18 nr Tygodnika Faktycznie a w nim manipulacje jasnowidzów, największa afera Kościoła i egzorcyści

Osiemnaste wydanie Tygodnika Faktycznie przynosi raport poświęcony działalności egzorcystów. Kościół katolicki nie przyjął nigdy do wiadomości, że tzw. opętanie jest po prostu jednostką chorobową w psychiatrii i dokonuje na chorych religijnych eksperymentów z opłakanymi niejednokrotnie skutkami. Niektórzy egzorcyści urośli do rangi showmanów i sprowadzili swoje „rzemiosło” do form groteskowych. Wszystko przy milczeniu państwa, które „szanuje uczucia religijne” i powstrzymuje się przed ratowaniem ludzi z rąk fanatyków.
[divider] [/divider]
egz
[divider] [/divider]
Aktualne wydanie zawiera także wywiad z dr. Tomaszem Witkowskim nt. parapsychologii oraz manipulacji stosowanych przez wróżki i tzw. jasnowidzów. Witkowski opowiada m.in. o badaniach nad osobami, które twierdzą, że mają paranormalne umiejętności. Rzecz niezwykle aktualna w czasach, gdy kwitnie moda na cuda i niezwykłości. W kontekście rozważań nad irracjonalizmem także tekst o tym, że wielka Ameryka boi się w tym sezonie… klaunów! I nie chodzi bynajmniej o Donalda Trumpa i Hillary Clinton! W tym wydaniu znajdziemy także przezabawną satyrę Jana Hartmana na rozmaitych doradców psychologicznych i filozoficznych.
[divider] [/divider]
wtk
[divider] [/divider]
Wydanie zawiera także poradnik dla osób poszukujących bezpiecznego domu opieki dla osoby starszej. Tekst jest swoistym przewodnikiem po gąszczu pułapek i nadużyć, jakie stosuje wobec swoich podopiecznych część przedstawicieli dochodowej branży opiekuńczej. Jak ich uniknąć i jak sprawić, aby koniec życia był naprawdę spokojny i bezpieczny.
Tygodnik Faktycznie przypomina w tym numerze o największej jednostkowej aferze kościelnej (nie licząc tzw. Komisji Majątkowej) – o aferze salezjańskiej, która sięgnęła samego Watykanu. Jak to się stało, że grupa księży wyłudziła i ukradła 120 mln złotych i nie poniosła za to poważniejszych konsekwencji?
 
 
 

O autorze wpisu:

5 Odpowiedź na “18 nr Tygodnika Faktycznie a w nim manipulacje jasnowidzów, największa afera Kościoła i egzorcyści”

 1. Uwazam ze wrozki, jasnowidze i egzorcyzm powinne byc legalnie karane. Glupoty nie mozna karac ale mozna zdelegalizowac oczywisty proceder oszustwa. Co prawda Jezus uprawial egzorcyzm ale mozna mu to wybaczyc bo zyl w czasach ignorancji i nie wiedzial ze epilepsja jest
  choroba a nie rezultatem zlych duchow.
  Byl medycznym ignorantem.Teraz nie ma usprawiedliwienia egzorcyzmu.

  1. To źle Pań uważa. Nie można zdelegalizować działalności której ludzie oddają się dobrowolnie. Na razie nikt nikogo na siłę nie ciągnie do wróżki, jasnowidza, egzorcysty, astrologa..itd. Nie da się udowodnić przestępstwa bez ofiary. Jak skazać wróżkę za oszustwa, jeżeli jej klienci chodzą do niej dobrowolnie i nie będą zeznawać przeciwko niej ?

 2. Egzorcyzmy katolickie są bezpieczne, natomiast inne mogą czasem bardziej zaszkodzić, aniżeli pomóc. Tym bardziej, jeśli faktycznie nie są wcześniej porządnie zdiagnozowane i są wykonywane przez hochsztaplera.
  Jeśli chodzi o jasnowidzów, to być może pewne zdolności posiadają (np. Jackowski), ale nie powinno się tych zdolności nadużywać oraz używać do celów wątpliwych moralnie.
  Za „wróżki” i „wróżbitów” już dawno powinien się wziąć minister Ziobro z ekipą, a zwłaszcza za tych, którzy naciągają i oszukują ludzi przez telewizory …

 3. Egzorcyzmy katolickie bezpieczne? Od czasów Pańskiego wpisu szanowny panie Aramis pod moim tekstem nt. smoleńskiego cyrku, dawno takiej głupoty nie czytałam. Proponuję dowiedzieć się, jak zakończyły się wielomiesięczne znęcania się nad Anneliese Michel. W związku z tym, że owe „bezpieczne” katolickie egzorcyzmy, jak jest pan uprzejmy utrzymywać, miały miejsce w normalnym kraju katoliccy czarodzieje zostali osądzeni i skazani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 3 =