduje strach i zniewolenie w przeciwieństwie do ateizmu który daje wolność pod każdym względem, a szczególnie wolność psychiczną.
  Być ateistą to wielka radość z umiejętności logicznego, racjonalnego i samodzielnego myślenia.
  Pozdrawiam panią serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
  Całe szczęście, że są państwa cywilizowane, gdzie nie spełnia się woli kleru i gdzie na szeroką skalę prowadzone są badania na komórkach macierzystych między innymi w celu wynalezienia leków na choroby uważane za nieuleczalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =