• sobota, 23 stycznia 2021 r.

Andrzej Rozenek: Warszawa seniorów, kobiet i dzieci

 

Wydawać by się mogło, że walka o władzę nad Warszawą leży całkowicie w rękach Panów Trzaskowskiego i Jakiego. Tymczasem Andrzej Rozenek, startujący z ramienia SLD i Zjednoczonej Lewicy, ma całkiem oryginalny i przemyślany program wyborczy. Najważniejsze jego punkty dotyczą edukacji i ludzi starszych. Jednakże odnajdziemy w nim zakaz wspomagania rodziców, którzy nie szczepią dzieci, oraz obserwacje proste, ale istotne, jak na przykład na temat ogromnej ilości utrudniającego myślenie smogu w szkołach pozbawionych nowoczesnej klimatyzacji. Rozenek, wywodzący się z Ruchu Palikota, jest też gorącym zwolennikiem wyprowadzenia religii ze szkół. 

Podobne materiały

23 komentarze

 1. Andrzej Dominiczak
  Andrzej Dominiczak
  25 września 2018 at 23:28 - odpowiedz

  Widzowie nasi, drodzy i szanowni! Naprawdę radzę Wam obejrzeć i wysłuchać Andrzeja Rozenka, bo to co mówi dalece wykracza poza wszystko, co do niedawna głosiło SLD! Jesli ktoś chce, zeby lewica czy centrolewixa wrocila do parlamentu i głownego nurtu życia politycznego, powinien wręcz pośiwiecić godzinkę na wysłychanie i kolejne 5 minut na komentarz do wystąpienia i przedstawionego w nim programu. Ciekaw jesten, co o tym sądzicie!  

 2. Lucyan
  26 września 2018 at 03:15 - odpowiedz

  Ciekawe, ale wiele rzeczy Rozenek nie rozumie, albo zostal wsprowadzony w błąd. Nikt nie chce żużlu/żużla w Warszawie. Żużel to passe, jesli juz to takie rzeczy sie robi z dala od miasta, co najmniej 20 km. Podobnie ze szczepieniami. To nie jest sprawa wysokosci opłaty, tylko zagrozenie dla innych dzieci. Nie ma znaczenia czy nieszczepiony zapłaci 1000 zl czy 10000 zl miesiecznie. Poza tym robi kilka błedow psychologicznych. Dzis trzeba kazdemu cos obiecac, nawet mała rzecz.  Poza tym sie miota miedzy Kopenhaga a sredniowieczem. Skad on wziął  tego szewca i kaletniczke, i zegarmistrza? A dlaczego nie wprowadzic kowala? Decyduje cena. Taniej kupic nowe niz reperowac.  

  • Andrzej
   Andrzej
   26 września 2018 at 13:10 - odpowiedz

   Lucyanie, w sprawie żużla chętnie się zgodzę, bo mnie nic nie obchodzi, ale znam milośników tego sportu, ktorzy od lat wzywaja rozne wladze do przywrócenia żużla w Warszawie. Zgadzam się też, że spraę nieszczepionych dzieci należałoby załatwic inaczej, ale ucieszylo mnie, że w ogole by chciał się tym zająć. Uieszyło mnie, bo u Palikota, co zdumiewające, byli rownież antyszczepionkowcy. Poza tym, mówiąc ogólnie, nie chcialem powiedzieć, że zgadzam się ze wszytskim, co Andrzej proponuje (przy okazji nagrania przeszlśmy na TY), ale ogólnie oceniam jego program jako zdecydowanie najlepszy, rownież dlatego, ze tak podkreślał rolę ekspertów doradców –  choc mam sceptycznmy stosunek do istnienia ekspertów w polityce. Sceptyczny nie znaczy bardzo krytyczny. Warto próbować.   

  • Andrzej
   Andrzej
   26 września 2018 at 13:17 - odpowiedz

   Lucyanie, w sprawie żużla chętnie się zgodzę, bo mnie nic nie obchodzi, ale znam milośników tego sportu, ktorzy od lat wzywaja rozne wladze do przywrócenia żużla w Warszawie. Zgadzam się też, że spraę nieszczepionych dzieci należałoby załatwic inaczej, ale ucieszylo mnie, że w ogole by chciał się tym zająć. Ucieszyło mnie, bo u Palikota, co zdumiewające, byli rownież antyszczepionkowcy. Poza tym, mówiąc ogólnie, nie chcialem powiedzieć, że zgadzam się ze wszytskim, co Andrzej proponuje (przy okazji nagrania przeszlśmy na TY), ale ogólnie oceniam jego program jako zdecydowanie najlepszy, rownież dlatego, ze tak podkreślał rolę ekspertów doradców –  choc mam sceptycznmy stosunek do istnienia ekspertów w polityce. Sceptyczny nie znaczy bardzo krytyczny. Warto próbować.   

   • Lucyan
    26 września 2018 at 18:14 - odpowiedz

    Rodzenek chce po prostu kilka głosow od klasy robotniczej miłującej te smierdziuchy. Jaki jest sens z powrotem wprowadzania hałasu i smierdziuchow do miasta, 200 m od szpitala? Sam mowi o jakichs zielonych korytarzach, a tu nagle zuzel i cofniecie sie do PRL-u. Nie widzi ze sam sobie przeczy? Jesli juz to 20 km  za miastem. 

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  26 września 2018 at 14:24 - odpowiedz

  godzina gadania o aktywizacji starców i trochę szczękania przeciw umowom tzw. śmieciowym które jeszcze dekadę temu wszyscy lubili i nazywano je czasowymi i na które w Danii na przykład zatrudnia się 70% ludzi. Jak zwykle widać że lewica to trochę takie elfy które żyją we własnej wymyślonej rzeczywistości. Lubię Rozenka i Szumlewicza bo oni mówią w to co wierzą a to już dużo ale ideologia zupełnie odjeżdża…

 4. Andrzej
  Andrzej
  26 września 2018 at 14:33 - odpowiedz

  Ci "starcy" to w Warszawie setki tysiecy ludzi, ktorych jakosc życia jest na ogół rozpaczliwie niska, czesciowo daltego, że w kulturach drapieżnego witalizmu nawet sami się wykluczają z normalnego życia. Poza tym to duzy i zdyscyplinowany elektorat, tyle ze – jak powiedzialem – na ogoł wrogi samemu sobie, wiec nie sadze, ze w większosci poparł Rozenka.   Troska o ludzi w sile wieku i starych, ale i w ogole tych, ktorzy wlasnie troski wymagaja, jest głowną miarą cywilizacji. 

 5. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  26 września 2018 at 14:57 - odpowiedz

  może i faktycznie to dobry potencjalnie elektorat. Ja do aktywizacji polecam tańce historyczne.

 6. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  28 września 2018 at 02:39 - odpowiedz

  "seniorów kobiet i dzieci" lewica kocha wszystkich z wyjątkiem białych mężczyzn w sile wieku którzy płacą za te zabawy… Kolejny powód by nie lubić lewicy. Obecnie chyba zagłosuję na PiS bo wygląda na to że w jedynej ważnej naprawdę sprawie czyli barbarzyńców z Afryki są jako jedyni po właściwej stronie mocy. A pampersy dla dziadków poczekają

  • Vernon_roche
   28 września 2018 at 09:24 - odpowiedz

   Lol. Według napierały kobiety i ludzie, którzy nie są w sile wieku (mają nie wiem 60 lat) nie pracują. Chciałby też, żeby pracowały dzieci, bo się czuje skrzywdzony tym, że na nim pasożytują.. Za chwile zacznie pisać, że ludzie zarabiający 10000 pln na miesiąc są biedni. 

  • Vernon_Roche
   28 września 2018 at 10:43 - odpowiedz

   Już wkrótce na rtv film Piotra Napierały o tym, że jak ktoś zarabia 1500 PLN, to jest sam sobie winny, bo mógł nie być głupi. Będzie w nim też poruszał takie życiowe porady i prawicowe mądrości jak:
   1. Nie bądź biedny. 2. Zmień pracę i weź kredyt. 3. Case study Krystyny Jandy: Sprzedaj dom i kup teatr. 
   ====
   To jest w ogóle charakterystyczne dla ludzi wierzących w darwinizm społeczny, jak PN, że nagle, w obliczu braku czarnych ludzi w PL, leniwą i głupią genetyczną i kulturową patologią stają się białe polskie dzieci, kobiety i biali starzy ludzie (którzy kiedyś ciężko pracowali, żeby PN między innymi otrzymał wykształcenie i miał lekarza), którzy żerują na zdrowym i niepatologicznym białym NapieraleCzy nagle Napierała zaczął uważać, że reszta polskiego społeczeństwa to nie są Polacy?

   Piotr Napierała i jemu podobni powinni oddać społeczeństwu w kwocie uwzględniającej inflację kasę, którą w nich włożyli kiedyś teraz starzy ludzie i społeczeństwo na jego „zabawy”.

  • Lucyan
   28 września 2018 at 17:52 - odpowiedz

   Swietnie, to juz jest was dwóch głosujących na PiS, bo islam najważniejszy.

   Jacek Tabisz – na PIS

   Piotr Napierala – PiS

    

    

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    28 września 2018 at 22:27 - odpowiedz

    Ciekawe, bo niedawno pisałem, że z pewnością nie będę głosował na PiS. 

    • Vernon_Roche
     28 września 2018 at 23:32 - odpowiedz

     Ok, wierzę Panu, chociaż mam wątpliwości. 🙂
     Ale PN potwierdza moje przeczucia, że w tym całym prawicowym, chociaż pewnie głównie w skrajnie wolnorynkowym prawicowym, oporze przed islamem chodzi głównie o to, że jak już nie będzie tych muzułmanów, to żeby nowymi muzułmanami zrobić klasę ludową, czyli mnie oraz żeby tej klasie ludowej odmówić praw człowieka, siatki bezpieczeństwa i możliwości wyrównania szans, jeśli ktoś jest z biedniejszej rodziny, bo tutaj są sami przeciwnicy równości ludzi i równych praw dla nich. I że głównym uczuciem i motywacją, a także podstawą i oparciem tego prawicowego oporu jest egocentryzm i egoizm (koncentracja na bogaceniu siebie i swojej rodziny jak u Trumpa, bo wiara w hierarchię i ludzie nie są równi, a przecież "wszyscy i tak mają wszystkich innych w dupie" tylko są poprawni politycznie), a nie troska o Polskę / Europę. Argumenty są zawsze budowane podobnie do argumentów przeciwko 500+, że przepiją i nie będą się potrafili zachować na morzem, a nie są rzeczywistą krytyką islamu czy muzułmanów i ich zachowania wynikającego z religii. 

    • Lucyan
     29 września 2018 at 02:11 - odpowiedz

     To jaką partie Pan Jacek  poleca dla tych ktorzy uważają ze "obrona naszej cywilizacji" przed islamem za Afryki i Azji jest najważniejsza? Z programow partyjnych zwykle sie wybiera najwazniejszy punkt, pampersy mogą poczekac – sami wymrą wg PN. 

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      29 września 2018 at 09:33

      Przed wyborami radzę wpierw pojechać do jakiegoś kraju muzułmańskiego i pochodzić w nieturystycznym miejscu z koszulką sławiącą ateizm, judaizm lub chrześcijaństwo (w zależności od preferencji). W drodze powrotnej (po leczeniu) uczynić to samo na przedmieściach Paryża ub Brukseli. Później wrócić i wziąć udział w wyborach w Polsce. 

     • Lucyan
      29 września 2018 at 10:01

      Ja sie zgadzam, ze leczenie dżumy (polski katolicyzm) cholerą (jakistam islam) to nie jest rozwiązanie. Nie potrafimy sobie dac rady z katolami ( i z klerem =  reprezentami ich boga), wiec po co nam dodatkowa choroba. Dlatego na kogo głosowac? 

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      29 września 2018 at 10:31

      Moim zdaniem trzeba podchodzić personalnie. Jeśli ktoś z PO, Razem czy SLD ma obsesję na punkcie przyjmowania muzułmanów do Polski, wybierać innych polityków z tych formacji, którzy dostrzegają zagrożenie płynące z islamizacji Europy. 

     • Vernon_Roche
      29 września 2018 at 10:29

      @Jacek Tabisz
      To Pan odpowie staremu człowiekowi, który się spyta dlaczego musi spać na łóżku przesiągniętym jego własnym moczem? 

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      29 września 2018 at 10:32

      Mnie się podoba, że Rozenek troszczy się w swoim programie o seniorów, więc to chyba nie do mnie pytanie @Vernon_Roche

     • Vernon_Roche
      29 września 2018 at 10:42

      @Jacek Tabisz
      Mnie się podoba, że Rozenek troszczy się w swoim programie o seniorów, więc to chyba nie do mnie pytanie @Vernon_Roche
      ====
      Ale Rozenek nie jest z prawicy, nie mówił o Islamie, bardzo możliwe, że przyjąłby jakieś uchodźcę muzułmańskiego, a strsza osoba by chciała na niego i tak zagłosować, bo jest za pieluchami, a pan mówił "że islam jest najważniejszy", a prawica ma przeważnie gdzieś i muzułmanów i słabszych Polaków (prawa mniejszości takich, jak starsi ludzie czy innych Polaków w mniejszości w jakiejś sprawie). To czy należy "poświęcić" taką starszą osobę i nakłaniać ją do głosowania przeciwko możliwości jej życia w miarę w komforcie? 

       

 7. Vernon_Roche
  29 września 2018 at 16:32 - odpowiedz

  Dziennikarze prorządowej "Gazety Polskiej Codziennie" żalą się, że nie dostają pensji, a jej szef Tomasz Sakiewicz twierdzi, że "dobra zmiana" powinna więcej robić dla jego mediów. Sam kilka miesięcy po wyborach kupił pół willi w Krakowie o wartości rynkowej 2 mln zł za kredyt z państwowego banku PKO BP.
  (…)
  Ludzie są wkurzeni. Gdy niedawno opozycja robiła plakaty anty-pisowskie o tym, kto ile zarobił na „dobrej zmianie”, w redakcji pojawił się plakat ze zdjęciem Sakiewicza i podpisem: „Tomek zgarnął miliony, a nie płaci ludziom” – opowiada nam dziennikarz tygodnika „Gazety Polskiej”.
  (…)
  Willa należy do katolickiej parafii św. Szczepana, stoi w dzielnicy przedwojennych rezydencji w ścisłym centrum Krakowa.
   Wydawcą „GPC” jest spółka Forum SA, a szefem jej rady nadzorczej – europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Bo współudziałowcem Forum jest Geranium, której właścicielem jest firma Srebrna – perła w koronie imperium finansowego powiązanego ze środowiskiem PiS.
  http://wyborcza.pl/7,75398,23981145,mieszkanie-plus-redaktora-sakiewicza-jak-naczelny-gazety-polskiej.html
  ====
  To tyle w kwestii prawicowego zainteresowania ludźmi.
  Ciekawe, czy ksiądz Stryczek też sobie wydał 2 bańki na mieszkanie.

 8. Vernon_Roche
  29 września 2018 at 21:48 - odpowiedz

  Czy zakopiańskie kino "Giewont" będzie kolejnym, które nie będzie wyświetlało filmu "Kler"? Dzierżawca kina pokazuje film od piątku i sprzedaje bilety na kolejne pokazy. Prezes Związku Podhalan, do którego należy budynek kina, usiłuje zablokować seanse.
  https://www.rp.pl/Polityka/180929274-W-Zakopanem-nie-bedzie-Kleru-Wlasciciel-budynku-kina-nie-chce-filmu.html
  ====
  Prawicowe umiłowanie wolności słowa. Nie to, co te lewaki w USA. 🙂

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *