24 Tygodnik Faktycznie mówi o prywatyzacji szpitali przez PiS, o walce Caritasu z Owsiakiem i o atakach na nauczanie ewolucji

W dwudziestym czwartym numerze Tygodnika Faktycznie przeczytamy o tym, że PiS – partia, która deklaruje sceptycyzm wobec prywatyzacji – będzie oddawać szpitale i szkoły w ręce podmiotów niepublicznych. Chodzi przede wszystkim o instytucje kościelne. O ile sprawa przekazywania szkół jest już znana z rządów poprzednich, o tyle zapał ministra Radziwiłła do klerykalizacji szpitali jest pewnym novum.

 

szp

 

W okresie przedświątecznym media publiczne sporo uwagi poświęcają Caritasowi i jego akcjom, jakby przeciwstawiając działania instytucji kościelnej świeckiej inicjatywie Owsiaka. Tygodnik Faktycznie pisze o tym, ile kosztuje miłosierdzie Caritasu, czyli jakie są jego koszty własne.

 

owsiak

 

Piotr Szumlewicz pisze o walce PiS i Kościoła z konwencją antyprzemocową. Polska ma wysoki odsetek osób akceptujących przemoc, potwierdzają to dane statystyczne.

O buncie kardynałów w Watykanie. Czy konserwatywna recydywa zmiecie Franciszka? A może sam Franciszek jest mniej postępowy niżby się wydawało na pozór?

Na stronach światopoglądowych nieco przewrotnie o chrześcijańskie amoralności oraz nauczaniu o ewolucji, które ciągle budzi opór. Także tekst o Marii, matce Jezusa, napisany z pozycji chrześcijańskich, ale krytycznych wobec katolickiej mariologii.


 

O autorze wpisu:

One Reply to “24 Tygodnik Faktycznie mówi o prywatyzacji szpitali przez PiS, o walce Caritasu z Owsiakiem i o atakach na nauczanie ewolucji”

  1. Co ciekawe akurat propisowski abp Jędraszewski wypowiadał sie pozytywnie o teorii ewolucji. Ale to było 3 lata temu. Może zmienił zdanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =